Якщо дитина живе з похвалою, вона вчиться захоплюватись. Якщо дитина живе з чесністю, вона вчиться справедливості. Якщо дитина живе в безпеці, вона вчиться вірити. Якщо дитина живе дружбою, вона вчиться знаходити у світі любов. І таку любов вона отримує в ДНЗ №4 "Ромашка".
Рівно 40 років тому гостинно відчинила двері новобудова уже діючого з 1965 року ясел-садка №4 м. Ковеля. Понад 400 дітей мали змогу відвідувати заклад в 15 вікових групах. А зросло їх тут за 40 років більше 4000.
У нашого садочка є своя особливість: байдужих і черствих людей він не тримає, а веселих, безкорисливих і турботливих він затримує на все життя. Від 20 до 40 років складає трудовий стаж у дитсадку працівників: Ганни Місюри, Валентини Дацкевич, Ніни Пилипчук, Катерини Йовик, Олени Ковальчук, Руслани Кондратюк.
Не забули стіни садочка доброго слова, мудрої поради, щирої посмішки Надії Чабан, Лізи Тудрій, Ганни Неплій, Галини Козел, Надії Савенюк, Любові Білоус, Віри Троцюк, Ольги Господарик, Валентини Шевело і багатьох-багатьох інших... Вони пов'язали свою долю з вихованням дітей.
Шумлять білокорі берізки, тріпочуть листочками тополі, нагадуючи про велику любов до обраної справи завідуючої дитсадком Олександри Кацалап. Професійна майстерність, самовіддана праця, уміння творити – складові її авторитету в місті.
З творчим запалом, енергією продовжила створювати той світ краси, гри, казки, музики, фантазії, творчості, в якому зростали маленькі люди, Галина Ягодинець. Творчим потенціалом підтримки керівника були вихователі: Валентина Дацюк, Лідія Кость, Богдана Зініч, Галина Оксеньчук, Тетяна Маслюк, Валентина Велічук, Тетяна Смирнова, Світлана Подолянчук; музичні керівники Валентина Корнута, Раїса Луценко; медична сестра Тамара Гаєвик.
Високо цінують в освіті професіоналізм, інтелігентність, тактовність, толерантність сьогоднішнього керівника закладу Вікторії Ткачук, яка багато років є невтомним експериментатором, пропагандистом нових напрямів в дошкільному вихованні, учасником багатьох науково-педагогічних конференцій.
Очолюваний нею педагогічний колектив досягає ефективної результативності завдяки цілеспрямованості, системності, особистій участі та відповідальності кожного працівника. Педагоги ДНЗ є переможцями міських та лауреатами обласного конкуру "Вихователь року," обласної виставки дидактичних посібників "Творчі сходинки педагогів Волині".
В дошкільному закладі створена своя модель виховної роботи, яка сприяє успішному становленню ціннісних орієнтирів дітей, активної потреби пізнавати світ і себе в ньому, здатності до творення краси, усвідомлення духовної поведінки та вчинків.
Педагогічний колектив вміло застосовує і поширює новітні педагогічні технології та методи активного, інтенсивного й проблемно-пошукового навчання в професійному середовищі педагогів закладу, міста на семінарах-практикумах та інших методичних заходах.
Для цього наполегливо і злагоджено працюють, випромінюють оптимізм, такий необхідний вихованцям, педагоги Наталія Головей, Марія Склезь, Лариса Стрихалюк, які навчають дітей бачити не тільки красу наколишньої природи, але й викликають бажання брати участь у її створенні на "екологічних стежинах", "дослідних ділянках", розглядати на екологічних хвилинках "Книгу скарг природи".
Використовують власну програму і методику розвитку математичних уявлень дітей 4-5 років "Розвиваємось та навчаємось математикою", структурними елементами якої є системи розвивальних ігор, серії головоломок, кросвордів та ребусів вихователі Галина Люклянчук, Руслана Сиротюк.
Колектив за участю старшої медичної сестри Ольги Чабан, інструктора з фізкультури Тетяни Бінюк ефективно впроваджує різноманітні оздоровчі та профілактичні технології здоров'я збережувального характеру, що дає змогу проводити загартовування та оздоровлення дошкільнят в цікавих формах (кольоротерапія, казкотерапІя, вітамінотерапія) тощо.
Працюють творчо, скеровуючи навчально-виховний процес на розвиток здібностей та інтересів кожної конкретної дитини, педагоги Катерина Кавас, Тетяна Поліщук, Світлана Ківачук, Олена Кисіль, Тетяна Шапаєва. А допомагають їм помічники вихователя Катерина Музика, Галина Сахарук, Лариса Копець, Ірина Архіпчук, Марія Романчук.
Достойною зміною старшим колегам є молоді педагоги Людмила Смаль, Надія Мазур, Галина Новицька, Світлана Стецюк, Оксана Воєводська, які шукають і впроваджують нові нетрадиційні форми та методи роботи з дошкільнятами, систематично переглядають підходи до навчання і виховання, вносять зміни в організацію роботи з дітьми, шукають нові шляхи впливу на особистість.
Як не важко всім нам зараз, дошкільний навчальний заклад (Центр розвитку дитини) №4 "Ромашка" залишається острівцем дитинства, осередком любові, де малюки почуваються щасливими і захищеними у своєму завтра.
І воно обов'язково буде сонячним, попри негоду сьогодення.
Батьківський комітет ДНЗ № 4.
НА ЗНІМКАХ: будні і свята ДНЗ № 4 “Ромашка” у різні роки.
Фото з архіву закладу.
Залишити коментар