Професійно-технічне училище № 5 м. Ковеля вже десятки років готує висококваліфікованих спеціалістів для багатьох галузей господарського комплексу.
Наша розмова — з директором закладу Євгеном Кобченком.
— Євгене Володимировичу, що ж воно таке — професійно-технічна освіта сьогодні?
— Це мережа навчальних закладів, яка готує висококваліфікованих працівників робітничих професій. І вчора, і сьогодні, і завтра була, є і буде потреба в підготовці класних фахівців — таких, як столяр, штукатур, маляр, кравець, різьбяр по дереву та інших.
— Навчально-технічна база відповідає сучасним вимогам?
— В основному, так. Учні навчаються в майстернях, лабораторіях, класах. У достатній кількості є інструмент, верстати. І головне — висококваліфіковані майстри та педагоги-вихователі.
— Загальноосвітні предмети не "випадають" із навчальної технічної програми?
— Випускники училища отримують дипломи із професії та атестати зрілості, з якими вони можуть вступати у коледжі або інші вищі навчальні заклади.
— І куди "відлітають" ваші випускники?
— Одні працевлаштовуються на виробництві, інші продовжують вчитися у вишах. Нас тішить, що більше 90 відсотків випускників знаходять роботу. Цей показник — один з кращих в області і підтверджує якість підготовки наших спеціалістів.
— Ким гордиться училище?
— Звичайно, випускниками, які якісно і сумлінно працюють на виробництві. А ще багато вихідців із нашого закладу стали інженерами, педагогами, серед яких є науковці, кандидати наук. Окремі стали знаними митцями (різьба по дереву), їх роботи експонуються на престижних виставках в Ковелі, Луцьку та інших містах.
— У Вас є багато "іногородніх". Які умови для них?
— ПТУ №5 — це соціально-навчальний комплекс. Всі охочі можуть поселитися в гуртожиток і там проживати. Для малозабезпечених та дітей-сиріт налагоджено безкоштовне щоденне триразове харчування.
— Не хлібом єдиним живе, мабуть, молодь…
— Учні займаються спортом і досягають високих результатів. Тільки один приклад: наша колишня учениця Тетяна Коб — чемпіонка України з боксу і переможниця в змаганнях європейського і світового рівнів. В постійному розвитку — художня самодіяльність.
Голоси наших солістів звучать із найбільш престижних сцен міста та області. А ще до послуг учнів — бібліотека, де є не тільки технічна література, але й художня та науково-популярна. Словом, юні живуть цікавим, повноцінним життям.
— Сьогодні на часі — реформи. Якісь напрацювання є?
— Ми посилено працюємо над створенням інтегрованих професій. Наприклад, учні навчаються за розширеною програмою, дипломи отримують з кількох споріднених професій — скажімо: маляр-штукатур-плиточник. Це суттєво розширює можливості при працевлаштуванні. Працюємо над іншими нововведеннями.
— Що хотіли б сказати на завершення розмови?
– Запрошую всіх бажаючих на навчання в один із кращих навчальних закладів області — ПТУ №5 м. Ковеля. Пам'ятайте, що висококваліфікований спеціаліст завжди затребуваний. Він має, як правило, більшу зарплатню, аніж навіть інженер чи педагог.
Професійно-технічна освіта відкриває для молоді великі можливості для забезпечення власного благополуччя.
— Дякую за розмову. Успіхів Вам і Вашому колективу!
Розмову вів Анатолій СЕМЕНЮК.
Залишити коментар