Шановні жителі Ковельщини!
Щиро вітаємо Вас з державним святом – Днем Конституції України!
Визнаючи історичну вагу події, яка сталась 28 червня 1996 року, коли була прийнята Конституція незалежної України, ми згадуємо про першу українську Конституцію – Конституцію Пилипа Орлика, яка була прийнята 300 років тому і яка проголосила демократичні цінності.
Світовий досвід свідчить, що найуспішніше розвивається та суспільна система, в якій розвивається потенціал людини, яка є творцем всіх складових суспільних відносин. Тому сьогодні в країні і в нашому районі зокрема триває обговорення територіальної реформи та питань децентралізації державної влади.
Ми всі усвідомлюємо, що демократичний розвиток ніколи не був легким, тож треба набратися терпіння та віри у те, що невдовзі ми будемо жити у зовсім іншій країні, яку з гордістю називатимемо правовою європейською державою.
Бажаємо Вам і надалі послідовно і наполегливо боротися за ефективне втілення в життя конституційних принципів, що гарантують людині вільний і гармонійний розвиток.
Нехай мир і взаєморозуміння панують на Землі, а натхненна праця сприяє достатку і благополуччю кожної родини!
Віктор Козак, голова райдержадміністрації;
Ігор Верчук, голова районної ради.
Шановні ковельчани!
Дев'ятнадцять років тому наша країна отримала важливий документ – Конституцію, яка дала початок розбудові незалежної демократичної держави як повноправної учасниці світової спільноти. За роки незалежності відбулися суттєві зміни в українському суспільстві. Зробивши чимало помилок, Україна й далі шукає власний шлях розвитку. Зазнає змін і Основний Закон.
Після політичних подій у листопаді 2013 року - лютому 2014 року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про відновлення дії окремих положень Конституції України". Необхідність такого важливого кроку була зумовлена досить складною політичною ситуацією в державі.
Відповідно змінилася форма державного правління: Україна з президентсько-парламентської стала парламентсько-президентською республікою. Тож сьогодні перед нами стоїть нелегке завдання – будувати нову європейську державу. Це зробити вкрай складно в умовах неоголошеної війни. Потрібен час, віра і напружена праця, щоб конституційні засади увійшли в наше життя зримими змінами.
Бажаю усім міцного здоров'я, миру і злагоди, незламного духу та самоповаги, глибокої віри у гідне майбутнє України. Нехай у нашому спільному домі буде мир і злагода!
Слава Україні!
З повагою –
Олег Кіндер, міський голова.
Поняття Конституції в перекладі з латини означає «встановлення, заснування, устрій».
Конституція має основний, установчий характер, закріплює основи суспільно-економічного ладу держави, її форми правління, національно-територіального устрою, організацію і систему державної влади і місцевого самоврядування, встановлює принципи їх функціонування, визначає основні права, свободи і обов'язки людини і громадянина, створює політико-правові умови формування структур громадянського суспільства, встановлює принципи законності та правопорядку.
Винятковість Конституції як правового документа полягає насамперед у тому, що у своїх кращих історичних зразках вона є актом не стільки держави, скільки громадянського суспільства. Саме народжені громадянським суспільством конституції і сьогодні є зразком для конституційної законотворчості молодих держав.
Конституція України відповідно до її ст. 160 набрала чинності з дня її ухвалення Верховною Радою України – 28 червня 1996 року. Моментом вступу в дію Конституції України є оголошення результатів голосування за проект Конституції України в цілому на пленарному засіданні Верховної Ради України.
Конституція має всеосяжний об'єкт регламентації та впливу. Так, Конституція України 1996 р. якісно відрізняється від попередньої Конституції УРСР обсягом регулювання широкого кола суспільних відносин – політичних, соціальних, духовно-культурних, закріпленням нового статусу особи і громадянина, суспільства і держави, органів державної влади і самоврядування, принципів роботи державного апарату та ін.
Конституційні норми є вихідними (первинними), засадними началами для діяльності державних органів і посадових осіб, політичних партій, громадських організацій і громадян.
Суворе і точне дотримання Конституції – найвища норма поведінки всіх громадян, громадських об'єднань, комерційних організацій, державних органів і посадових осіб.
Тетяна Степанюк, провідний спеціаліст Ковельського міськрайонного управління юстиції.
Залишити коментар