У с. Вівчицьку в ніч з 6 на 7 липня провели фольклорно-етнографічне свято. Стартувало дійство перед заходом Сонця у заздалегідь домовленому місці, на вигоні. Були тут й урочиста хода через усе село з запаленими факелами, й традиційні піснеспіви, і яскраве опудало Купала, й велике обрядове вогнище.
Як кажуть місцеві довгожителі, Купальська ніч у Вівчицьку відзначається споконвіку. Лише у попередні три роки традиція, збереженням якої опікувалося старше покоління, чомусь призабулась. На щастя, цьогоріч ініціативу в свої руки взяла молодь. Її наставником став Леонід Слюсарчук, котрий навчав юних хлопців і дівчат тонкощам обрядовості. Він із дружиною Людмилою Слюсарчук, депутатом Голобської селищної ради, по-батьківськи опікувалися організацією свята. Значне сприяння було виявлено місцевими підприємцями Людмилою Ромащук, Дмитром та Оксаною Чабан.
Режисером дійства став Григорій Тарасовський, директор районного будинку культури селища Голоб. Вразив своєю віртуозністю гри на акордеоні акомпаніатор Микола Щесюк. Ведучою зголосилася бути юна голобчанка Анастасія Кудацька – актриса Луцького аматорського театру «Коло Лесі», а нині й абітурієнтка Львівського коледжу культури і мистецтв.
Свято розпочалось із привітання Сергія Гарбарука, Голобського селищного голови. Він побажав усім присутнім змістовного відпочинку та висловив задоволення, гордість із того, що територіальна громада з повагою ставиться до традицій і намагається належно їх вшановувати, попри нелегкі часи в країні. Принагідно було оголошено про збір коштів для воїнів АТО, адже з-поміж тих, хто обороняє сьогодні нашу Батьківщину, п’ятеро хлопців є жителями Вівчицька.
Відрадно, що до свята долучилися не лише тутешні мешканці, а й жителі прилеглих населених пунктів – Брухович, Нужеля, Погіньок, Голоб, Ковеля. Серед них як глядачі, так і творці концертної програми.
Українські народні пісні звучали у виконанні вокальної групи Будинку культури с. Брухович на чолі з директором Валентиною Калінчук. Звідти приїхали й солістка Наталія Сокол та дует поважних Людмили Олексюк і Антоніни Ніколайчук. До слова, остання свого часу співала у столичному палаці «Україна» у складі хору колективу агрофірми «Дружба» (смт Голоби).
Аматорів сцени із с. Погіньок – жіноче тріо та виконавицю Аліну Щесюк зорганізувала завідувач клубу Світлана Барбарук. Як артисти, так і група підтримки діставалися на захід навпростець двома кінними підводами. Символічно, що погіньчани надали перевагу саме цьому виду транспорту, тим самим внісши у дійство ще один елемент української традиційної культури.
По завершенню виступів люди гуртувалися навколо обрядового вогнища й ще довго виводили купальських пісень. Подібне дійство – то для села справді свято, до якого з трепетом готуються та якого з нетерпінням чекають.
Альона Гарбарук.
НА ЗНІМКАХ: під час фольклорно-етнографічного свята Івана Купала у Вівчицьку.
Фото автора.
Залишити коментар