Менше півроку знадобилося банківській системі України на те, щоб переконати вкладників у своїй надійності та стабільності роботи. У червні-липні обсяги вкладів українців, вперше після щомісячного скорочення, зросли на 1,5 млрд. грн. Позитивний результат був відзначений в 5-ти стійких банках України. Це тимчасовий сплеск або початок відновного процесу? Прокоментувати ситуацію у фінансовій сфері ми попросили начальника управління регіональної мережі Прикарпатського регіону АТ "Дельта Банк" Івана Люсака (на знімку).
– Пане Іване, Дельта Банк зараз – у п'ятірці тих, хто вніс свій внесок у відновлення довіри вкладників. Як би Ви охарактеризували ситуацію в банківській системі в цілому?
– У першому півріччі всі банки були змушені пройти серйозний тест на довіру своїх клієнтів. Достроково і успішно впоралися з ним ті банки, які у своїй діяльності завжди керуються установками на клієнтоорієнтованість та вміють отримувати з існуючих реалій нові можливості для зростання. Це – основа стійкості та запорука подальшого розвитку.
Вкладники таких банків на власні очі переконуються в тому, що, незважаючи на внутрішні потрясіння в країні, зростання інфляції тощо, реальних причин для побоювань за свої заощадження немає. Ті клієнти, які не піддалися паніці, продовжували заробляти на депозитах увесь цей час. Інша категорія вкладників, які в силу об'єктивних обставин в першому півріччі забрали свої гроші з банківської системи або скористалися банківськими осередками, почали розуміти, що пора знову розміщувати кошти на депозити. І ось тут відбулися деякі зміни. Більшість людей зараз розміщують депозити в тих банках, які продемонстрували максимальну стійкість у 2008-му та 2014-му роках. Більш того, можна сказати про початок нової тенденції: все більше вкладників починають цікавитися фінансовими показниками банку, його історією на ринку, надійністю, стійкістю.
– Які якості банку зміцнюють впевненість його клієнтів у безпеці своїх заощаджень?
– Для того, щоб не помилитися, вкладник повинен звернути увагу на ряд показників: загальні активи банку, статутний фонд, прибутковість (в т. ч. і в складні періоди), залишки на кореспондентських рахунках та в касі, обсяг депозитів, приріст депозитів за останні місяці. Причому, важливо переконатися в позитиві всіх цих показників, а не в декількох.
На прикладі Дельта Банку можу сказати, що прибуток банку за червень 2014 року склав 51,136 млн. грн., а з початку року – 192,863 млн. грн. Прибутковими були всі місяці роботи банку в 2014 році. 29 квітня 2014 року Дельта Банк збільшив статутний капітал на 60% до 3,7 млрд. грн. З липня 2014 року Комісія НБУ з питань нагляду та регулювання діяльності банків затвердила статут АТ "Дельта Банк" у новій редакції у зв'язку зі збільшенням статутного капіталу до 3,7 млрд. грн. Депозитний портфель фізосіб на червень зріс на 385 млн. грн. Усі виплати здійснюються відповідно до норм, встановлених НБУ, щодо видачі грошових коштів з депозитних рахунків. Залишки на кореспондентських рахунках Дельта Банку на початок червня збільшилися і складають 1,5 млрд. грн.
Такий результат, досягнутий у складних умовах, дав підстави надати Дельта Банку статус агента Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на 2014-2015 р.р. Таке рішення було прийнято після проведення ретельного конкурсного відбору банків. Наприклад, зараз через Дельта Банк здійснюються компенсаційні виплати вкладникам 4-х банків, які перебувають у стадії ліквідації.
– Напевно, ці показники – далеко не єдиний фактор, який приваблює клієнтів до Дельта Банку. Як змінилися пропозиції банку з урахуванням складнощів нашого часу?
– Повторюся, що, керуючись правилами клієнтоорієнтованості, ми просто намагалися стати точкою опори для наших клієнтів у цей непростий час. Ми подивилися, де можна допомогти людям зекономити або звільнити їх від фінансового навантаження. Проаналізували, за рахунок чого можна збільшити заощадження коштів. Навесні поетапно скасували комісію на платежі при оплаті через Інтернет, надали 18% річних на залишок коштів за Пенсійними картками і 25-26% річних за деякими депозитними продуктами, а також надали кредитні канікули для мобілізованих та призваних для проходження строкової військової служби у східні регіони країни військовослужбовців. І це стало тільки початком нашої широкомасштабної кампанії з підтримки наших військовослужбовців у зоні бойових дій.
Крім того, ми постійно розвиваємо та впроваджуємо інновації. Так, у нас – один з найбільш розвинених Інтернет-банкінгів в Україні, за який банк нещодавно отримав високу нагороду – 2-ге місце в номінації "Кращий Інтернет-банкінг". Крім іміджевих дивідендів,– це допомагає нашим клієнтам здійснювати необхідні активні операції і отримувати банківський сервіс, не виходячи з дому. А з впровадженням додатка "Міні-Дельта", який є свого роду віртуальною касою банківського відділення, представники малого та середнього бізнесу зможуть здійснювати практично всі банківські операції в режимі онлайн.
– Пане Іване, що ми можемо очікувати у другій половині року? Яка, на Ваш погляд, перспектива фінансової сфери України?
– На мій погляд, репутація банківської системи найближчим часом продовжить відновлення. Вкладники принесуть у банки свої заощадження. Важливим моментом для підвищення інвестиційного клімату і, як наслідок, оздоровлення банківської системи є підвищення міжнародного рейтингу України. Правила поведінки на банківському ринку стануть більш прозорими і жорсткими водночас.
Важливим кроком у цьому напрямку стало прийняття Закону України 1586-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання негативного впливу на стабільність банківської системи", що недавно вступив у силу. Це дозволить мінімізувати можливість спекуляцій з валютним курсом, які мали місце взимку-навесні цього року, а також збільшить відповідальність банків перед клієнтами. Будуть також посилені умови резервування коштів для підвищення стійкості банків.
Людмила Любченко.
Довідка
На 01.07.2014 року Дельта Банк посідає 4-те місце за розміром чистих активів - 61,5 млрд. грн, 3-тє місце – за коштами фізосіб – 25,5 млрд. грн згідно з рейтингами НБУ на 01.03.2014 р. У березні 2014 року Дельта Банк увійшов у ТОП-3 кращих банків рейтингу "50 Провідних банків України-2013" (за версією газети "Комерсантъ Україна" та компанії "Фінансовий клуб").
Найближчі відділення АТ «Дельта Банк» у Волинській області: м. Ковель, вул. Сагайдачного, 6–В, тел. (03352)5-08-30; м. Луцьк, вул. Винниченка, 24, тел. (0332)77-31-79, вул. Словацького,12, тел. (0332)77-31-85; м. Нововолинськ, бульвар Шевченка, 13, тел. (0332)77-31-84; м. Володимир–Волинський, вул. Ковельська, 12, тел. (0332)77-31-77.
Ліцензія НБУ №225 від 11.10.2011 р. «Дельта Банк» є учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Свідоцтво №178 від 19.11.2012 р.
Залишити коментар