Віримо ми в це чи ні, але СНІД існує. Україна займає перше місце в Європі з поширення цієї хвороби. А у зв'язку з тяжким економічним становищем в країні та війною на Сході ситуація з часом лиш погіршується.
В Ковелі на обліку як ВІЛ-інфікованих майже 200 чоловік, а спеціалісти запевняють, що для реальної картини цю цифру варто помножити на десять. Для нашого міста це доволі багато.
Протягом 8 років я займаюсь проблемами ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД. З третиною із них я добре знайомий і підтримую дружні стосунки. Деякі ніколи не вживали наркотиків, виховувались у нормальних сім'ях, добре вчились, хороші спеціалісти на роботі. Проконтролювати своє життя досить нелегко. Одна-єдина помилка – й людина може інфікуватись ВІЛ-інфекцією. Як казав Ісус Христос: "Хто з вас без гріха – нехай перший кине в мене камінь".
Найчастіше, коли людина дізнається про свій діагноз, в голові з'являються думки про те, що життя скінчилось, втратило будь який сенс. Інфікований відчуває себе тягарем для рідних, не знаючи, що його чекає. Потім ВІЛ-позитивний боїться не стільки самої хвороби, скільки того, що буде, якщо хтось про неї дізнається, а пізніше й взагалі вагається, чи розповідати комусь про це.
Спілкуючись з хворими, ми допомагаємо їм не впадати в депресію, а зрозуміти що: "Так! Я хворий, але життя триває, і, дотримуючись певних правил, прожити його можна довго й щасливо і З КОРИСТЮ ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА!".
Дуже часто зустрічаються випадки, коли хлопець, дізнавшись про хворобу коханої, не втікає, а бере на себе відповідальність створити сім'ю. В таких сім'ях, за певних умов, народжуються здорові діти, а ВІЛ-негативні партнери залишаються здоровими.
Нашому суспільству час почати розуміти, що ВІЛ-інфіковані – теж ЛЮДИ! Люди – зі своїми планами на життя, мріями, цілями, вони також хочуть бути щасливими. Якщо їх підтримувати і допомагати, то всім стане легше, бо саме так ми зможемо зменшити ймовірність навмисного зараження.
Наш благодійний фонд "Шлях до волі" шукає небайдужих людей, які готові допомогти у відкритті Центру адаптації для тих, хто дізнався про свій діагноз.
Ми співпрацюємо з Ковельським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, разом проводимо профілактичні заходи (лекції, бесіди, відеолекторії) для учнівської та студентської молоді.
У Центрі ми плануємо надавати консультації як хворим, так і їх родинам, підтримувати морально, духовно, не давати впадати у відчай, допомогти зрозуміти, що життя прекрасне!
Якщо необхідна консультація – неодмінно звертайтеся за телефоном — 067-354-43-63.
Анонімність й конфіденційність гарантуємо.
Олександр Шилюк, благодійний фонд "Шлях до волі".
Залишити коментар