Шановні волиняни! В області утримується високий клас пожежної небезпеки. Суха, без опадів погода та значне підвищення температури повітря спричинили виникнення пожеж не лише у лісових масивах, але й на торфовищах, сільськогосподарських угіддях та сміттєзвалищах.
Рятувальники та лісівники роблять усе можливе, аби запобігти виникненню пожеж в екосистемах та у населених пунктах краю. Сили та засоби оперативно-рятувальних служб у всіх районах та містах перебувають у режимі підвищеної готовності на випадок пожежі та загорання. Однак за офіційною інформацією, основною причиною виникнення пожеж є саме людський фактор. Тому звертаюся до всіх волинян із проханням бути особливо обережними та відповідальними, особливо зараз, коли у період жнивної кампанії почастішали випадки пожеж внаслідок спалювання сухої трави та стерні.
Маємо пам'ятати, що в період збирання врожаю категорично забороняється спалювати стерню, солому, розводити вогнища на полях. Адже такі дії не лише призводять до забруднення повітря, загорання й знищення прилеглих лісосмуг та лісових масивів, а й часто нищать ще не зібраний врожай, загрожують житловим та господарським будівлям. Та найгірше, коли від таких необдуманих дій страждають або гинуть люди.
Прикро, але до таких наслідків призводить і необережне поводження з вогнем під час відпочинку у лісі, поблизу торфовищ та населених пунктів. Не допустімо, щоби радість відпочинку і спілкування з природою перетворилося на біду та шкоду. Будьмо пильними та обережними. А у випадку виявлення пожежі чи загорання необхідно терміново повідомляти відповідні служби.
З особливим проханням об'єднати зусилля звертаюсь до сільських, селищних громад, органів виконавчої влади у районах та містах. Основними принципами роботи у цьому напрямку сьогодні мають бути оперативність і відповідальність. Не будьмо байдужими, об'єднаймося у боротьбі з природною стихією та людською необережністю, аби не завдавати значних матеріальних та екологічних збитків державі, вберегти населення і природу від суттєвих втрат.
Захистімо себе, оточуючих та навколишнє середовище, збережімо багаті ліси Волині, її природні запаси, флору та фауну для нащадків!
З повагою –
Володимир Гунчик, голова обласної державної адміністрації.
В Ковельській міській раді 11 серпня ц. р. відбулась нарада з керівниками садівничих масивів щодо недопущення виникнення пожеж в садівничих масивах внаслідок спалювання післяжнивних залишків та сухої рослинності.
З початку 2015 року в місті Ковелі та Ковельському районі виникло 84 пожежі, на дачних масивах виникло 16 пожеж. Найчастіше причинами цих пожеж ставало необережне поводження з вогнем при спалюванні сухої рослинності.
У зв’язку із сухою та спекотною погодою різко зростає ймовірність виникнення пожеж, причиною яких є необережне поводження з вогнем. Ковельський МРВ УДСНС України у Волинській області нагадує, що категорично забороняється самовільно спалювати стерню, суху траву та післяжнивні залишки, за що передбачено адміністративну відповідальність за статтею 77-1 «Самовільне випалювання рослинності або її залишків» у вигляді штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Також за порушення правил пожежної безпеки передбачена адміністративна відповідальність за статтею 175 КУпАП.
Шановні громадяни, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, адже кожен необережний вчинок може спричинити лихо!
В разі виникнення пожежі звертайтесь за екстреним номером «101».
х х х
З метою попередження пожеж у житловому секторі та недопущення загибелі на них людей Ковельським МРВ УДСНС України у Волинській області постійно вживається комплекс організаційних та практичних заходів.
Відповідну пожежно-профілактичну роботу серед населення у житловому секторі 4 серпня 2015 року проведено інспекторським складом Ковельського МРВ управління ДСНС України у Волинській області вільним від чергування особовим складом ДПРП-21 м. Ковеля у Тойкутській сільській раді. Здійснено систематичні подвірні обходи сіл Тойкута, Заріччя, Волі, Лапнів та Любчого.
До проведення роз’яснювальної та агітаційної роботи по розповсюдженню пам’яток серед населення щодо дотримання правил пожежної безпеки у житловому секторі залучались працівники Тойкутської сільської ради та соціальні працівники. Особлива увага звернена на помешкання, де проживають одинокі громадяни похилого віку, багатодітні сім’ї, інші соціально-незахищені верстви населення.
Марта МИЛОСТИВА, провідний інспектор Ковельського МРВ УДСНС України у Волинській області.
Залишити коментар