Україна має чим фінансувати армію, відновлювати Донбас, платити пенсії та соціалку. Такі результати “шахової” партії, що розіграв Уряд Арсенія Яценюка з парламентом. У програші лишились олігархи, які будуть сплачувати значно більші податки.
Урядові законопроекти зчинили галас на всю країну, коли депутати "УДАРу" та "Свободи" розвалили коаліцію прямо перед голосуванням, що фактично дало старт передвиборчій кампанії у Верховну Раду. Розпочавши забіг за депутатськими мандатами, парламентарі втратили мотивацію підтримувати непопулярні урядові ініціативи і провалили голосування.
Депутати, мабуть, вже уявляли свої обличчя на біг-бордах та листівках, але Прем'єр-міністр привів їх до тями, оголосивши про відставку Уряду. Арсеній Яценюк вимагав проведення позачергового засідання ВР з метою повторного голосування за урядові законопроекти. Президент П. Порошенко підтримав ультимативну позицію Прем'єр-міністра.
Коли настав час повторно голосувати, вся країна вже знала, що якщо депутати не приймуть урядових законів, то в країні не буде чим платити соціальні виплати, забезпечувати всім необхідним Українську армію і відбудовувати Донбас. Вибору у депутатів не залишилось, тож в результаті тиску вони підтримали урядові зміни до Бюджетного і Податкового кодексів конституційною більшістю, тобто віддавши за них понад 300 голосів.
Таким чином, Уряд домігся виділення 9 млрд грн. на фінансування армії, закупівлю нових видів озброєнь, виплату грошового забезпечення військовим. Люди, які залишилися без домівок через дії терористів та сепаратистів на Донбасі, отримають підтримку. На відновлення Донбасу Уряд скерує 2,9 мільярда гривень.
Додаткові кошти Кабінет Міністрів отримає, не зменшуючи соціальних стандартів: зарплати бюджетникам, пенсії та соціальні виплати будуть і далі сплачуватися в повному обсязі. Головним джерелом стануть кишені українських олігархів – вони заплатять дві третини цих коштів.
Уряду вдруге вдалося підвищити податки на надприбуткові бізнеси, які знаходяться в руках багатіїв. Ренту за користування корисними копалинами підвищили з 5 до 8%. Рента щодо природного газу збільшена в 3 рази. А рента на нафту зросте з 39 до 45%.
Також прийнято рішення щодо заробітних плат народних депутатів України, членів Уряду і високопосадовців. Їм залишили “голий” оклад, знявши 10 тисяч гривень із зарплати кожного високопосадовця та нардепа.
Водночас, в урядових змінах до Державного бюджету окремо обговорена підтримка аграріїв. Зокрема, передбачено 430 мільйонів гривень на компенсацію процентної ставки за кредитами, залученими українськими аграріями, енергетичним сектором і машинобудуванням.
Для рядових українців введено тимчасовий податок – військовий збір в розмірі 1,5% додатково до податку на доходи фізичних осіб. Цей податок вводиться лише до кінця поточного року. 15 гривень з тисячі – невисока платня для звичайного громадянина, проте вона допоможе підтримати Збройні Сили України, а, цілком можливо, і врятує життя комусь із українських солдатів.
"Мародерством в армії і на сьогоднішній війні займатися ніхто не буде. А той, хто буде займатися, буде сидіти в тюрмі", – заявив Прем'єр-міністр, щойно урядові законопроекти стали законами. Він також звернувся до суспільства та засобів масової інформації із закликом взяти під суворий громадський контроль кожне таке виділення "військових" коштів.
Залишити коментар