Лідери Великої Сімки (G-7) написали колективну заяву щодо агресії Росії проти України.
Автори заяви закликали Росію владнати будь-які спірні питання з Україною в ході переговорів або в ході міжнародних спостережних місій, а також висловили готовність допомогти у налагодженні цього процесу.
"Зазначимо, що дії Росії в Україні також порушують принципи і цінності, на яких грунтуються G-7 і G-8. Таким чином, ми вирішили поки що призупинити нашу участь в діяльності, пов'язаній з підготовкою запланованого саміту G-8 в Сочі у червні, доки обставини не зміняться на такі, за яких змістовна дискусія буде можливою".
"Ми єдині в підтримці суверенітету України та її територіальної цілісності, а також її права обирати своє майбутнє. Ми зобов'язуємося підтримувати Україну в її зусиллях з відновлення єдності, стабільності та політичного й економічного здоров'я в країні. З цією метою ми будемо підтримувати роботу України з Міжнародним валютним фондом, щоб обговорити нову програму і реалізувати необхідні реформи. Підтримка МВФ буде мати вирішальне значення в розкритті додаткової допомоги від Світового банку, інших міжнародних фінансових інститутів, ЄС і двосторонніх джерел", – йдеться у повідомленні.
У Раді при президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини вважають, що під час врегулювання політичної кризи в Україні потрібно повністю виключити використання збройних сил. Про це йдеться в заяві Ради.
"Використання збройних сил завжди загрожує подальшою ескалацією насильства і масштабнішими порушеннями прав людини. Проблеми України мають вирішуватися політичним врегулюванням і постійним пошуком компромісу із найважливіших спірних питань (наприклад, про статус мов), але ніяк не за допомогою введення військ", – заявили в Раді.
Представники Ради вважають, що необхідність використання армії "мотивується загрозою російським громадянам і співвітчизникам". "Дійсно, відомі випадки свавілля і насильства, які чинять представники різних політичних сил. Однак застосування зовнішньої військової сили, пов'язане з порушенням суверенітету сусідньої держави, що суперечить міжнародним зобов'язанням Росії, на нашу думку, абсолютно не адекватно масштабам порушень", – йдеться в заяві.
Президент США Барак Обама та прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон вважають, що дії Росії на території Криму є неприйнятними.
До такого висновку політики дійшли під час телефонної розмови 2 березня, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на британське видання "Mirror".
Обама та Кемерон попередили Володимира Путіна, що якщо російські війська не покинуть територію Криму протягом найближчих годин, Росія стикнеться з "суттєвими втратами".
Політики також погодились, що для деескалації конфлікту потрібен безпосередній діалог України з Росією.
Росія захопила більшість стратегічних військових об'єктів Криму. Загалом ситуація на українському флоті напружена. Більшість стратегічних об'єктів знаходиться під контролем російських військових. Про це повідомляє кореспондент Радіо Свобода в автономії.
Останніми годинами блокувався Керченський загін морських прикордонників, напружена ситуація була в Балаклавському загоні. Загалом ситуація на українському флоті напружена. Кримські військові кажуть, що головна тактика – не провокувати добре озброєних росіян. Втім у разі порушень з їхнього боку – готові стати на захист.
Водночас спробу російських військових захопити територію частини відбили загін морської піхоти у Феодосії і загін берегових військ у Перевальному. В останньому пересічні кримчани разом зі священиками заступилися за військових.
Білоруські політики виступають за територіальну цілісність України і повагу до волевиявлення українського народу.
Рада білоруської інтелігенції вимагає від уряду Білорусі висловитися проти агресивної політики Росії стосовно українського народу.
Як передає власний кореспондент УНІАН у Республіці Білорусь, у зверненні інтелігенції зазначається: "Незалежність України, свобода наших братів-українців під загрозою. Дозвіл Ради федерації Федеральних зборів Російської Федерації на використання російських збройних сил на території України несе велику загрозу усім народам Європи. Ми, представники білоруської інтелігенції, висловлюємо рішучий протест проти спроб збройного втручання Росії у внутрішні справи України і вимагаємо від керівництва Росії відмовитися від своїх імперських домагань і терміново відкликати своїх військових з української території".
Також із заявою "Руки геть від України" виступив центральний комітет Білоруської соціал-демократичної партії ("Грамада").
Члени партії заявили, що вважають чинну владу України на чолі з в.о. Президента Олександром Турчиновим єдиним легітимним керівництвом України; дії російських властей – неадекватними, які не відповідають низці міжнародних зобов'язань.
УНІАН.
Залишити коментар