Народні депутати сформували пропозиції щодо змін до Конституції, але дата позачергового засідання парламенту ще не визначена. Про це заступник голови Верховної Ради України Руслан Кошулинський сказав у коментарі УНІАН.
За його словами, Партія регіонів свої пропозиції не надавала і невідомо, "наскільки вона буде хотіти це голосувати".
"Насправді законопроект є. Він готовий, його можна голосувати в першому читанні і потім уже відсилати до Конституційного суду", — сказав Кошулинський.
Стосовно дня проведення позачергового засідання ВР він зазначив, що це залежить, зокрема, від "позиції партнерів". "Свобода", "Батьківщина", "УДАР" практично консолідували свою позицію. Частково в "УДАРу" є інакші моменти", — сказав Кошулинський і додав, що "опозиція подала свою таблицю".
Водночас, на запитання про позицію КПУ він відповів, що комуністи "давали своє бачення взагалі конституційної реформи", які у таблицю не входять.
У свою чергу, народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник повідомив, що Партія регіонів свої пропозиції не подавала і з пропозиціями опозиції він ще не знайомий.
Міністр закордонних справ Великої Британії Вільям Хейг заявив, що усі сторони політичного протистояння в Україні мають знизити напругу, а Уряд має поважати права та свободи опозиції та засобів масової інформації.
Про це Хейг заявив перед засіданням Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ 28 країн-членів.
"Ми обговоримо "Східне партнерство" і Україну, і тут ми хотіли би, аби усі сторони зменшили напругу, а Уряд України поважав би основоположні політичні права та щоб була впевненість, що свободи опозиції та засобів масової інформації захищені", – сказав глава британської дипломатії.
"Треба, щоб народ України робив свій вибір вільно, а водночас пропозиція з боку Європейського Союзу Україні, звичайно, залишається на столі", — додав Хейг, маючи на увазі Угоду про асоціацію між ЄС та Україною.
Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт заявляє, що переговори між владою та опозицією в Україні щодо пошуку шляхів виходу з політичної кризи повинні поновитися. Про це він сказав перед початком засідання Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ 28-ми країн-членів ЄС.
Він також додав, що ЄС в плані сприяння врегулюванню політичної кризи в Україні діє разом з іншими партнерами. "Декому це не подобається — як ми вже зауважили", — сказав Бідьдт, маючи на увазі висловлювання на адресу ЄС та його ролі в Україні з боку помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Вікторії Нуланд.
Як повідомлялося, минулого тижня був оприлюднений запис телефонної розмови Нуланд з послом США в Києві Джеффрі Пайєттом, в якій вона використовує ненормативну лексику, щоб висловити своє роздратування діями Європейського Союзу із врегулювання кризи в Україні.
Через стрибок курсу долара українцям, які запланували поїздки за кордон, доводиться їх відкладати.
Фірми перераховують за міжбанківським курсом (у середу він був 9,05, а до п'ятниці опустився до 8,54). Це, відповідно, веде до подорожчання турів.
"Спочатку виставляли клієнтам рахунок на одну суму, а потім їм довелося доплачувати 1—1,5 тис. грн. Деякі відмовляються від турів. Заявок на поїздки все менше: 15 замість звичайних 40 на тиждень", — розповіла директор туроператора "Роял Вояж" Галина Ротова.
За матеріалами УНІАНу та «Української правди».
Залишити коментар