Міжнародні експерти у Гаазі продовжать роботу з розслідування обставин катастрофи Боїнга МН-17.
Про це у понеділок, 11 серпня, повідомила Рада з питань безпеки Нідерландів (OVV), передає кореспондент Укрінформу.
"За останні кілька тижнів група з 25 авіаекспертів зібрала в Україні доступну технічну інформацію. Для аналізу даних та підготовки попереднього звіту подальше перебування в Україні не потрібне, тому експерти відправилися в Гаагу для продовження роботи", – зазначили в Радбезі.
Як повідомили в організації, спеціалісти в першу чергу зосередяться на підготовці попереднього звіту, який міститиме перші висновки, що грунтуватимуться на інформації з двох бортових самописців, даних системи управління повітряним рухом, радарів та супутникових фотографій.
Нагадаємо, прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте минулого тижня оголосив, що експерти призупиняють роботу на місці катастрофи Боїнга МН-17 у Донецькій області через нестабільну безпекову ситуацію в регіоні. Місія може бути відновлена, коли ситуація покращиться.
Президент Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу в ході телефонної розмови з Президентом України Петром Порошенком повідомив, що Євросоюз готовий виділити 2,5 млн. євро на гуманітарну допомогу для України. Про це інформує прес-служба Глави держави.
Баррозу також закликав створити спеціальний координаційний механізм для надання гуманітарної допомоги та переміщення переселенців.
П. Порошенко та Баррозу також обговорили ініціативу щодо здійснення міжнародної гуманітарної місії для Луганська під егідою Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Жозе-Мануель Баррозу підтримав цю ініціативу.
"Нафтогаз України" може припинити надання послуг для російського "Газпрому" щодо транзиту газу через Україну в Європу.
Про це РБК-Україна повідомили у прес-службі НАК.
"Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" допускає, що якщо проти російського газового монополіста компанії "Газпром" будуть введені санкції, НАК припинить з нею співробітництво, включаючи надання послуг із транзиту газу через Україну в Європу", – відзначили в компанії.
У прес-службі "Нафтогазу" уточнили, що в разі введення санкцій проти "Газпрому" компанія не зможе з ним працювати: "Тоді європейським компаніям треба буде укладати угоди щодо закупівлі газу на українсько-російському кордоні безпосередньо з "Газпромом", а також з оператором української газотранспортної системи для транзиту цього газу".
При цьому в компанії підкреслили, що прийняття проекту Закону "Про санкції", що був поданий у парламент Кабміном 8 серпня, не означатиме автоматичне введення спеціальних економічних і обмежувальних заходів, про які йдеться в документі.
Закон створює правову основу для введення обмежень щодо певних видів економічної діяльності, у тому числі – надання послуг із транспортування ресурсів. Таке обмеження може бути введене РНБО за поданням Верховної Ради, Президента, Кабінету міністрів, Національного банку або Служби безпеки.
За повідомленнями Інтернет-видань.
Залишити коментар