"В дітей перелити і душу, і думку"
Олена Пчілка.
– Гімназія повинна мати своє ім'я. І воно має відповідати суті навчального та виховного процесу закладу. Це ім'я – як вершина, на яку підніматимуться і педагоги, і учні. І ця символічна вершина – то велика українка Олена Пчілка, – зазначила Олена Вальчук, директор міської гімназії, при відкритті науково-практичної конференції під назвою "Велика українка – Олена Пчілка".
Про те, що колектив Ковельської гімназії завжди перебуває у творчому пошуку, знають усі зацікавлені – від Києва до Ковеля. І ось ще одна відповідальна ініціатива. Вона не виникла спонтанно. Педагоги та учні проводили тематичні конкурси з цього приводу. Всі мали можливість висловитись, запропонувати свої ідеї.
Зважували всі думки і пропозиції, й вималювалася відповідь на запитання "Чому ви хочете, щоб гімназія носила ім'я Олени Пчілки?".
Тому що:
– Вона колоритна, багатогранна постать – скрізь вносила живий струмінь.
– Олена Пчілка займалася вихованням дітей. Дбала про духовний розвиток, плекала їх письменницькі таланти.
– Вона дала Україні перший приклад освіченої сім'ї, в якій плекаються рідна українська мова, література і традиції.
Змістовним і цікавим було вступне слово на конференції Олени Вальчук. Впевнено звучала аргументація Софії Синькевич та Ярослави Нарушинської, учениць 5-Б про те, чому і для чого необхідно присвоїти ім'я Олени Пчілки гімназії. Талановито й цікаво представила Марія Тарасюк із 7-Б свій новаторський твір – художнє есе "Життя в світлинах".
Справді: скільки психологічних фарб ми побачили в світлинах-образах у різні періоди життя Олени Пчілки! Дослідниця не упустила навіть такі дрібні деталі, як одяг, котрий доповнює образ великої українки. Молодець!
Ще одна новинка: Євгенія Мочарська, зав. бібліотекою презентувала бібліографічний посібник "В ній все сплелося у вінок". Це такий собі путівник у життя Ольги Петрівни Драгоманової – Олени Пчілки.
На конференції мав слово Степан Скоклюк, член Національних спілок письменників і журналістів України, Заслужений журналіст України.
Увінчався науково-практичний форум виступом фольклорного колективу "Дивина" (керівник Альбіна Тищук).
Особливої подяки заслуговує Руслана Шворак, яка зробила все, щоб науково-практична конференція перетворилася в літературно-мистецьке зворушливе дійство.
В успішному проведенні конференції – заслуга й вчителя української мови та літератури Людмили Барановської.
ххх
Постає закономірне запитання: "А чи здобутки гімназії дозволять носити звання великої українки, жінки ХХ століття, Олени Пчілки?".
В міру своєї поінформованості, відповідаю впевнено: "Так!".
"Вісті Ковельщини" не раз писали про перемоги гімназистів на всеукраїнських (!), обласних та міських олімпіадах і конкурсах. Є чим гордитися! Гімназія завжди представлена на загальноміських конференціях та спортивних змаганнях.
Ковельська гімназія по праву є однією з кращих серед їй подібних в Україні. На всеукраїнській науковій конференції, приуроченій до 165-ої річниці з дня народження Олени Пчілки, яка відбулася в Колодяжному, автор цих рядків озвучив ідею присвоєння імені Олени Пчілки Ковельській гімназії. Науковці з різних областей України, Києва, нашого Східноєвропейського університету привітали таку пропозицію оплесками.
Ковельська міськрайонна організація Національної спілки краєзнавців України просить відповідні органи влади, управління освіти підтримати патріотичну ідею і прийняти відповідне рішення.
Анатолій СЕМЕНЮК,
голова міськрайорганізації НСКУ.
Залишити коментар