Репліка
8 липня ц. р. у Ковелі на центральній площі Героїв Майдану зібралося декілька десятків людей, щоб висловити свій протест проти звільнення з роботи власного кореспондента газети "Волинь-нова" Ярослава Гаврилюка.
Серед присутніх — голова Ковельської районної ради Ігор Верчук, його заступник Галина Коляда, керуючий справами ради, її депутат Андрій Броїло, голова РДА Юрій Поліщук, окремі депутати районної і міської ради, активісти "Майдану Гідності" та інші.
Перед присутніми виступили Ігор Верчук, депутати райради Володимир Пархонюк, Борис Андріюк депутат міської ради Ігор Ткачук та інші.
Вони засудили заплановане звільнення журналіста. Було прийнято резолюцію на адресу Волинської обласної ради "Повернемо Ковелю власкора "Волинь-нова" Ярослава Гаврилюка!".
Присутні на площі заявили, що коли обласна рада як співзасновник "Волині-нової" не відреагує на звернення, вони поїдуть пікетувати редакцію газети та вживуть інші заходи протесту.
Проведена акція засвідчує, що у Ковелі люди мають право вільно висловлювати свою громадянську позицію і готові захищати свободу слова. Щоправда, викликає подив той факт, що окремі особи, заволодівши мікрофоном, не стільки протестували проти можливого звільнення пана Гаврилюка, скільки паплюжили журналістський колектив громадсько-політичної газети "Вісті Ковельщини". Якщо у цьому полягає суть "захисту четвертої влади", як пафосно висловився напередодні зустрічі на площі один з її організаторів, то стає сумно.
Незрозуміла й позиція представників співзасновників газети, які не промовили жодного слова на підтримку "Вістей Ковельщини". Охоче включилися у кампанію з очорнення єдиної громадсько-політичної газети в місті й районі, журналісти якої завжди стояли і стоять на чітких патріотичних позиціях, деякі особи, про яких ми постійно пишемо і дописи яких не раз друкували. До них долучилися й ті, кому у свій час редакція дала путівку у творче життя.
Водночас можна лишень подякувати депутату районної ради, члену "Майдану Гідності" Лідії Козулі, котра не погодилася із безпідставною критикою ковельських журналістів й сказала добре слово про їх роботу. До речі, Лідія Козуля — одна з найактивніших дописувачок до "міськрайонки", і їй добре відомо, що редакція завжди з увагою і повагою ставиться до надісланих нею статей.
На завершення мусимо нагадати всім, хто цього "не знає", що згідно з вимогами українського законодавства визначати політичну і тематичну спрямованість будь-якого друкованого видання — право редакційного колективу і його керівника. Право читачів — читати це видання або передплачувати інше. Третього, як-то кажуть, не дано. А тиснути на журналістів не варто — надто це невдячна справа, яка згодом може повернутися проти її натхненників.
Наш кор.
Залишити коментар