Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 3 липня 2025 року № 28 (12984)

Повідомлення в номер / "Волинь-Кальвіс": вміють і можуть

14.08.2014

DSC02743"Волинь-Кальвіс": вміють і можуть

Є тепло душі, а є тепло у власній хаті. Зігріти душу можна теплим словом, увагою. Для будинку потрібен "генератор" тепла. Але якщо виробник із своєї душі не випромінюватиме тепло, то й виріб його буде неефективний.
 У Анатолія Понікарчука, директора ТзОВ "Волинь-Кальвіс" і його колективу, з цим все в порядку. Підприємство виготовляє теплові котли, які обігрівають невеликі будинки і цілі мікрорайони.
Коли сьогодні не розв'язана проблема постачання газу з Росії і йде війна на Сході, зима, яка наближається, нам здається жорстокою мачухою. Саме тут, у цій фірмі, яка пропонує побороти холод альтернативними видами палива, я бачу просвіток і відчуваю деяке заспокоєння.

Є тепло душі, а є тепло у власній хаті. Зігріти душу можна теплим словом, увагою. Для будинку потрібен "генератор" тепла. Але якщо виробник із своєї душі не випромінюватиме тепло, то й виріб його буде неефективний.

 У Анатолія Понікарчука, директора ТзОВ "Волинь-Кальвіс" і його колективу, з цим все в порядку. Підприємство виготовляє теплові котли, які обігрівають невеликі будинки і цілі мікрорайони.

Коли сьогодні не розв'язана проблема постачання газу з Росії і йде війна на Сході, зима, яка наближається, нам здається жорстокою мачухою. Саме тут, у цій фірмі, яка пропонує побороти холод альтернативними видами палива, я бачу просвіток і відчуваю деяке заспокоєння.

З Анатолієм Мироновичем ми знайомі десятки років. Співпраця з "Ковельсільмашем" була плідною і корисною завжди. Тому й розмова полилась невимушено та по-діловому.

– Анатолію Мироновичу, Ваша фірма відома в Україні і Європі. Вона має високий авторитет. Як вдалося організувати виробництво і стати "на ноги"? Сьогодні промислові об'єкти занепадають, а Ви умудряєтесь успішно діяти і розвиватися.

– "Волинь-Кальвіс" заявив про себе в травні 2006 року. Ми зареєструвалися у формі спільного литовсько-українського підприємства. Повирішували організаційні та технічні питання й отримали сертифікати під український ринок.

– Перепрошую, а чому під український? Він що, особливий?

– Запити європейських споживачів та з країн СНД в дечому різняться від наших умов. Вимушені були враховувати найдрібніші деталі – від специфіки місцевого палива до вимог рівня автоматизації. І найголовніше – це питання надійності.

– Ну, знаєте, сьогодні в кожній інструкції  найбільш примітивного апарату читаємо про високу надійність та ефективність.

– Анатолію Володимировичу, можна писати що завгодно, але є імідж фірми. Ми мусимо написане підтверджувати практикою.

Перший котел ми змонтували в Заболотівській лікарні (Ратнівський район) у 2005 році. Він надійно працює і до сьогодні.  Оце і вся реклама!

– А під який вид палива виготовляєте котли?

– Все виробництво адаптоване під біовідновлювальне та місцеве паливо. Тобто дрова, тирса, щепа, брикети з соломи, торф, вугілля.

– А поліська лоза, про яку багато начувано?

– Все, що росте і горить, може бути паливом після відповідного "приготування".

– Скажіть, а різниця між газовим котлом і твердопаливним велика? Є сенс мій газовий котел переводити на дрова?

– Розчарую: він буде неефективним. Ми із литовськими спеціалістами довели, що між цими видами котлів є велика різниця. Теплообмінник газового котла в розрахунку на кіловат енергії набагато менший від твердопаливного. Тому тепловіддача Вашого котла буде набагато нижчою. А Ви ж боретеся за економічність, тому мусите враховувати всі технічні реалії.

– Споживач хоче знати про Вашу продукцію якнайбільше.

– Асортимент великий, як кажуть, – до кольору, до вибору. Для населення виготовляємо котли-плити з площею обігріву 120-140 квадратних метрів.

Вигідними і цікавими є котли-плити з духовкою. Тобто грієш хату і разом з тим запікаєш смачну гуску, як у сільській печі.

– Відчуваю смачні запахи… А ціна не "кусається"?

– Все відносно, і залежить від платоспроможності покупця. Перша група котлів коштує 6-8 тисяч гривень, а з міні-піччю – до 15 тисяч.

– А новинки?

– Є й таке: це – повітронагрівачі. Даний варіант – розпалив пічку,  і теплоносій "оббігає" по трубах по всій хаті. Площа обігріву – 80 квадратних метрів.

– Промислові варіанти як представлені?

