Україна, яка збільшує запаси природного газу у своїх підземних сховищах напередодні опалювального сезону 2015-2016 років, нарощує його імпорт з країн Євросоюзу. Про це свідчать дані оператора ГТС Словаччини – компанії Eustream.
За її даними, 15 серпня Україна імпортувала із Словаччини 35,325 млн. куб. м газу, а 16 серпня збільшила добовий обсяг імпорту до 36,027 млн. куб. м. Упродовж минулого тижня, з 10 по 14 серпня, за даними Eustream, середньодобові обсяги імпорту газу становили близько 33 млн. куб. м.
Як повідомляв УНІАН, Україна в 2015 році планує закачати до підземних сховищ 13,879 млрд. куб. м газу для проходження опалювального сезону 2015-2016 рр. та гарантування безперебійного транзиту російського газу до країн Європейського Союзу.
Відбір природного газу з підземних сховищ у 2015 році заплановано на рівні 8,688 млрд. кубометрів.
1 липня Україна призупинила імпорт газу з РФ і значно скоротила закупівлю в країнах ЄС. При цьому Україна розраховує до вересня отримати кошти від міжнародних фінансових організацій на закупівлю природного газу для закачування до підземних сховищ в обсязі, який необхідний для нормального проходження майбутнього опалювального сезону.
Бійці батальйону "Донбас" повертаються до бойових завдань в зоні АТО. Після відводу з Широкиного це, по суті, перший вихід бійців ближче до лінії зіткнення.
Нове завдання для батальйону полягає в облаштуванні додаткових КПП і чергуванні в районі другої лінії оборони під Маріуполем. У зв'язку з цим на базі батальйону "Донбас" під Маріуполем бойова готовність номер один.
Майже місяць бійці були в тилу, але напередодні виїхали в напрямку передової. Нове завдання бійців – контроль пересування людей і вантажів. Бойові офіцери не приховують розчарування, оскільки комбат "Донбасу" погодився сформувати батальйон як штурмовий. В даний час він – під управлінням Нацгвардії, тому з'явилися нові функції. "З першого числа у нас великі навчання з відпрацювання злагодженості особового складу. Ми готуємося з інструкторами – штурм, зачистка будівель, об'єктів", – розповів комбат "Донбасу" Анатолій Виноградський.
Світові ціни на нафту в понеділок демонстрували негативну динаміку на тлі побоювань щодо надлишку пропозиції на нафтовому ринку; вартість WTI тримається нижче 42 доларів за барель.
Вчора вранці вартість жовтневих ф'ючерсів на північноморську суміш Brent знижувалася на 1,14% – до 48,63 долара за барель. Ціна вересневих ф'ючерсів на нафту WTI опускалася на 1,25% – до 41,97 долара за барель.
Інвестори припускають, що зняття санкцій з Ірану буде сприяти збільшенню поставок нафти з країни на світовий ринок.
За словами представника ОПЕК в Ірані Мехді Асалі, надлишок пропозиції на ринку нафти становить вже близько 3 мільйонів барелів на добу, а основний надлишок поставок в останні півроку зафіксовано з боку Саудівської Аравії та Іраку.
Крім побоювань, пов'язаних з Іраном, американська нафтогазосервісна компанія Baker Hughes повідомила в п'ятницю, що кількість бурових установок, зайнятих у видобутку нафти в США зросли за тиждень на 2 одиниці (672 штуки, або плюс 0,29%).
"Основи ринку не змінилися. Ринок продовжує рухатися вниз, і робить він це без зупинки. Запаси в США залишаються високими для цього періоду року", – заявив агентству Bloomberg старший аналітик CMC Markets Рік Спунер.
УНІАН.
Залишити коментар