У будинку №13 по вулиці Івасюка з 2002 року розміщена Ковельська інспекція відділення Держенергонагляду у Волинській області. Її очолює депутат Ковельської міської ради (фракція ВО "Батьківщина") Микола Євдокимов. В енергетиці він працює з 1976 року, є «Відмінником галузі», тривалий час трудився директором Ковельської філії "Волиньобленерго".
Знайомлячи нас з роботою своєї установи, Микола Аркадійович напівжартома сказав: "Не знаю, що про нас можете написати. Ніякої романтики. Проза. Тільки проза".
Справді, важко знайти в діяльності колективу щось надзвичайно романтичне. Кожного дня – контроль за дотриманням законодавства, нормативно-правових і нормативно-технічних актів щодо забезпечення безперебійної експлуатації енергетичних господарств підприємств, установ, організацій не лише наших міста та району, а й північних районів Волині – Турійського, Старовижівського, Любомльського, Шацького, Ратнівського, Камінь-Каширського, Любешівського та сталої роботи електромережі України. І відповідальність – за наслідки кожної перевірки.
– Працівники нашої інспекції, – зауважує директор, – сприяють вирішенню проблем, пов'язаних з надійним енергозабезпеченням споживачів, спільно дбають про його поліпшення, попередження непередбачуваних аварій, які ще нерідко завдають шкоди електромережам.
– Які пріоритетні завдання доводиться розв'язувати сьогодні?
– За вказівкою Держенергонагляду, проводимо контроль за розробкою і втіленням у життя заходів з підготовки енергетичних господарств керівниками суб'єктів відносин у сфері теплопостачання, суб'єктів електроенергетики до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років. Бо тільки чітко сплановані та забезпечені організаційно, фінансово та технологічно завчасно проведені ремонтно-профілактичні роботи можуть гарантувати стале та надійне функціонування електромереж в холодну пору року.
– На що при цьому найбільше звертаєте увагу керівників?
– На необхідність на кожному підприємстві, в установі та організації, виходячи з місцевих умов, опрацювати конкретні організаційно-технічні документи для проведення таких робіт із зазначенням термінів і відповідальних осіб за їх виконання.
Адже готуватися до холодів потрібно ще з весни. Щоб зимою не виникало ніяких ускладнень в електромережах, слід провести в необхідних обсягах капітальний ремонт енергетичного обладнання, укомплектувати його аварійним запасом необхідних частин, матеріалами та інструментом, а персонал – засобами захисту, теплим одягом.
До початку опалювального сезону та осінньо-зимового максимуму навантаження електричних мереж треба завчасно провести перевірку пристроїв релейного захисту і автоматики й технічного стану теплових пунктів, елеваторних вузлів, насосних агрегатів, водопідігрівачів, засобів теплової енергії, контрольно-вимірювальних приладів та ін. Підготовчі роботи до зими мають закінчитися не пізніше, як 1 жовтня ц. р. Конкретніші вимоги стосовно дієвішої підготовки електрогосподарств до осінньо-зимового періоду можна отримати в нашій інспекції.
Тож хочеться висловити сподівання, що заклик Держенергонагляду до керівників цих господарств підприємств, установ, організацій північних районів Волині забезпечити їх високу готовність до наступних холодів, вони не лише почують, а й підтримають конкретними діями.
Розмовляв
Гнат ОЛЬХОВИЧ.
Залишити коментар