Шановні жителі Ковельщини!
Щиро вітаємо Вас зі святом — Днем Конституції України.
У 1996 році Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення та на світовий досвід, прийняла Основний Закон України — Конституцію.
Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант прав і свобод кожного громадянина.
Шануймо її, пам'ятаючи, що Україна починається з кожного з нас. І тільки нам під силу збудувати суспільство, в якому будуть створені умови для всебічного розвитку людини.
Керуючись положеннями Конституції, власною наполегливою працею, спільними зусиллями нам потрібно будувати міцну і сильну державу для прийдешніх поколінь.
Загалом, Конституція України повинна працювати на благо народу, держави і кожної людини, підносити їх авторитет і гарантувати політичні, економічні, соціальні та культурні права й свободи. Відтак належна увага й повага до букви і духу Конституції — обов'язок кожного громадянина, кожної гілки державної влади.
Від імені районної влади та особисто себе висловлюємо слова глибокої вдячності жителям району, які наполегливо трудяться на благо Ковельщини та нашої Вітчизни.
Впевнені, що у нас досить таланту й сили і надалі здійснювати задумане в ім'я розквіту нашої держави. Головне — бути єдиними у своїх прагненнях миру, добра і злагоди. Адже в нас одна доля і одна Україна, а Конституція — найвищий символ нашої нації.
Юрій ПОЛІЩУК, голова Ковельської райдержадміністрації.
Ігор ВЕРЧУК, голова районної ради.
Шановні ковельчани!
Вітаю Вас із святом — Днем Конституції України!
28 червня в українському календарі — знаменна дата. Цей день увійшов в історію нашої держави як день прийняття Основного Закону.
Конституція України має працювати на благо народу, країни і кожної людини, підносити їх авторитет і гарантувати політичні, економічні, соціальні та культурні права й свободи. Належна увага й повага до букви Основного Закону — обов'язок кожного громадянина, кожної гілки влади.
Сьогодні в Україні проходить обговорення змін до Конституції щодо децентралізації влади. Більше прав мають отримати регіони. Основний Закон коригується відповідно до вимог часу.
Але конституційні норми, які б вони не були передовими і демократичними, самі по собі не змінять життя на краще. Сьогодні, аби перетворити зміст на результат, усім нам потрібна підвищена відповідальність, самовіддана праця кожного.
Від імені міської ради, її виконавчого комітету зичу усім міцного здоров'я, миру і злагоди, незламного духу та самоповаги, глибокої віри у гідне майбутнє всієї держави.
Слава Україні!
З повагою —
Олег КІНДЕР,
Ковельський міський голова.
Останні події на Майдані є адекватною реакцією активної громадськості, що зацікавлена в революційному оновленні політичної, економічної та соціальної систем держави.
Сьогодні можна цілком впевнено стверджувати, що необхідність прийняття нової Конституції через всенародний референдум визнається переважною більшістю вітчизняних фахівців-державотворців.
Безумовно, досвід провідних країн Західної Європи переконливо свідчить, що формування і становлення нового Основного Закону вимагає тривалого часу. А тому нова Конституція — лише плацдарм для подальших державотворчих процесів.
Відповідні зміни мають відбутися у суспільній свідомості українців, у грамотно налаштованому міжпартійному діалозі в рамках норм плюралістичної демократії. У цьому сенсі прийняття нової Конституції України є стратегічним ресурсом і одним з найважливіших інструментів здійснення змін, які суттєво впливатимуть на консолідацію народу.
В якості основних принципів майбутньої Конституції мова має йти про ліквідацію обласних і районних державних адміністрацій, посилення прав громадян та органів місцевого самоврядування.
Варто відзначити позитивний приклад того, що питання децентралізації обговорюється відкрито. Для унітарних держав нормальним процесом є передача частини функцій центральної влади на рівень регіонів і органів місцевого самоврядування.
Окрім цього, необхідно забезпечити можливість відкликання депутатів і визначити статус російської мови, спекуляції на тему якого всюди використовують для нагнітання національної ворожнечі.
Авторитетні фахівці-державотворці вважають, що головні зміни, які пропонується внести в Основний Закон, будуть спрямовані на децентралізацію влади. Адже необхідність цих змін ні у кого не викликає сумнівів. Проте різні політичні сили бачать цей процес по-різному.
Другий блок правок до Конституції торкнеться розмежування повноважень між трьома гілками влади: Президентом, Верховною Радою і Кабінетом Міністрів України.
Також значних змін у разі ухвалення змін до Основного Закону зазнає судова система: пропонується ліквідувати спеціалізовані суди, посилити роль Верховного суду, побудувати трирівневу систему, яка передбачає, що Верховний суд залишається касаційною інстанцією.
Всеукраїнський референдум є найбільш ефективною формою прояву влади народу. Адже виключно право українського народу може визначати та змінювати конституційний лад. Саме за сценарієм всенародного прийняття нової Конституції має полягати успіх держави у подоланні соціальної відчуженості та пасивності між людьми.
Микола КОВАЛЬЧУК,
начальник Ковельського міськрайонного управління юстиції.
Залишити коментар