У Ковелі відбулось засідання громадської ради при міському голові Олегу Кіндеру. Першим питанням порядку денного присутні розглянули колективну заяву, яку озвучив голова громадської ради Микола Вельма. Вона надійшла до редакції газети "Вісті Ковельщини" від мешканців житлових будинків поблизу нічного клубу "Кіно".
Діяльність у нічний час створює чимало незручностей для людей, які постійно потерпають від порушень громадського порядку, надмірного шуму відвідувачів закладу та антисанітарії на прибудинкових територіях. Аби напрацювати спільний план дій для вирішення конфліктної ситуації до розмови були запрошені правоохоронці, власник клубу, юристи та мешканці прилеглих будинків.
Міський голова Олег Кіндер звернув увагу присутніх на те, що порушення громадського порядку у нічний час стосується не лише клубу "Кіно", а й інших розважальних закладів та закладів торгівлі. Він нагадав про нормативно-правові акти щодо обмеження продажу алкоголю з 22.00 до 8.00 год. у Ковелі. Ковельчани з розумінням поставились до такого вимушеного кроку. Проте ця проблема постала знову. Варто зауважити, що не усі суб'єкти господарювання виконують рішення виконавчого комітету міської ради.
Про Правила дотримання тиші у нічний час, Правила благоустрою, що діють на території Ковеля, права органів місцевого самоврядування та про інші законодавчі аспекти розповів членам громадської ради та запрошеним заступник начальника юридичного відділу Андрій Назарчук. Він зауважив, що згідно з п. 1 ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти міської ради, міського голови, виконавчого комітету, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями.
Відповідно до ст. 255 КУпАП дієвий контроль за вчиненими адміністративними правопорушеннями, а саме: порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях (ст. 182 КУпАП) покладено на уповноважених осіб органів внутрішніх справ (надано право складання протоколів про адміністративне правопорушення).
Разом з тим, Андрій Назарчук зазначив, що прилегла територія нічного клубу "Кіно" є зоною відповідальності власника установи. Тому він в межах своєї компетенції має забезпечувати порядок всередині розважального закладу та на прилеглій території, оскільки вона межує з прибудинковою територією житлових будинків. У питаннях, що не віднесені до компетенції власника закладу, необхідно звертатися до уповноваженого органу забезпечення правопорядку (Ковельське МВ УМВС).
Директор нічного клубу Костянтин Гануліч повідомив, що неодноразово звертався до правоохоронців за допомогою, оскільки безпеку та порядок в самому закладі гарантують приватні охоронці, а за його межами – міліція. Проте, правоохоронці досить часто не приїздили на виклики або ж не знаходили причини для затримання порушників.
Власник закладу висловив побажання до більш тісної і результативної співпраці з міліцією. Адже й сам зацікавлений у збереженні хорошої репутації нічного клубу та забезпеченні тиші, спокою і відповідного санітарного стану на прилеглих територіях, особливо на подвір'ях багатоповерхівок. Крім того, він зазначив, що планує проведення благоустрою біля клубу, встановлення огорожі, влаштування парковки для автомобілів.
Висловивши свої думки, члени громадської ради зійшлися на думці, що саме правоохоронці мають дбати про дотримання правопорядку в місті. А, зважаючи на ситуацію, що склалася, можна зробити висновок, що своїх безпосередніх обов'язків вони не виконують. Олег Кіндер зауважив, що це стосується не лише клубу "Кіно", а й решти закладів, що працюють у Ковелі в нічний час: розважальних і торговельних.
Начальник сектора охорони громадського порядку Ковельського МВ УМВС України у Волинській області Юрій Єрохін висловив своє бачення ситуації, що склалася. На його думку, уся відповідальність лежить на власнику закладу. А невелика кількість правоохоронців (патрульно-постових нарядів) не може забезпечувати охорону закладів громадського харчування міста. Крім того, саме власник зобов'язаний подбати про освітлення прилеглої території, впливати за допомогою охорони на поведінку порушників-відвідувачів не тільки у самому закладі, а й за його межами. Для вирішення проблеми варто переглянути та обмежити години роботи нічного клубу або, зважаючи на складну ситуацію в країні, припинити його діяльність.
Проте з цим не погодились ані власник, ані члени громадської ради. Адже закриття подібних закладів не вирішить проблеми. Молодь збиратиметься на подвір'ях прибудинкових територій, у під'їздах, біля дитячих садків та шкіл.
Знайти компромісне рішення членам громадської ради поки що не вдалося, проте вони вирішили шукати підтримки у депутатів міської ради, аби своїм рішенням вони переглянули режими роботи нічних клубів Ковеля та закладів торгівлі, посприяли активізації роботи сектора охорони громадського порядку та звернулися до Верховної Ради України з проханням внести зміни до певних законодавчих актів, що регламентують роботу розважальних закладів та продаж алкоголю, відповідно розширивши повноваження органів місцевого самоврядування.
