96,77% жителів Криму, які взяли участь у незаконному "референдумі", підтримали приєднання півострова до Росії, заявив голова республіканської комісії з підготовки й проведення "референдуму" в Криму Михайло Малишев.
Лише 2,51% жителів висловилися за статус Криму як частини України, сказав він журналістам за підсумками обробки 100% бюлетенів, повідомляють "Українські новини".
Малишев стверджує, що 96,77% підтримали приєднання півострова до Росії як суб'єкта Російської Федерації, а 2,51% висловилися за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України.
0,72% бюлетенів визнані недійсними.
Явка в Криму склала майже 1 млн 275 тис. чоловік (83,1% виборців), стверджує Малишев.
Це дані без урахування Севастополя.
Кримські татари не визнали цей так званий "референдум" і не брали участі в ньому. Багато мешканців Криму, які виступають за збереження Криму у складі України, також не пішли голосувати і весь день боялися вийти на вулицю, щоб не піддатися нападам.
Центральна влада України й цивілізовані країни світу не визнають кримський "референдум".
Євросоюз не обговорюватиме військові заходи у зв'язку з подіями в Україні.
Про це заявив у понеділок глава зовнішньополітичного відомства Великобританії Вільям Хейг, повідомляє "Інтерфакс".
"Ми не розглядаємо військові заходи у зв'язку з подіями на Україні", – сказав він перед відкриттям зустрічі глав МЗС країн ЄС у Брюсселі.
"Я впевнений, що ми сьогодні узгодимо ряд санкцій, включаючи заборони на поїздки і заморожування рахунків щодо деяких осіб", – додав він.
Верховна Рада затвердила указ в. о. Президента Олександра Турчинова про часткову мобілізацію.
За відповідне рішення проголосувало 275 народних депутатів.
Згідно із Законом, усім областям наказано провести часткову мобілізацію військовозобов'язаних.
Жителям Криму також надане право мобілізуватись, але на добровільній основі.
Як доповів на засіданні Ради секретар РНБО Андрій Парубій, часткова мобілізація залучить 20 тисяч людей до Збройних Сил та 20 тисяч бійців – до Національної гвардії.
Силовим відомствам, уряду та місцевій владі доручено забезпечити та профінансувати проведення мобілізації.
Як пояснив спікер Верховної Ради Олександр Турчинов, головний акцент в мобілізації робитиметься на військових спеціалістах із запасу та людях, які уже проходили службу в армії.
Мобілізація має відбутись протягом 45 днів, але Парубій запевнив, що вона пройде значно швидше.
Верховна Рада АРК 17 березня 2014 року прийняла постанову "Про незалежність Криму".
За неї проголосували 85 депутатів, передає прес-служба Верховної Ради.
Документ проголошує Крим незалежною суверенною державою – Республікою Крим, у якій місто Севастополь має особливий статус, а також просить "Росію прийняти Республіку Крим до складу Російської Федерації як нового суб'єкта Російської Федерації зі статусом республіки".
При цьому "Республіка Крим" вирішила звернутися до Організації Об'єднаних Націй, до всіх держав світу із закликом визнати незалежну державу, створену народами Криму.
"З дня набрання чинності цією постановою на території Республіки Крим не застосовується законодавство України, не виконуються рішення Верховної Ради й інших держорганів України, прийняті після 21 лютого 2014 року", – сказано в постанові.
"Законодавство України, крім зазначеного в абзаці першому цього пункту, застосовується на території Республіки Крим до відповідних нормативних актів Республіки Крим", – сказано в постанові.
"Діяльність державних органів України на території Криму припиняється, їхні повноваження, майно й кошти переходять до державних органів Республіки Крим, визначених урядом Республіки Крим", – сказано в постанові.
"З метою захисту прав і свобод громадян і суб'єктів економічної діяльності суди України на території Республіки Крим продовжують функціонувати, при цьому їхні рішення, що стосуються застосування законодавства України на території Криму, не повинні суперечити цій Постанові", – сказано в документі.
Усі установи, підприємства й інші організації, засновані Україною або з її участю на території Криму, стають установами, підприємствами й іншими організаціями, заснованими Республікою Крим.
Держвласність України, що перебуває на день прийняття цієї Постанови на території Республіки Крим, є державною власністю Республіки Крим, вирішили в кримському парламенті.
Верховна Рада виділила 6,882 млрд. гривень на армію. За відповідні зміни до Держбюджету на 2014 рік проголосувало 243 народних депутати.
За словами міністра фінансів Олександра Шлапака, кошти підуть на придбання озброєння і техніки, засобів зв'язку, а також на проведення додаткової мобілізації – 20 тисяч чоловік по лінії Міноборони, ще 20 тисяч людей – по лінії МВС, а також 4300 – в Держприкордонслужбу.
Шлапак зазначив, що кошти виділені за рахунок скорочення капітальних витрат, раніше передбачених у бюджеті.
Українські Збройні Сили сконцентрували достатню кількість військових для відбиття атак у південному регіоні.
Про це розповів в.о. міністра оборони Ігор Тенюх на брифінгу у понеділок.
За його словами, станом на цей момент у Криму знаходиться 21,6 тисячі військовослужбовців РФ.
"Наших достатньо для того, щоб виконати завдання на півдні. Вони готові до виконання завдань", – зазначив глава Міноборони.
Він нагадав, що розпочалася часткова мобілізація до лав Збройних Сил і "планові навчання", які розпочалися 3 березня, є саме одним із елементів, який необхідний для приведення Збройних Сил України в повну готовність.
Стосовно подальшого розвитку подій міністр висловив переконання щодо мирного вирішення конфлікту.
Він також нагадав, що російська і українська сторони знаходяться у стані перемир'я, "тому штурмів зараз немає".
До Національного музею мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків повернено десять художніх полотен вартістю понад 28 млн. грн.
Із 2013 року художні полотна світових живописців перебували в представницьких приміщеннях резиденції президента на вул. Банковій, 10 (Будинок із химерами), повідомляє Інтерфакс-Україна.
"Найдорожчою картиною, яка прикрашала державну резиденцію президента, стала робота одного з представників французького класицизму, художника, що творив у стилі рококо, – Ніколи Ланкре.
Його картину "Галантна сцена" експерти оцінюють майже у 20 млн. грн.", – зазначили в Мінкультурі.
Серед повернених картин також – "Крамниця" (XVIII ст.) голландського живописця Герарда Доу, яка оцінюється в 4,3 млн. грн., і "Пейзаж" ( XVIII- XIX ст.) угорського художника Пал Сінет-Мерше, вартістю 4 млн. грн.
«Українська правда», 17 березня 2014 року.
Залишити коментар