Що робити при виявленні підозрілого предмета?
Якщо виявлений предмет не повинен, як вам здається, перебувати "в цьому місці і в цей час", не залишайте цей факт без уваги.
Якщо ви виявили забуту або безгоспну річ в громадському транспорті, опитайте людей, що знаходяться поруч, намагайтесь встановити, чия вона або хто міг її залишити. Якщо господар не встановлений, негайно повідомте про знахідку водія (машиніста).
Якщо ви виявили забуту або безгоспну річ в під'їзді свого будинку, опитайте сусідів, можливо, вона належить їм. Якщо власник не знайдений – негайно повідомте про знахідку у відділення міліції.
Якщо ви виявили підозрілий предмет в установі, негайно повідомте про знахідку адміністрацію даної установи.
У всіх перерахованих випадках не чіпайте, не відкривайте і не пересувайте знахідку; зафіксуйте час її виявлення; намагайтеся зробити так, щоб люди відійшли якнайдалі від небезпечної знахідки; обов'язково дочекайтеся прибуття оперативно-слідчої групи; не забувайте, що ви є найважливішим очевидцем.
Пам'ятайте: зовнішній вигляд предмета може приховувати його справжнє призначення. Як камуфляж для вибухових пристроїв використовуються звичайні побутові предмети: сумки, пакети, коробки, іграшки і т. п.
Роз'ясніть дітям, що будь-який предмет, знайдений на вулиці або в під'їзді, є небезпечним.
Не робіть самостійно ніяких дій з вибуховими пристроями або підозрілими предметами – це може привести до вибуху, численних жертв і руйнувань!
Ковельський міськвідділ УМВС України у Волинській області.
Залишити коментар