Ковель та Ленчна завершили реалізацію спільного проекту "Ленчна і Ковель – прикордонні міста двох традицій і культур".
Нагадаємо, що фінансування отримано у рамках третього набору програми Транскордонного співробітництва "Польща-Білорусь-Україна 2007-2013". Містам Євросоюз надав понад 40 тисяч євро та три тисячі євро – власні кошти.
Над проектом працювали фахівці із Ленчни та Ковеля. Це доволі копітка робота, яка потребує часу, знань, відповідної підготовки. Хороший досвід мають поляки, які і надавали необхідні консультації, приїжджали в Ковель для спільної роботи з українськими колегами.
Уже підбито підсумки роботи, проаналізовано успіхи і прорахунки. Серед яскравих спогадів – ярмарок у Ленчні, фестиваль двох культур у Ковелі, конференції в містах-партнерах.
Якщо зробити екскурс проектом, то варто акцентувати увагу саме на мистецьких форумах.
Так, ковельські митці влітку минулого року презентували свою творчість у місті Ленчні (Польща) під час святкових заходів з нагоди Дня міста.
Колективи підготували цікаву різножанрову програму. З особливим успіхом виступили студія естрадного танцю "Беллатрікс", танцювальна група народного аматорського ансамблю пісні і танцю "Лісова пісня".
Жителі Ленчни надзвичайно тепло приймали сольні номери учасників зразкової студії естрадного співу "Надія" Наталії Котищук та Ірини Домнюк.
За словами художнього керівника Ковельського Народного дому "Просвіта" Наталії Гончар, поляки були приємно вражені високим рівнем підготовки українських аматорських колективів, які, на їх думку, нічим не поступаються професіоналам.
"Представляти Україну, наше місто – велика честь для наших артистів. Працювали з повною віддачею. Всі хвилювались, але у нас все вдалося", – говорить керівник зразкової студії естрадного співу "Надія" Ірина Новожилова.
"Безумовно, такі поїздки додають досвіду, впевненості у власних силах. А гарний прийом – це нагорода за працю, старання", – діляться враженнями наставники "Беллатріксу" Ангеліна Гавришук та "Лісової пісні" Сергій Цехончук.
На продовження реалізації проекту у Ковелі пройшов Фестиваль двох культур – української та польської. Кілька годин тривав концерт. Колективи і солісти із Ковеля та Ленчни радували своїми номерами публіку, яка зібралась в цей час в парку культури і відпочинку імені Лесі Українки.
Програма Фестивалю була досить різноплановою і насиченою. Зокрема, в історичному музеї розгорнуто виставку творчих робіт польських художників. Її представляло тринадцять авторів, що входять у творчо-мистецьке товариство художників "Пляма" в Ленчні. Понад шістдесят робіт, зроблених на папері та картоні, виконані у різних техніках та методиках: акрил, акварель, пастель та олівець.
Виставка свідчить про індивідуальний та унікальний характер творчих особистостей авторів. Їх енергія і своєрідне світосприйняття передає навколишній світ в барвистих кольорах, що відображається у тематичній різноманітності і манері художнього зображення: реалістичного, образного і абстрактного.
Особливо сподобалась ковельчанам, гостям з Ленчни презентація страв української та польської кухонь.
На одному із майданчиків у парку представники Молодіжного фонду "Наше майбутнє" частували кулінарними творіннями. Усі мали можливість поласувати українськими варениками, накладанцями, кулішем чи ковбасками по-ковельськи. Або ж спробувати традиційних польських страв.
Усі, хто дегустував національні гастрономічні цікавинки, відзначили схожість кухонь двох сусідніх народів, близькість смаків.
Поляки часто практикують під час різних, особливо культурно-мистецьких заходів, презентацію польської кухні. Так вони, через національну кухню, широко рекламують свої традиції. Ідея проведення подібної смачної акції була підтримана організаторами фестивалю. Без сумніву, ковельчанам, гостям з Ленчни теж припало до вподоби подібне дійство.
"Фестиваль двох культур наповнений життям, позитивними емоціями. Особисто для мене його цінністю є щира і тепла атмосфера", – відгукнувся про дійство директор Будинку культури в Ленчні Євгеніуш Місєвіч.
Фінальним акордом спільних заходів, що відбувались впродовж року, стала конференція за участю представників міської влади та працівників культури міст-партнерів, що відбулась в Ленчні.
Заступник Ковельського міського голови Ігор Прокопів зазначив: "Партнерство Ковеля і Ленчни триває уже понад вісім років у сферах культури, спорту та туризму. Спільний мікропроект – це перший досвід для нашого міста, своєрідний майстер-клас і чудова нагода для інтеграції наших культур.
Ковель і Ленчна мають намір і надалі працювати над спільними проектами. Ми сподіваємося отримати фінансування Євросоюзу для інвестиційних проектів, які допоможуть нашим містам у розвитку економіки та підвищенні якості життя мешканців".
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв’язків з громадськістю міськвиконкому.
Залишити коментар