31 липня в сесійному залі Ковельської міської ради відбулося громадське обговорення Спільної операційної програми Білорусь-Україна в рамках Територіальної співпраці країн Східного партнерства (EaPTC), плану її впровадження та вимоги до грантових проектів, які Єврокомісія профінансує у рамках цієї програми.
Участь в зустрічі взяли представники місцевих органів виконавчої влади, державних та комунальних закладів, неурядових організацій міст Ковеля та Володимира-Волинського, Ковельського, Любомльського, Шацького та Турійського районів.
Експерт програми Східного партнерства Любов Паливода розповіла про пріоритети програми, напрямки та сфери фінансової підтримки, підходи до оцінки та відбору проектів тощо. Зокрема, Програма територіального співробітництва буде впроваджена з метою досягнення трьох операційних завдань: поліпшення умов життя місцевих громад у прикордонних регіонах шляхом проведення спільних проектів на підтримку соціально-економічного розвитку; вирішення спільних проблем екології, зайнятості, охорони здоров’я та інших сфер діяльності, що цікавлять обидві сторони і мають транскордонне значення. Також Програма стосуватиметься поглиблення контактів між людьми у галузі культури, освіти та спорту.
Любов Паливода зауважила, що для отримання допомоги у проекті мають брати участь як мінімум дві організації – з українського та білоруського боків. Втім, кількісний та якісний склад принципово не важливі за виконання необхідних вимог (тобто, одночасно у проекті можуть брати участь органи місцевої влади та громадські організації; симетрія учасників не принципова).
На рівні цих завдань визначені шість пріоритетів Програми, якими мають керуватися учасники конкурсу при підготовці проектів для фінансування. Інші деталі програми можна знайти на сайті: http://www.eaptc.eu.
Подавати проекти для фінансування у рамках програми мають право органи місцевої влади та організації, засновані органами влади (освітні заклади, заклади культури, науково-дослідні центри, різноманітні служби та комунальні підприємства), а також громадські організації. Отримувачі грантів мають бути зареєстровані на території області. Працювати у межах області повинні і самі проекти, які, до речі, мають бути неприбутковими. Комерційні організації можуть бути виключно асоційованими членами, які фінансують 10% чи більше від загальної вартості проекту. Отримувати гранти у рамках програми не можуть: комерційні організації, політичні партії та релігійні організації.
Оголошення конкурсу заявок планується на вересень цього року.
Відділ економічного розвитку виконавчого комітету міської ради.
Залишити коментар