– Виготовляємо котли центрального опалення різних потужностей – від 8 до 1250 і більше кіловат. Великі, потужні котли ідуть під спецзамовлення.

– Який ефект від виду палива —  скажімо, газ – дрова – вугілля: в порівнянні?

– За розрахунками, при однаковому ККД 1 тис. м3 газу умовно дорівнює 4 м3 дров, 1,8 тонни торфобрикету або 1,5 тонни вугілля. Цифри, можливо, не точні, але свою економію ви можете порахувати. З практики: котел потужністю 700 кВт  окупиться за 1,5-2 роки.

– Знаю, що ніякий завод не виготовляє сто відсотків комплектуючих деталей для свого виробу.

– Власними силами виробляємо 70-80 відсотків котла. Спецматеріали, датчики, дизайнову оболонку завозимо з Литви. Діє міцна кооперація. Взамін ми литовцям поставляємо готову продукцію, яку вони реалізують в Європі.

Баланс такої кооперації складає до 2 млн. євро.

В останні роки ми стараємося збільшити величину комплектуючих за рахунок українського виробника. Так, термостійкі матеріали, колосники вже не чекаємо із-за кордону. Це здешевлює ціну виробу.

– А стосунки з владою, бюджетними установами?

– Намагаємося вибудувати позитив. Часто працюємо без передоплати, тобто кредитуємо замовника. На жаль, з четвертого кварталу минулого року бюджетні установи області  та районів заборгували до 2 млн. гривень. Це негативно позначається на нашій економіці. 

Найгірше, що в окремих випадках влада буває непрофесійною. На посади призначають політиків, а не господарників. З ними конкретні питання вирішувати досить складно. В одному з районів питаю у голови адміністрації про оплату боргу за виконані роботи, а він відповідає: "То не моя справа!". Куди вже далі?

– Перспективи розвитку є?

– Аякже. Самі себе інвестуємо. Сьогодні будуємо новий цех металоконструкцій. Придбали 4 одиниці транспорту.

– Із зарплатою як? Виплачуєте вчасно?

– Постукайте пальчиком по дерев'яному столу – до цих пір все було вчасно. Середня зарплата за минулий рік склала 2950 гривень.

– Хто на фірмі найкращі?

– "Професорів" своєї справи у нас немало. Серед них – Сергій Гайдучик, Сергій Осіюк, Олександр Корольчук. Повторюсь: то — спеціалісти найвищої кваліфікації. Не відстає від них і молоде поповнення. Микола Дубінчук, Андрій Остапчук, Олександр Поліщук – це юні орли, які готові високо літати. Їм сьогодні під силу зварювати корабельні конструкції і ємкості під тиском.

А ще недавно вони були учнями Ковельського технічного ліцею. Задоволені роботою і Сергія Смичика. Пройшовши школу робітника, він виріс до прекрасного висококласного інженера, організатора виробництва.

Та хіба всіх назвеш? В їх особі дякую всім працівникам, які тримають технологічно складний "корабель" на плаву.

А хто ж такий капітан "корабля" — ТзОВ “Волинь-Кальвіс” Анатолій Понікарчук?

Він – високопрофесійний організатор виробництва. Його позиція – сподіватися тільки на себе. Хобі – садівництво. Найсвятіше – сім'я. Проблема: чому в добі немає 30 годин для вирішення невідкладних питань?

Досягнення – під його керівництвом ТзОВ "Волинь-Кальвіс" виборов перше місце в загальноукраїнському рейтингу серед 70 (!) подібних підприємств. Оцінку ставила принципова і об'єктивна Національна торгово-промислова палата.

Сьогодні багато промисловців бояться Європи. Наші ковельчани успішно працюють і конкурують з європейцями. І славно виходить!

Отже, хочемо, вміємо і можемо!

Війна теж не обійшла колектив стороною. Сьогодні 4 працівники підприємства воюють в зоні АТО. Для одного з них придбано бронежилет, а також придбали спецтехніку на кілька десятків тисяч гривень для потреб військовиків.

На майданчику перед входом в контору підприємства готує бетонний розчин робітник.

– Що будуватимете? – запитую.

– Тут буде влаштовано місце для прапорів України, Євросоюзу і Литви, – чую у відповідь.

Ці символи впевнено входять в життя – це значить, що Європа до них, а, отже, і до нас, близько.

Словом, після негативно-психологічних емоцій від телевізійних новин я оздоровився позитивною аурою стабільного та ефективно-працюючого підприємства і відчув реальну перспективу європейського вибору життя.

Що ж, хай щастить їм! Не втримуюсь і по-майданівськи дякую: "Молодці".

 Анатолій СЕМЕНЮК.

НА ЗНІМКУ: директор ТзОВ “Волинь-Кальвіс” Анатолій ПОНІКАРЧУК.

Фото з архіву ТзОВ “Волинь-Кальвіс”.


Залишити коментар

Ваш коментар з’явиться після перевірки модератором

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025