Село Скулин на духовно-патріотичній карті України займає особливе місце. Тут у серцях
людей палає вогонь національно-визвольного руху 40-50-их років. Не згасає ясна свічка невмирущої Лесиної "Лісової пісні", адже поблизу – легендарне Нечимне.
Яка вона, сільська громада на чолі із сільським головою Петром Руднем в переддень 23-ої річниці Незалежності? Про це Петро Васильович розповідає кореспонденту газети:
– Ваші думки напередодні Дня Незалежності?
– Україна відбулася. Вона сьогодні – в кожному з нас. Треба зауважити, що путінська Росія змусила нас переосмислити, хто ми є на цій Землі і чого варті.
– Село гарно виглядає, причепурене, почищене. То заслуга голови і депутатів?
– Голова в рамках теперішнього самоврядування, як би він не хотів, один в полі не воїн. Фінансові можливості мінімальні – тільки на виживання.
За останній час дохідна частина суттєво зменшилась. Тут останнє слово – за громадою. Згуртувалися скулинці і зібрали 1,3 мільйона на газифікацію. Те ж саме зробили і в Стеблях. Тепер маємо газ.
Клопотали перед областю й отримали 500 тисяч інвестицій – 2 вулиці Шкільну та Зелену твердим покриттям покрили. На часі – впорядкування цвинтаря.
– Села занепадають, то, мабуть, люди шукають щастя за кордоном?
– Коли у 1997 році мене обрали на цю посаду, у Скулині проживало 1300 мешканців. Станом на серпень 2014 року кількість населення не зменшилась.
– Адміністративна реформа необхідна?
– Потрібна, як повітря. Необхідно зняти надмірну централізацію, зменшити бюрократизацію в соціальній сфері, розширити повноваження сільського самоврядування.
Ми дружимо і співпрацюємо з польською гміною Вежбіце (Холмський повіт), бачимо, наскільки наші сусіди пішли далі і виграли.
– Події на Сході у селі відчутні?
– В зоні АТО перебуває 8 наших хлопців. Переживаємо за них. Сім'ям, по можливості допомагаємо: комусь сіно покосити, іншому – дров завезти. Розглядаємо заяви про виділення земельних ділянок під будівництво тощо. Всі розуміють, що таке патріотичний обов'язок і відповідальність перед країною.
– Вибори до Верховної Ради потрібні?
– Обов'язково. А ось до місцевих рад, на мою думку, їх потрібно проводити одночасно з адміністративною реформою, точніше – після її завершення.
– А депутатську діяльність Степана Івахіва, народного депутата України, відчуваєте?
– Це та людина, яку я поважаю. Він – молодець. Сказав – зробив! Ремонт школи, клубу, амбулаторії без його фінансової допомоги і в таких обсягах ми б не подужали. А депутат ще й матеріальну допомогу надає малозабезпеченим.
Ось така вона, в переддень Дня Незалежності, сільська правда і доля. Є проблеми – їх розв'язують. Є орієнтири – це Європейський вибір. Є сформована територіальна громада, яка разом зі своїм головою Петром Руднем усвідомлює майбутню благополучну Україну.
Тільки й лишається сказати: "Слава Україні!".
Анатолій СЕМЕНЮК.
Залишити коментар