Активну участь в обговоренні цього питання порядку денного взяли члени громадської ради при міському голові Галина Жилка, Сергій Дружинович, Юрій Шлюєв, Олена Грицюк, а також міський голова Олег Кіндер та його перший заступник Анатолій Трофимук. Варто зазначити, що усі присутні погодилися з тим, що проблему треба вирішувати спільно: владі, правоохоронним органам, власникам закладів торгівлі та громадського харчування, громаді. Також варто посилити проведення виховної роботи серед дітей та молоді, спонукати їх до здорового способу життя, взаємоповаги.
Із самого початку бойових дій на Донбасі та Луганщині ковельчани активно підтримували військовослужбовців: збирали кошти, продукти, медикаменти, купували одяг та спорядження. Волонтерська робота набула масового характеру, охоплюючи все більше напрямків діяльності. Аби об'єднати зусилля усіх охочих допомогти солдатам та їх родинам, а також скоординувати подальші дії, був створений Ковельський центр допомоги 51-й механізованій бригаді.
Однак варто зазначити, що географія діяльності центру не обмежується Ковелем та Ковельським районом, а охоплює всю Волинську область. Крім того, волонтери допомагають й представникам інших військових формувань, у яких служать волиняни.
Про те, що вдалося зробити за досить короткий час існування цього волонтерського осередку (центр створено півтора місяці тому), на засіданні громадської ради при міському голові розповіла його керівник Наталія Попова. Вона повідомила, що перше, чим зайнявся новостворений центр, було формування списків полонених та зниклих безвісти волинян. Оскільки таких списків, завдяки яким можна було б обміняти наших хлопців, не було у жодній державній структурі. Вони складалися із заяв рідних про зникнення, упізнань по фото і відео з Інтернету та за свідченнями очевидців – військовослужбовців, які бачили, хто потрапив до рук сепаратистів.
За словами Наталії Попової, із двох тисяч визволених з полону українців сто двадцять дев'ять – це волиняни. Списки військових волонтери передали Леоніду Кучмі, який і домовлявся про обмін.
Розповідаючи про результати своєї діяльності, координатор Центру особливу увагу приділила тим, кому волонтери завдячують за допомогу. Найперше вона подякувала міській владі Ковеля та особисто міському голові Олегу Кіндеру, який з перших днів роботи волонтерів в місті сприяє в організації ряду заходів. А головне – Ковельський центр допомоги отримав приміщення для своєї діяльності. Також за сприяння міської влади з сім'ями військових, загиблих та полонених працюють психологи.
Крім того, вона подякувала провайдеру "ТТІ" за наданий безкоштовний Інтернет, кінозалу "Прем'єра" – за безкоштовні квитки в кіно військовослужбовцям, які перебувають у відпустках або на реабілітації вдома. Ряд підприємців, які допомагають в облаштуванні приміщення, постачанні питної води та продуктів харчування, побажали залишитись невідомими.
Значну допомогу коштами та продуктами надають прості ковельчани. Мала академія наук, яка є приватною, виділила місця для безкоштовного навчання дітей загиблих, зниклих безвісти та полонених. До патріотичного волонтерського руху долучаються пенсіонери – в'яжуть для солдатів теплі речі.
Наталія Попова також зауважила, що завдяки всесвітній мережі про Центр допомоги знають у багатьох країнах. Нещодавно отримали гуманітарну допомогу з Бельгії, Німеччини та США.
Наталія Попова звернула увагу на те, що Центр потребує волонтерів та нагадала, що родини військовослужбовців з АТО, можуть звертатися до них за будь-якою допомогою (є кошти, одяг, медикаменти, продукти харчування тощо).
Центр допомоги солдатам 51-ї ОМБР працює за наступними напрямками:
1. Полонені. Допомога у пошуку та звільненні волинських полонених.
2. Зниклі безвісти. Пошук тих, хто не виходить на зв'язок.
3. Поранені. Розшук по лікарнях. Організація волонтерської допомоги волинським пораненим у всіх лікарнях та шпиталях України. Допомога в транспортуванні додому.
4. Допомога сім'ям поранених та загиблих в АТО волинян.
5. Загиблі в АТО. Допомога у пошуку, ідентифікації та поверненні додому. Підтримка родин.
6. Допомога воїнам на передовій. Збір продуктів, медикаментів, речей, амуніції та коштів для воїнів Східного фронту.
ххх
Підтримує військовослужбовців з Ковеля, які брали чи беруть участь в АТО, їх сім'ї, і міська влада. Представники різних структурних підрозділів виконавчого комітету, соціальних служб використовують усі можливі ресурси для надання допомоги.
Начальник управління праці та соціального захисту населення міськвиконкому Софія Сагаль повідомила, що міською радою прийнято ряд рішень, яким передбачена низка допомог і пільг із соціального захисту сімей військових та учасників АТО.
На сьогодні з міського бюджету виділено одноразову матеріальну допомогу шести сім'ям загиблих (60 тис. грн.), сто десятьом сім'ям мобілізованих (55 тис. грн.), п'ятнадцяти пораненим (15 тис. грн.).
Також погашено заборгованість за сплату комунальних послуг сім'ї загиблого Олександра Абрамчука (5,3 тис. грн.). Згідно з рішенням виконавчого комітету його сім'я також отримала квартиру, у якій за кошти міського бюджету зараз проводять ремонтні роботи.
