Як відомо, 7 червня ц. р. новообраний Президент України Петро Порошенко на розширеному засіданні Верховної Ради склав присягу на вірність українському народу й виголосив інавгураційну промову.
Під час своєї інавгураційної промови Президент України Петро Порошенко нагадав (тут і далі посилаємося на прес-службу Глави держави), що "за нашу незалежність, самостійність боролися цілі покоління українських патріотів. За неї полягли герої Небесної Сотні. За неї гинуть українські воїни та мирні громадяни".
Він наголосив, що йде на посаду Президента, щоб зберегти і зміцнити єдність України, "забезпечити тривалий мир і гарантувати надійну безпеку". Глава держави висловив пропозиції щодо мирного плану: "Наполегливо закликаю всіх, хто незаконно взяв до рук зброю, скласти її. У відповідь гарантую, по-перше, звільнення від кримінальної відповідальності тих, на чиїх руках немає крові українських воїнів та мирних людей, і тих, хто не причетний до фінансування тероризму. По-друге – контрольований коридор для російських найманців, які захочуть повернутися додому. По-третє, мирний діалог. Зрозуміло, що не зі "стрєлкамі", "абвєрамі", "бєсамі" чи іншою нечистю. Йдеться про діалог з мирними громадянами України".
Петро Порошенко також окремо звернувся російською мовою до співвітчизників з Донеччини та Луганщини, зазначивши, що терористів фінансує клан Януковича. Оскільки там місцевий депутатський корпус уже нікого не представляє, він висловив готовність провести в цьому регіоні дострокові вибори до місцевих рад і запропонував план мирного врегулювання ситуації.
"Мир ще не настав, але вже сьогодні ми твердо можемо сказати, що важкі випробування об'єднали українську родину, – підкреслив Президент України. – Вони зміцнили нас як українську політичну націю, впевнену у своєму європейському виборі. Наш народ ніколи не був таким сильним, як тепер". Він переконаний: "Щоб мир став довготривалим, нам слід призвичаїтися до життя в умовах постійної бойової готовності".
Наголошуючи, що "ніхто нас не захищатиме, доки ми не навчимось оборонятися самі", Глава держави пообіцяв використати свій дипломатичний досвід, щоб забезпечити підписання міжнародного договору, який прийшов би на заміну Будапештському меморандуму. "Росія окупувала Крим, який був, є і буде українським, – зазначив він. – Вчора під час зустрічі в Нормандії я саме так і сказав Президенту Путіну – Крим є українським. І крапка. Ні з ким не може бути компромісу в питаннях Криму, європейського вибору і державного устрою. А все інше повинно обговорюватися і вирішуватися за столом переговорів".
Глава держави, акцентуючи увагу на відданості ідеї парламентсько-президентської республіки, висловився проти спроб узурпації влади. Підтримуючи принцип децентралізації влади, він підкреслив, що "Україна була, є й буде унітарною державою. Марення про федерацію не має ґрунту в Україні".
Глава держави попередив, що ми не повинні повторити старі помилки і маємо забезпечити злагоджену роботу Президента, Верховної Ради та Кабміну.
Петро Порошенко наголосив: "Немає сумніву в тому, що ми здолаємо всі труднощі. Відстоїмо територіальну цілісність нашої держави, забезпечимо мир та спокій. Нас уже ніхто не оберне в рабів криміналу та бюрократії, в прислужників колоніальної влади. Нас підтримує цілий світ".
Президент України також чітко зазначив: "Ми – народ, що був одірваний від своєї великої Батьківщини Європи – повертаємося до неї. Остаточно і безповоротно".
Залишити коментар