Уздовж російсько-українського кордону зосереджено 83 тис. російських солдатів, але повноцінна військова операція росіян маловірогідна.
Як передає кореспондент УНІАН, про це сказав керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук на прес-конференції.
При цьому, як наголосив він, "ми вважаємо маловірогідним використання збройних сил Білорусі, тому що президент Білорусі Олександр Лукашенко далеко не вітає російське вторгнення в Україну. Напрямок на Чернігів теж маловірогідний, там військове угрупування – близько 4 тисяч осіб. Військова інтервенція може бути, але лише у вигляді десантних операцій і захоплення визначених стратегічно важливих об'єктів або невеликих територій". "На нашу думку, основний напрямок – це Донецьк", – повідомив військовий експерт.
Проте Тимчук вважає, що повноцінна військова операція росіян маловірогідна, оскільки "ми не бачимо пропорцій по рядах військ, щоб говорити про створення повноцінних оперативно-тактичних угрупувань, коли йде мотострілковий підрозділ, який повинен прикриватися ППО, повинні бути задіяні армійська авіація тощо – тоді можна говорити про повноцінну військову операцію. Ми цього поки не бачимо. Тому ми схиляємося до варіанту, що росіяни, якщо проводитимуть операцію, то за сценарієм, близьким до кримського".
"Місцеві сепаратисти й заслані козачки захоплюють органи влади, після цього звертаються до Росії й тут з'являються або механізовані російські війська, які діють точково, або з'являються "зелені чоловічки", які починають діяти або як місцева самооборона, або як інші примарні формування", – зазначає експерт.
Присутність українських військ у Криму необхідна до 27 березня для того, щоб Україна була повноправним учасником процесу розгляду в Генеральній асамблеї ООН питання демілітаризації півострова. Україні не варто поспішати виводити війська.
Як передає кореспондент УНІАН, про це на прес-конференції повідомив керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи "Інформаційний Спротив" Дмитро Тимчук.
"Головний наказ Міноборони щодо Криму полягає в тому, щоб українські війська стояли. До 27 березня Генасамблея ООН повинна розглянути звернення України з приводу визначення Криму демілітаризованою зоною. Для того, щоб наше зовнішньополітичне відомство могло вести торг в Генасамблеї, нам необхідна присутність в Криму наших військових", – вважає військовий експерт.
Тимчук пояснив, що "одна справа: коли Україна виступає в статусі повноправного учасника процесу, коли ми заявляємо – йдемо на мирову – Росія виводить свої війська і ми виводимо свої", але Україна опиняється в абсолютно іншій ролі, "якщо наших військових у Криму не буде, коли Росія вже вважає Крим своєю територією, зі своїм військовим контингентом".
Також експерт упевнений, що контроль Росії над Кримом буде вельми сумнівним, якщо на цій території не буде російських військ, попри всі процедури приєднання Криму до Російської Федерації.
Як повідомляв УНІАН, вчора вночі відбулося засідання РНБО, на якому було ухвалено рішення доручити Міністерству оборони провести передислокацію військових частин у Криму. Також РНБО доручила Кабміну провести евакуацію сімей військовослужбовців, для яких є реальна загроза їхньому життю і здоровю.
США і Європа єдині в тому, щоб Росія поплатилася за свої дії в Криму, заявив американський президент Барак Обама після зустрічі з прем'єром Нідерландів Марком Рютте в Амстердамі.
Крім того, Барак Обама наголосив, що США і Європа єдині в намірах підтримувати українську владу і народ.
Президент США також назвав союзників Вашингтона по НАТО найближчими партнерами на світовій арені і заявив, що Європа є наріжним каменем американської взаємодії зі світом, повідомляє Радіо Свобода.
У рамках свого європейського турне Обама має також поїхати до Гааги, де відкривається саміт ядерної безпеки.
Крім того, президент США візьме участь в екстреній зустрічі лідерів країн "Групи семи", на якій мають обговорити українське питання.
УНІАН.
Залишити коментар