В США є дієвий інструмент, який може реально вплинути на політику Кремля в Європі – їх газ і нафта. Про це пише Джон Бассі на сторінках The Wall Street Journal, повідомляє ТСН.ua.
Він зазначає, що Вашингтон нещодавно озвучив свої наміри стати гравцем на світовому енергетичному ринку і, передусім, в Європі.
"Ми раді повідомити, що США пришвидшують свої плани з експорту природного газу і скоро переглянуть свою фактичну заборону на експорт нафти. Нові поставки газу і нафти в Америці настільки великі, що ми прагнемо стати великим постачальником на світових ринках. І перші клієнти, яких ми збираємося обслужити, – це наші друзі в Європі", – цитує оглядач офіційну заяву Вашингтона.
Він додає, що ці ж таки "друзі в Європі" зараз є енергетичними заручниками Росії. Наразі Захід погрожує Москві санкціями, якщо вона не виведе своїх військових з України.
Військових спостерігачів Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) не пустили в Крим, заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс.
ОБСЄ готує і місію цивільних спостерігачів, підтвердив міністр. За його словами, Литва готова брати участь в обох місіях. У військову місію Литва направила двох офіцерів. Для цивільної місії також вже вибраний дипломат, повідомляє ru.delfi.lt.
Глава МЗС Литви сподівається, що цивільних спостерігачів пустять в Крим.
6 березня, в рамках одноденного робочого візиту до Брюсселя, Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк проведе зустріч з Генеральним секретарем НАТО Андерсом фог Расмуссеном з метою обговорення ситуації в Україні.
Як повідомили УНІАН у прес-службі ВО "Батьківщина", про підсумки зустрічі Прем'єр-міністр України та Генсек НАТО поінформують представників ЗМІ.
Російські війська зруйнували українські об'єкти в зенітно-ракетному полку на мисі Фіолент.
Про це повідомляє голова медіа-центру Міноборони в Криму Владислав Селезньов.
За його словами, "частина заблокована, розбито апаратуру управління, стартові позиції ракет під контролем російських військ".
У Штабі ВМС України в Криму "Українській правді" повідомили, що там поки все спокійно, а інформацію про те, що російські солдати не пропустили машину з продуктами, – не підтвердили.
За інформацією Селезньова, у вівторок, 4 березня, в штабі Військово-Морських Сил України у Севастополі пройшла зустріч виконуючого обов'язки командувача ВМС України контр-адмірала Сергія Гайдука з командувачем Чорноморським флотом РФ віце-адміралом Олександром Вітко і керівником виконавчої влади Севастополя Олексієм Чалим.
"У зв'язку з тим, що українські військовослужбовці, члени їх сімей стали заручниками у сформованій ситуації в Криму, під час зустрічі було погоджено думку, що для врегулювання конфлікту необхідно негайно розпочати проведення політичних переговорів між владою України, Криму і Севастополя за участю представників інших сторін", – повідомив Селезньов.
УНІАН.
Залишити коментар