ІХ Міжнародний фестиваль "Танцююче місто" пройшов у Ковелі з ініціативи відділу культури виконавчого комітету міської ради та за підтримки спонсорів.
Наше місто славиться своїми хореографічними колективами. Всі вони традиційно до мистецького свята готують нові танці, костюми, прагнуть черговий раз здивувати і порадувати публіку.
Концерт у Палаці культури ім. Тараса Шевченка, який тривав понад три години, ще раз засвідчив, що Ковель – це місто талантів.
Колективи впродовж року готуються до фестивалю. Продумують і відшліфовують репертуар, для нових танців шиють костюми. Щораз хореографічна палітра стає дедалі багатшою, яскравішою, програма нараховує все більшу і більшу кількість учасників.
У дев'ятому фестивалі взяли участь 18 колективів, які презентували 50 номерів. До прикладу, торік 13 учасників показали 34 танці.
На сцені Палацу культури свою творчість представляли колективи:
"Радість" дитячого навчального закладу №12 (керівник Оксана Керничишин);
танцювальний колектив ДНЗ №11 (керівник Олена Смірнова);
"Дзвіночок" Народного дому "Просвіта" (керівник Інна Темрук);
"Реверанс" НВК №13 (керівник Олена Ковган);
"M-jump dance school" (Ковель, Володимир-Волинський, Луцьк) (керівник Роман Дячок);
"Манго" ЗОШ №12 (керівник Ірина Шворак);
студія сучасної хореографії "Беллатрікс" (керівник Ангеліна Гавришук); студія сучасної хореографії "Пірует" (керівник Марина Приц);
студія сучасної хореографії "Манго" (керівник Ірина Шворак);
клуб спортивного танцю "Модерн" (керівник Ігор Ткачук);
народний художній колектив "Барвінок" (художній керівник, відмінник освіти України Любов Ризванюк, педагоги – хореографи Тетяна Гулечко, Марія Солоп, Сергій Панюс);
студія східного танцю "Ахат" (керівник Вікторія Шилюк);
хореографічна група народного аматорського ансамблю пісні і танцю "Лісова пісня" (керівник Сергій Цехончук).
Варто сказати, що п'ятий рік поспіль фестиваль є міжнародним. Нині на сцені Палацу культури виступав ансамбль з міста Холма "Фотон". Його керівник Йоанна Віколска відзначила надзвичайно цікаву програму фестивалю. Гості з Польщі були приємно здивовані такою кількістю хореографічних колективів у місті, їх професіоналізмом, майстерністю.
Важко було на мистецькому форумі виділити кращий колектив, адже всі вони працюють у різних стилях, напрямках. Та й вік учасників – від чотирьох до тридцяти років.
Фестиваль не передбачає переможців і переможених. Це – свято пластики, краси, грації. Тому відповідно до рішення оргкомітету всі колективи були відзначені пам'ятними статуетками, а від благодійного фонду "Патріоти Волині" – тортами.
Окрему нагороду від Волинського обласного благодійного фонду "Майбутнє Волині" "За кращий патріотичний танець" отримала студія сучасної хореографії "Манго" (керівник Ірина Шворак),
Заступник міського голови Ігор Прокопів подякував усім за незабутні враження, позитивний настрій. Ігор Ярославович побажав і надалі учасникам успіхів, цікавих проектів, перемог та запросив усіх на десятий фестиваль "Танцююче місто", що відбудеться через рік.
Під час проведення заходу кожен бажаючий міг долучитися до благодійної акції – збору коштів для бійців АТО.
Фестиваль відбувся за підтримки міського голови Олега Кіндера та Ковельської міської ради, благодійного фонду народного депутата України Степана Івахіва "Патріоти Волині", Волинського обласного благодійного фонду Івана Омелянюка "Майбутнє Волині", Ковельської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина".
Усі, хто прийшов на свято танцю, отримали заряд позитивної енергії і хорошого настрою. Свою вдячність глядачі артистам висловлювали аплодисментами.
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв'язків з громадськістю виконавчого комітету міської ради.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар