УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 607/2014
У зв'язку з поширенням проявів тероризму на території України, що призводять до загибелі мирного населення, військовослужбовців і працівників військових формувань та правоохоронних органів України у східних регіонах держави, концентрацією угруповань військ (сил) зі значним наступальним потенціалом на території Російської Федерації поблизу Державного кордону України, загрозою нападу, небезпекою державній незалежності України, з метою забезпечення оборони держави, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України постановляю:
1. Оголосити та провести часткову мобілізацію (далі — мобілізація).
2. Мобілізацію провести на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва.
3. Мобілізація проводиться протягом 45 діб із дня набрання чинності цим Указом.
4. Призов військовозобов'язаних, резервістів та поставку транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань України здійснити в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву.
5. Місцевим органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності організувати та забезпечити в установленому порядку:
1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;
2) виділення тимчасово будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів, надання послуг Збройним Силам України, Національній гвардії України, іншим військовим формуванням України відповідно до мобілізаційних планів.
6. Міністерству оборони України, Міністерству внутрішніх справ України, Службі безпеки України, Адміністрації Державної прикордонної служби України забезпечити інформування членів сімей військовослужбовців і працівників військових формувань, правоохоронних органів України, які виконують завдання в районі проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, з питань проходження ними служби, вжити заходів щодо унеможливлення розголошення інформації з обмеженим доступом.
7. Кабінету Міністрів України забезпечити фінансування та вжити в межах повноважень інших заходів, пов'язаних з оголошенням та проведенням часткової мобілізації.
8. Цей Указ набирає чинності після його затвердження Верховною Радою України.
Президент України Петро ПОРОШЕНКО.
21 липня 2014 року.
22 липня Верховна Рада підтримала Указ Президента Петра Порошенка про часткову мобілізацію. За це проголосували 232 народних депутати України.
Мобілізацію мають провести впродовж 45 діб із дня набрання чинності Указу.
До зони АТО відбуде третя хвиля призваних військовослужбовців, що дасть змогу покращити обороноздатність країни. У Верховній Раді секретар РНБО Андрій Парубій наголосив: діяти потрібно рішуче.
Третьою хвилею мобілізації доповнять військові частини на Сході країни. У військові частини буде призвано тих військовозобов'язаних, які вкрай необхідні для виконання поставлених Президентом України завдань і які мають відповідні військово-облікові спеціальності.
На службу призиватимуть переважно колишніх військових віком від 25-ти до 60-ти років.
Ковельська райдержадміністрація, Ковельська районна рада, селищні, сільські ради району, у межах і формах, визначених Конституцією і законами України, вирішують питання оборонної роботи, мобілізаційної підготовки та мобілізації людських і транспортних ресурсів.
Військовослужбовці та працівники Ковельського об'єднаного міського військового комісаріату в установленому порядку здійснюють відбір військовозобов'язаних згідно з обліковими формами на підставі нарядів та розпоряджень з одночасною випискою повісток військовозобов'язаному, який підлягає призову за мобілізацією.
В свою чергу, підготовлені повістки будуть надані селищним, сільським головам для подальшого їх вручення військовозобов'язаним жителям населених пунктів району.
З отриманням повістки військовозобов'язані повинні прибути у визначені в повістці час і місце. При цьому вони повинні мати з собою зазначені на звороті повістки документи та інші передбачені речі.
Допомогу в доставці військовозобов'язаних та техніки здійснюють органи місцевого самоврядування.
Поряд з цим зазначаємо, що Законом України "Про внесення зміни до статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" передбачено, що військовослужбовцям (резервістам, військовозобов'язаним) та працівникам Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особам рядового, начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до Законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, а також працівникам підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення у порядку, встановленому законодавством, надається статус учасників бойових дій.
Відповідно до Закону України від 20.05.2014 р., №1275-VІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації" за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і їм компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.
Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Враховуючи наявну суспільно-політичну ситуацію, інформуємо громадськість району про те, що, відповідно до ст. 336 Кримінального кодексу України, за умисне ухилення від мобілізації передбачена кримінальна відповідальність на строк від 2 до 5 років.
Сергій МАЦЮК,
головний спеціаліст з питань взаємодії з правоохоронними органами, запобігання і виявлення корупції та оборонної роботи апарату райдержадміністрації.
Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації.
Залишити коментар