З мстою організації громадського контролю за дотриманням мр,і-законних інтересів засуджених осіб, та осіб звільнених від відбування покараним. на виконання Закону України «Про місцеві державні адміністрації», пост а нош і Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2010 року № 1042 «Про внесення змін до Положення про спостережні комісії», при райдержадміністрації створено спостережну комісію. У своїй діяльності члени спостережної комісії керуються Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації», Кримінально-виконавчим кодексом України, Положенням про спостережні комісії, яке затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2004 року № 429 (в редакції постанови кабінету міністрів України від 10 листопада 2010 року №1042, іншими нормативно-правовими актами.
Основні завдання спостережної комісії:
-організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання;
- сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб та створенні належних умов для їх тримання, залучення до цієї діяльності громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян;
- організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання;
- надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.
Організаційною формою роботи спостережної комісії є засідання. У поточному році проведено 12 засідань спостережної комісії.
В червні та грудні поточного року членами спостережної комісії проведено вивчення стану матеріально-побутового, медико-санітарного забезпечення, умов праці та навчання, стану організації соціально-виховної роботи, а також дотримання прав, основних свобод і законних інтересів засуджених, які відбувають покарання в Ковельській виховній колонії.
Крім цього, у 2014 році на базі Ковельського міськрайого центру зайнятості членами спостережної комісії організаційно забезпечено проведення «круглого столу» для осіб, засуджених до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, які потребують допомоги у працевлаштуванні, перекваліфікації та навчанні.
Присутні на «Круглому столі» ознайомились з переліком послуг служби зайнятості, з методами пошуку джерел вакансій. Крім цього особи звільнені від відбування покарання мали можливість скористатися Інтернетом. Зокрема порталом державної служби зайнятості «Труд», де можна ознайомитися вакансіями Волинської області та всієї України.
Секретар спостережної комісії періодично був присутній під час проведення реєстрації засуджених мешканців району, звільнених від відбування покарання в Ковельському МРВ КВІ УДПтСУ у Волинській області. При цьому, з вищевказаними особами проводились бесіди в ході яких з'ясовувалось чи мають місце факти порушення фізичними і юридичними особами їх прав і законних інтересів, зокрема незаконного відчуження майна, відмови у наданні медичної, матеріальної та інших видів допомоги, а також роз'яснення, що відповідно до Конституції України, вони користуються всіма правами людини і громадянина, за винятком обмежень, які визначені законом і встановлені: вироком суду, при потребі, надавалась допомога в отриманні паспортів.
Члени спостережної комісії приймали участь у проведенні XXIII всеукраїнського фестивалю самодіяльної художньої творчості засуджений «Червона калина».
Окрім зазначеного, для створення додаткових робочих місць та подальшого залучення засуджених до суспільно-корисної праці, головою та секретарем спостережної комісії систематично інформуються розпорядники бюджетних коштів району, селищні, сільські голови щодо можливостей виробництва різного роду продукції вихованцями Ковельської виховної колонії.
Секретарем спостережної комісії, протягом звітного періоду, на підставі інформації органів і установ виконання покарань проводився облік осіб, умовно достроково звільнених від відбування покарань. З даною категорією осіб за їх місцем проживання виховну роботу проводили посадові особи органів місцевого самоврядування а також члени спостережної комісії під час проведення виїзних засідань на базі селищних, сільських рад.
З метою організації належної роботи щодо виправлення і ресоціалізації осіб, засуджених до покарань без позбавлення волі між працівниками Ковельського МРВ КВІ УДПтС у Волинській області та спостережною комісією Ковельської райдержадміністрацією налагоджений обмін інформацією стосовно вищевказаних осіб, які схильні до скоєння правопорушень і злочинів, допускають порушення правил реєстрації в кримінально-виконавчій інспекції.
С. МАЦЮК,
секретар спостережної комісії при Ковельській райдержадміністрації.
Залишити коментар