Колишній начальник Генерального штабу ЗСУ Анатолій Лопата констатує, що ситуація у Збройних Силах України стабілізувалася. Про це він сказав на прес-конференції у Києві.
"Збройні Сили України оговтались. На сьогодні проводяться навчання військової авіації, у нас є і винищувачі, бомбардувальники і штурмовики, незважаючи на те, що 50 кращих літаків ми залишили в Криму", – зазначив він.
За його словами, "на сьогоднішній день опановано ситуацію, частина наших Збройних Сил висунута до кордонів, вони вивчають місцевість і готуються до можливих дій в обороні". На переконання екс-начальника Генштабу, "є всі передумови для того, щоб Україна не здала без спротиву свою територію на Сході".
Екс-начальник Генштабу ще раз підкреслив, що "ситуація стабілізувалась, Україна опанувала загрозу, яка надходила з боку Збройних сил РФ, відповідно зроблені деякі кроки до підвищення боєздатності наших Збройних Сил, зроблена часткова мобілізація підрозділів".
При цьому Лопата зауважив, що ситуація на кордонах залишається загрозливою, "РФ нарощує військову присутність біля кордонів нашої держави, до кордонів стягується військова техніка і особовий склад. РФ не залишила ідею силового втручання в нашу державу".
У російських ЗМІ з'явилися подробиці положень запропонованого США плану врегулювання кризи навколо України, викликаної російською окупацією Криму. Як повідомляє радіостанція «Ехо Москви», документ включає в себе чотири пункти.
Перше: повернення російських військ в місця базування, які були до 1 березня ц. р.
Друге: міжнародні інспекції ОБСЄ – на всій території України, обов'язково включаючи Крим.
Третє: прямий діалог між Києвом і Москвою, якщо потрібно – за участю міжнародних посередників.
Четверте: визнання результатів президентських виборів 25 травня.
Джерело видання особливу увагу звернуло на те, що про повернення Криму Україні в плані нібито не йдеться.
Тим часом, під час зустрічі голів зовнішньополітичних відомств Росії та США, яка відбулася позаминулої ночі і тривала близько чотирьох годин, Сергій Лавров назвав і одну з ключових вимог Москви. Це – федералізація держави. У відповідь Керрі зауважив, що не США повинні визначати шляхи розвитку України, а самі українці.
В. о. президента України, голова Верховної Ради Олександр Турчинов заявляє, що російське керівництво продовжує уникати переговорів щодо вирішення ситуації навколо Криму.
Про це він сказав журналістам у навчальному центрі Національної гвардії України у селі Нові Петрівці Київської області.
"На превеликий жаль, Російська Федерація продовжує окупацію в Криму, і вони уникають розв'язання конфлікту переговорним шляхом. Ми готові до переговорів, і на будь-яких з них – це питання (Крим – УНІАН) буде стояти першим", – сказав Турчинов.
За його словами, анексія Криму є не лише проблемою України, але й проблемою світу, оскільки створено прецедент, що в такий самий спосіб діяти може будь-хто.
Водночас Турчинов висловив переконання, що період окупації Росією Криму матиме обмежений час, і Україна залишиться цілісною державою.
На його думку, подальшої російської агресії не буде. Турчинов запевнив, що "Україна готова сьогодні себе захистити".
УНІАН.
Залишити коментар