Відкрито реабілітаційне відділення на базі Ковельського МТМО для учасників АТО та їх сімей. Відповідно до затвердженої рішенням міської ради Програми матеріально-технічного забезпечення військових частин виділено понад 100 тисяч гривень для придбання учасникам антитерористичної операції засобів захисту, зв'язку, військового спорядження тощо.
Також міською радою прийнято рішення про звільнення учасників АТО та їх сімей від сплати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій незалежно від форми власності житлового фонду. Безкоштовним харчуванням у школах та дитячих садках забезпечені діти загиблих військовослужбовців, також діти учасників АТО звільнені від оплати за заняття в гуртках та секціях. Усі фінансові витрати міська влада взяла на себе.
Міський голова Олег Кіндер нагадав присутнім про те, що для заохочення своїх земляків, які захищають країну від терористів на Сході, розглянуто питання щодо надання земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво. Прийнято рішення про надання дозволу на виготовлення детальних планів території з метою підвищення соціальних стандартів для військовослужбовців, які призвані Ковельським ОМВК в рамках часткової мобілізації та виконують завдання по здійсненню антитерористичної операції на Сході України.
Про роботу закладу на засіданні громадської ради поінформував заступник міського голови Ігор Прокопів. Він зауважив, що важливим для влади міста та усієї громади було і залишається питання діяльності культурно-просвітницького центру. Про нього чимало написано та сказано. Він ставав темою для дискусій і суперечок. Та, не зважаючи ні на що, історична будівля у центрі міста залишається осередком культурного і творчого життя Ковеля.
Ковель пишається культурно-просвітницьким центром, який став місцем проведення багатьох заходів, виставок, презентацій, концертів, зустрічей. Заклад продовжує успішно функціонувати. У приміщенні діє Галерея мистецтв з двома виставковими залами, у яких відбуваються виставки картин, мистецькі заходи, тематичні вечори. Збережено усі напрацювання та добрі починання культурно-просвітницького центру за попередні роки, втілюються нові ідеї, реалізуються проекти мистецького плану.
Активізувалась співпраця з навчальними закладами, історичним музеєм, громадськими організаціями та творчою елітою не лише нашого краю, а й України. Тому культурно-просвітницький центр має майбутнє і його успішна діяльність є справою честі для міської влади, адже подібних закладів на Волині більше немає. Міська влада й надалі робитиме все, аби цей унікальний мистецький заклад продовжував функціонувати й розвиватись.
Впродовж дев’яти місяців 2014 року відбулось18 виставок. До Великодніх свят ковельчанкою Ольгою Комісарик проведений майстер-клас з розпису яєць в різних декоративних техніках. До 28-ї річниці з Дня Чорнобильської трагедії проведений тематичний вечір. В рамках оголошеного в Україні Року Тараса Шевченка відбулись «Родинні читання поезії Кобзаря», участь у яких взяло чимало родин Ковельщини. З метою збереження народних традицій проведений майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки народної майстрині Юлії Богданової з м.Луцька.
Приміщенням культурно-просвітницького центру на безоплатній основі постійно користуються громадські організації.
Зокрема, ГО «Молодіжний центр Ковель» проводить тут навчально-тренінгові заняття в рамках реалізації нового молодіжного проекту «Анатомія шлюбу». Ковельський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організовує зустрічі для членів прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, жінок з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Кожну третю неділю місяця тут проходять зустрічі літературно-мистецького Товариства «Творчий світ», який розпочав свою діяльність у Ковелі саме завдяки роботі у нашому місті культурно-просвітницького центру.
Щороку Територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян проводить урочистості з нагоди початку та завершення академічного навчального року в Університеті третього віку. До речі, засідання громадської ради при міському голові також постійно відбуваються у цьому приміщенні. Це далеко не весь перелік тих заходів, які постійно збирають велику кількість шанувальників різних жанрів мистецтва.
Ігор Прокопів переконаний, що культурно-просвітницький центр виконує усі покладені на нього функції, не будучи комунальним підприємством. У його приміщенні (назва стала широко вживаною серед ковельчан) розмістився відділ культури виконавчого комітету міської ради та його бухгалтерія, Галерея мистецтв із двома виставковими залами – у підпорядкуванні Ковельського історичного музею. Працівники відділу культури та музею забезпечують діяльність закладу, є організаторами та ініціаторами заходів.
Міський голова Олег Кіндер зауважив, що цей заклад має важливе значення для ковельчан та гостей міста, а колектив забезпечує реалізацію тих завдань, які покладені на культурно-просвітницький центр, об’єднуючи зусилля влади, громадських організацій, представників освіти, культури, творчої еліти краю для успішної діяльності.
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв’язків з громадськістю виконавчого комітету міської ради.
Не менш активно обговорювалася інформація заступника міського голови Петра Юрчука «Про життєдіяльність міста в умовах жорсткої економії енергоресурсів».
По-перше, місто має скоротити споживання газу на 30 відсотків. ПТМ «Ковельтепло» вже перевело 4 газові котельні на тверде паливо. Готується ще п’ять котелень. Для виконання цього завдання мають долучитися вс
Залишити коментар