У Ковелі створено координаційний центр підтримки демобілізованих учасників АТО та членів їх сімей. Відповідне розпорядження підписав перший заступник міського голови Анатолій Трофимук.
Згідно з цим документом головою координаційного центру призначено заступника міського голови Ігоря Прокопіва. Відбулось перше засідання, на якому узгоджено ряд організаційних питань, визначено відповідальних осіб, конкретні завдання та строки їх виконання. До складу координаційного центру входять керівники структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради, представники Пенсійного фонду, центру зайнятості, військового комісаріату, МТМО, територіального центру соціального обслуговування, громадських організацій, волонтери.
Заступник голови координаційного центру Світлана Созонік ознайомила присутніх з проектом міської Програми підтримки демобілізованих учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2015 рік, яка вноситься на розгляд депутатів на чергову сесію міської ради. Програму створено для вирішення невідкладних питань матеріально-технічного, медичного, соціально-побутового, культурного обслуговування військовослужбовців та бійців добровольчих формувань, які є демобілізованими учасниками АТО. Вона містить ряд заходів щодо створення належних умов перебування демобілізованих у медичних закладах, сприяння у працевлаштуванні та зайнятості, забезпечення соціальними гарантіями, надання психологічної підтримки й ін.
Кожен із членів координаційного центру розповів про напрямки своєї роботи, які послуги може надавати демобілізованим та які ще питання необхідно вирішити. Свою готовність до співпраці засвідчили присутні на засіданні волонтери, які впродовж тривалого часу працюють з військовослужбовцями, допомагають вирішувати проблеми, пов'язані з правовим захистом, сприяють у влаштуванні учасників АТО на реабілітацію та лікування тощо.
Старший офіцер відділення обліку та бронювання Ковельського об'єднаного військового комісаріату Ігор Оксенчук повідомив, що на сьогодні зареєстровано 146 демобілізованих. З них лише 20 осіб мають посвідчення учасника бойових дій, яке дає їм право на пільги. Наразі робота з підготовки відповідних документів триває.
Про надання медичних та реабілітаційних послуг у Ковельському МТМО розповіли начальник відділу охорони здоров'я Василь Левчук та головний лікар центру ПМСД Ковельського МТМО Геннадій Давидюк.
Начальник відділу організації працевлаштування населення Ковельського міськрайонного центру зайнятості Тетяна Максимук розповіла, що зараз на обліку перебуває 6 військових, які звернулись у пошуках роботи після повернення із зони АТО. Також наголосила, що у центрі зайнятості військових приймають позачергово, є вакансії робочих місць, вчасно надаються виплати по безробіттю.
Про надання психологічної підтримки, освітніх та оздоровчих послуг як для демобілізованих, так і для членів їх родин розповіли в. о. директора Ковельського МЦСССДМ Тетяна Медвєдєва, начальник управління освіти Віктор Бичковський, начальник служби у справах дітей Жанна Вельма.
Заступник міського голови Ігор Прокопів нагадав присутнім, що у Ковелі учасники АТО уже отримують ряд пільг. Зокрема, за рахунок коштів Програми соціального захисту окремих категорій громадян міста Ковеля надано додаткові пільги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, членам сімей загиблих в АТО (їх звільнено від сплати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій).
Діти учасників АТО забезпечені безкоштовним харчуванням у школах та дитячих садках. Багато сімей мобілізованих уже отримали матеріальну допомогу з міського бюджету за Програмою соціального захисту окремих категорій громадян м. Ковеля. Також підтримка учасникам АТО надається територіальним центром соціального обслуговування.
Для злагодженої роботи усіх служб буде забезпечено взаємодію між відповідальними особами за надання тієї чи іншої послуги. Координатором між службами, які входять до новоствореного центру, обрано заступника начальника управління праці та соціального захисту населення Світлану Созонік.
Найближчим часом буде створено реєстр демобілізованих учасників АТО та членів їх сімей. Аби спростити процедуру пошуку установ та організацій, які надають послуги демобілізованим, буде створено інформаційно-дорожні карти. Вони міститимуть усю необхідну інформацію про місцезнаходження служб, перелік послуг, які надаються, контактні особи, адреси й телефони. Крім того, уже розроблено соціальні картки для демобілізованих, у яких вони, окрім особистих даних, зазначатимуть потреби у підтримці. А відповідні служби визначатимуть, хто, коли і яку допомогу надаватиме.
Підбиваючи підсумки першого засідання координаційного центру, заступник міського голови Ігор Прокопів подякував волонтерам і громадським активістам за роботу, яку вони проводять для підтримки учасників АТО та їх родин, наголосив на важливості бути максимально уважними до потреб демобілізованих, надавати їм необхідну допомогу і підтримку, налагоджувати співпрацю між службами та координувати свої дії.
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв'язків з громадськістю виконавчого комітету міської ради.
Залишити коментар