Кожній господині хочеться, щоб Великодні яйця вийшли яскравими і барвистими. Тому до фарбування їх слід підійти серйозно. Сьогодні все більше господинь віддають перевагу натуральним барвникам.
Існує безліч способів такого забарвлення яєць, починаючи від традиційного цибулиння і закінчуючи квітами — фіалки і куркумою.
Лушпиння червоної цибулі
Візьміть 4 склянки червоного цибулиння. У залежності від часу варіння яйця матимуть колір від яскравого червоного до темнувато-червоного.
Лушпиння звичайної
ріпчастої цибулі
Найвідоміший і перевірений часом барвник. Яйця виходять від світло-рудого до темно-коричневого кольорів. Це залежить від кількості використовуваного лушпиння і часу забарвлення.
Куркума
Щоб отримати яйця жовтого кольору, потрібно пофарбувати їх в 2 ст. л. куркуми.
Шпинат
використовують для отримання зеленого кольору.
Журавлина і буряк
дозволять отримати ніжно-рожевий і червоний кольори. Домогтися цього можна наступними способами: замочити яйця в соку буряка або журавлини (при цьому вийде рожевий колір). Зваріть яйця з нарізаним буряком, тоді вийдуть червоні яйця.
Каву
використовують для отримання темно-коричневого кольору. Просто відваріть яйця в 250 мл кави.
Можна зробити яйця з орнаментом, в цяточку або в смужку. Для цього зовсім не потрібно вміти малювати.
Яйця з орнаментом
Візьміть красивий листочок петрушки або кінзи, намочіть його водою, прикладіть до яйця, розправте. Потім покладіть яйце на шматочок від капронових колготок, обережно зберіть капрон, тим самим придавивши листки до поверхні яйця, і зав'яжіть його ниткою із зворотнього боку від листочка.
Листя зелені можна замінити квіточками або орнаментами, вирізаними з паперу.
Яйця в цятку
Щоб отримати строкаті яйця, треба обкачати мокрі яйця в сухому рисі, загорнути в капрон (кінці капрону щільно зав'язати ниткою, щоб рис прилип до яйця) і варити в цибулинні як звичайно.
Яйця з мармуровим ефектом
Загорніть яйце в лушпиння цибулі, зав'яжіть в капрон, варіть в несильному відварі лушпиння.
Яйця в смужку
Обв'яжіть яйця гумовими смужечками і зваріть в лушпинні. Вийдуть смугасті яйця.
Після того, як яйця підсохнуть, натріть їх ганчіркою, змоченою в соняшниковій олії, аби надати їм блиску.
Гарною прикрасою Великоднього столу стане желейна паска.
Необхідні продукти:
800 мл молока
30 г какао
250 мл вишневого соку
250 мл гранатового соку
250 мл апельсинового соку
250 мл яблучного соку
120 г желатину
200 г цукру
15 г ванільного цукру
10 мл лимонного соку.
Приготування
Молоко довести до кипіння, охолодити. Желатин попередньо замочити у холодній воді у співвідношенні 1:2 на 15 хвилин, розчинити на паровій бані й половину долити до молока.
Пізніше додати цукор, лимонний сік, ванільний цукор і збивати міксером 5 -7 хвилин. До 1/3 молочної маси додати какао і процідити. До соків додати решту розчиненого желатину і цукор до смаку.
У форму заливають спочатку одне з видів фруктового желе і залишають для застигання. Пізніше — молочне та знову дають захолонути. І далі заливати почергово желе різних видів, чергуючи смаки й кольори.
Коли желе повністю захолоне, форму слід злегка підігріти у гарячій воді,перевернути на таріль і зняти форму.
Прикрасити паску можна желейними писанками (для їх приготування слід залити желе різного кольору у шкаралупу перепелиних яєць) або ж написом "Христос Воскрес", зробленим із розтопленого шоколаду.
Підготувала Надія МАКАРЧУК.
Залишити коментар