«Якщо аналізувати суботню Мюнхенську конференцію не по суті досягнутих домовленостей, а в контексті ситуації всередині опозиції, то можна констатувати закріплення і посилення тенденції кількох останніх місяців – поряд з Віталієм Кличком і Арсенієм Яценюком на провідні ролі виходить Петро Порошенко», – заявив керівник Аналітичної групи ім. Григорія Сковороди Валерій Кучерук.
«По-перше, всім спостерігачам відразу ж кинулося в очі, що на конференції був відсутній лідер "Свободи" Олег Тягнибок, а замість нього на звичній уже картинці трьох опозиціонерів був присутній пан Порошенко; по-друге – держсекретар США Джон Керрі просто так з рядовими депутатами не фотографується».
За словами експерта, враховуючи особисті амбіції і зростання персонального рейтингу Петра Порошенка, що спостерігається протягом останніх декількох місяців, він поступово стає конкурентом не тільки Арсенія Яценюка на посаду Прем'єр-міністра, але й Віталія Кличка на посаду Президента.
"Таким чином, ми спостерігаємо цілком логічне переформатування "опозиційної трійки", – підсумував він.
Радник Президента України – керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента, секретар Конституційної асамблеї Марина Ставнійчук вважає, що одномоментне повернення до Конституції 2004 року призведе до нової кризи, тому вона пропонує ухвалити конституційний договір.
Про це вона сказала на прес-конференції в Києві.
"Одномоментне повернення до редакції Конституції 2004 року, на моє глибоке переконання, знову є тим варіантом поведінки політиків, який породить ще один виток серйозної конфронтації, ще один серйозний момент несприйняття – підтримкою однією і несприйняттям іншою частиною як серед політиків, так і громадянського суспільства, так і міжнародною спільнотою", – сказала вона.
На думку радника Президента, сьогодні потрібно шукати інше політико-правове рішення. Водночас воно має бути виключно правовим, наголосила вона. Ставнійчук пропонує підписати меморандум чи конституційний договір. В цьому ж документі може йтися і про формування коаліційного уряду, і про зміни до законодавства.
Президент України Віктор Янукович поки не подавав пропозицій щодо кандидатури Прем'єр-Міністра.
Про це голова Верховної Ради Володимир Рибак сказав на брифінгу після Погоджувальної ради, відповідаючи на запитання щодо формування нового складу Кабінету Міністрів.
"Президент буде вести перемовини з керівниками опозиції. Він готує ці пропозиції…На цьому тижні поки ніяких документів від Президента по прем'єр-Міністру Верховній Раді не направлено", – сказав В. Рибак.
Як відомо, Микола Азаров подав 28 січня заяву про відставку з посади Прем'єр-Міністра. Президент прохання про відставку задовольнив, а також відправив у відставку весь Кабінет Міністрів.
Водночас, В. Янукович доручив екс-міністрам виконувати свої обов'язки до призначення нового складу Кабміну. Обов'язки голови Уряду покладено на першого віце-прем'єра Сергія Арбузова.
Ветерани Афганістану та "Правий сектор" домовилися з силовиками про звільнення затриманих активістів і розблокування адмінбудівель. Після звільнення активістів на Майдані обіцяють розблокувати КМДА.
Ветерани Афганістану та "Правий сектор" у п'ятницю, після виходу Закону про амністію, домовилися з головою СБУ Олександром Якименком та першим заступником Міністра внутрішніх справ Віктором Дубовиком про звільнення затриманих активістів.
Він повідомив, що на сьогодні звільнено вже 112 затриманих активістів. І, за його словами, ветерани Афганістану та "Правий сектор" розраховують на звільнення ще 116 затриманих активістів до п'ятниці, 7 лютого, після чого вони обіцяють розблокувати КМДА і вул. Грушевського.
УНІАН.
Залишити коментар