У ході вчорашньої наради Президент України Петро Порошенко в ультимативній формі зажадав від Валерії Гонтарєвої стабілізувати курс гривні на рівні, на який орієнтувався Кабмін при затвердженні змін до Держбюджету-2015.
Курс гривні має стабілізуватися на рівні, близькому до закладеного Урядом, з узгодженими з МВФ змінами до Держбюджету, – близько 21,7 грн/$.
За інформацією джерел ZN.UA, про це домовилися за результатами наради у Президента за участю Голови НБУ, Прем'єра, Міністра фінансів. Було розроблено комплекс заходів зі стабілізації ситуації на валютному ринку України.
Напередодні Нацбанк змушений був вдатися до нових адміністративних обмежень в умовах обвального падіння гривні.
Так, НБУ тимчасово заборонив банкам купувати валюту за дорученням клієнтів. Крім того, заборонив кредитування в гривні на купівлю валюти і посилив контроль над імпортними операціями.
Разом з тим регулятор попередив, що якщо навіть після рішення МВФ про кредит на початку березня ситуація не стабілізується, будуть вжиті додаткові адміністративні заходи.
ххх
Перший транш Міжнародного валютного фонду, за офіційними даними, може становити 4,6 млрд дол., повідомив журналістам народний депутат України, член фракції "Блок Петра Порошенко" Вадим Денисенко під час “круглого столу” в Києві.
За словами депутата, це не достатня сума для стабілізації гривні. "Що таке 4,6 млрд дол. для держави Україна? Якщо проаналізувати попередні транші, то нам спочатку дається мінімальна сума для "підтримки штанів", а потім дивляться – йдуть реформи чи ні? 4,6 млрд дол., які ми можемо одержати цієї весни (теоретично можемо одержати), це – місяць-півтора життя, не більше. Якщо це і вплине на курс гривні, то в межах кількох копійок, а, може, і не вплинути взагалі", – додав він.
Денисенко підкреслив, що максимум, на який можна розраховувати від МВФ, – це кошти для поповнення золотовалютних резервів і для виплат критично важливих боргів, перш за все, перед міжнародними інвесторами. "Тому давайте себе не тішити ілюзіями щодо такого кредитора, як МВФ", – сказав він.
Як повідомляв УНІАН, 12 лютого Кабінет Міністрів затвердив меморандум про співпрацю з ключовим кредитором – Міжнародним валютним фондом терміном на 4 роки із використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility) з обсягом фінансування 17,5 млрд дол. Нова програма замінить чинну програму "стенд-бай", укладену у квітні 2014 року. Програма є запорукою отримання Україною загального пакета фінансової допомоги обсягом близько 40 млрд дол. терміном на 4 роки.
Для схвалення попередніх домовленостей з МВФ на його Раді директорів і отримання доступу до фінансування українському Уряду необхідно зробити низку кроків, включаючи зміни до Держбюджету на 2015 рік. Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради проект Закону про внесення змін до Держбюджету 16 лютого, керівники парламентських фракцій призначили розгляд проекту в парламенті 3 березня.
Вчора, 25 лютого Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до парламентаріїв з проханням терміново розглянути урядові законопроекти для старту нової програми реформ, узгодженої з ключовим кредитором країни – Міжнародним валютним фондом, і отримання фінансової допомоги, щоб стабілізувати ситуацію на валютному ринку.
ххх
Мита на імпорт у розмірі 5-10%, спрямовані на стабілізацію платіжного балансу, упроваджені і діятимуть до кінця 2015 року, повідомив Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус після засідання Уряду.
"Так, до кінця року", – сказав Абромавичус, відповідаючи на запитання журналістів про упровадження додаткових мит і термін їх дії.
УНІАН.
Залишити коментар