Конкурс проводиться за сприяння ТМ Maselko спільно із компанією "Юкон-Продтрейд" та газетою “Вісті Ковельщини”.
Є багато рецептів приготування ухи, або юшки, як її називають в народі. Дехто готує окремо рибу й картоплю, дехто змішує все без розбору, дехто додає для смаку сало або м'ясо курки чи іншої птиці.
Я ж поділюся секретом справжньої ухи "по-ковельськи", яку завжди, (або майже завжди) високо оцінюють мої друзі та знайомі. Головні її "риси": вишуканий смак, гарний колір і швидке приготування. До речі, найкраще готувати страву на свіжому повітрі (мангалі, вогнищі тощо), але можна й удома на плиті.
Неабияке значення має риба, яка буде використана. Ідеальний варіант – це линки, які смаком дещо нагадують славнозвісні волинські угрі, котрі, на жаль, більшості із нас тепер не по кишені. Але згодиться й короп, карась, товстолобик, інша риба, крім щуки, бо вона надто "пісна".
Варити бажано або в казанку, або в емальованій каструлі ємкістю літрів 3-4 (залежить від кількості ваших гостей). Раніше, аніж приступити до варіння, добре почистіть одну або дві рибини, видаліть жабра, добре промийте у воді (декілька разів), поріжте на шматки. Почистіть 4-5 картоплин середнього розміру і теж поріжте на шматки. Те ж саме зробіть із 2-3 морквинами, які потрібні для того, щоб уха мала гарний золотистий колір і прозорість.
Все це одночасно вкиньте у казанок або каструлю з водою (рибу, картоплю, моркву), додайте 2-3 лаврових листки, 1 велику цибулину (не зовсім очищену). Варіть до напівготовності картоплі і моркви. Після цього всипте приправу до ухи (продається в магазинах і на ринках), посоліть і поперчіть (відповідно до свого смаку).
Коли картопля і морква будуть майже готові, додайте дрібно посічені петрушку, кріп, зелену цибулю, поваріть ще 1-2 хвилини, після цього дайте юшці настоятись. Перед цим можна додати грамів 100 домашньої горілки.
Отепер уха "по-ковельськи" готова повністю. Їсти її бажано з чорним житнім хлібом під чарку-другу доброї горілки.
Смачного!
Абревіатура, винесена у заголовок, розшифровується дуже просто – "Вельми добре вино". А щоб воно вийшло саме таким, потрібна "сировина".Це може бути будь-яка ягода, що росте на Волині (малина,ожина, чорниця, вишня, порічки, смородина та ін.). Непогане вино із синього винограду, незалежно від розміру ягід – аби лиш солодкі. Можна робити з абрикосів, аличі, яблук.
Для початку вибрані вами ягоди чи фрукти помийте, руками, соковитискачкою чи м'ясорубкою добре їх помніть, щоб пустили сік. Потім до отриманої ягідно-фруктової маси додайте приблизно таку ж за обсягом кількість води із розведеним у ній цукром (цукру має бути стільки, щоб отримане сусло було дуже солодким).
Після цього поставте розведену водою масу у тепле місце і дайте постояти 3-5 днів. При тому в жодному разі не використовуйте ємкості з алюмінію та оцинкованого заліза – тільки емальовані каструлі або виварки, в крайньому випадку – пластмасові.
Коли рідина перебродить, акуратно її процідіть у чистий посуд (знову ж таки не в алюмінієвий!), жмихи викиньте, а рідину влийте в бутель і закупорте або металічними кришками для вина, або корком з виведеною у воду трубочкою. Це потрібно для того, щоб коли вино "гратиме", повітря виходило назовні. До речі, розливаючи його у бутлі, спробуйте на смак: якщо кисле – додайте цукру (за смаком).
Так вино "ВДВ" має "грати" кілька місяців, доки не очиститься і "мул" не осяде на дно посудини. На завершальному етапі акуратно зцідіть його за допомогою резинового або пластикового шланга невеликого діаметра і розлийте у пляшки. Готове вино не повинно бродити, а мати гарний прозорий колір (як рубін).
Я спеціально не даю порад щодо кількості цукру, води та ягід, бо в кожному окремому випадку вони потребують "індивідуального" підходу – цукор буває солодким і не солодким, ягоди – так само. Справжній майстер-винороб, повинен інтуїтивно відчувати, чого додати, чого відняти, чого забагато, а чого замало.
Бажаю успіху у приготуванні "ВДВ". Коли питимете цей божественний напій (а я думаю, що саме таким він у вас буде), підніміть тост, за того, хто дав вам рецепт справжнього волинського вина.
Микола КМІТЛИВИЙ.
Залишити коментар