Верховна Рада прийняла закон про місцеві вибори. За відповідне рішення проголосували 257 народних депутатів.
Згідно із Законом, вибори на окупованих територіях Донбасу та в Криму у зв'язку із агресією РФ 25 жовтня проводитися не будуть.
Крім того, профільний комітет підтримав пропозицію щодо вилучення з переліку суб'єктів виборчого процесу виборчих блоків.
Також законом передбачається гендерна квота серед учасників виборів. Має бути 30% жінок, висунутих кандидатами у депутати.
Водночас Закон встановлює механізм відкликання депутатів місцевих рад та місцевих голів.
В Законі пропонується чітко встановити кількісний склад відповідних місцевих рад, який визначатиметься Центральною виборчою комісією до початку виборчого процесу чергових виборів в залежності від кількості виборців, які належать до відповідної територіальної громади, проживають на території області, району, району в місті.
Вибори мерів у містах, кількість виборців у яких дорівнює або є більшою, ніж 90 тисяч, проводяться за мажоритарною системою абсолютної більшості.
Тобто для перемоги кандидат у мери має набрати щонайменше 50%+1 голосів виборців. Інакше буде оголошено другий тур виборів.
Вибори сільського, селищного, міського (міст, кількість виборців у яких є меншою ніж 90 тисяч) голови проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі – тобто в один тур.
Переговори політичних сил "Блок Петра Порошенка" та "Народний фронт" про спільний похід на місцеві вибори продовжаться, незважаючи на те, що новий Закон про місцеві вибори виключає участь у них блоків.
Про це заявив глава фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко.
Відповідаючи на запитання про актуальність переговорів між двома політсилами про спільний похід на найближчі місцеві вибори на фоні ухвалення нового Закону, Луценко сказав: "Ні, не втрачають актуальність".
Говорячи про можливий формат участі у виборах, політик зазначив, що не виключає варіанти "від спільного походу – до злиття".
В Одесі 14 липня розпочався візит оціночно-дорадчої групи НАТО до Військово-Морських Сил України в рамках розробки пілотного проекту з відновлення спроможностей українських ВМС.
Про це повідомляє прес-служба Міноборони.
Наразі, згідно з повідомленням, цей проект проходить погодження у Генштабі та Міноборони.
Під час візиту делегація НАТО провела низку переговорів з представниками української армії та відвідали фрегат "Гетьман Сагайдачний". У середу захід продовжиться у Миколаєві.
Головою Закарпатської області може бути призначений нинішній керівник Луганщини Геннадій Москаль. Цю інформацію "Українській правді" підтвердили два співрозмовники – в оточенні Геннадія Москаля та в Адміністрації Президента.
За інформацією співрозмовників, питання вже вирішене. "Призначення відбудеться найближчими днями до кінця тижня", – сказав співрозмовник в оточенні Москаля.
Співрозмовник "Української правди" в АП додав, що відбудеться не лише заміна керівника ОДА, тому потрібен час.
Водночас на питання, чи є вже кандидатури на посаду керівника Луганської області, співрозмовники зазначили, що остаточної позиції поки немає.
"Українська правда".
Залишити коментар