Війна… Скільки болю, страждань та випробувань несе у собі це страшне слово! Це скоріш пекло, аніж протистояння народів, яке не має меж. В тяжкі часи Другої світової переживали жах не лише солдати, а всі, не зважаючи на стать чи вік. Всім діставалося: і дорослим, і малим, як чоловікам так і жінкам.
Задля того, аби віддати належне жертвам нацизму, уродженцям України, Білорусі та Росії, в приміщенні Ковельської міської ради ветеранів війни і праці презентовано виставку "…Немов ковток свіжого повітря", приурочену до Дня Незалежності України. Ведучими заходу були ветеран війни, секретар цієї ради Марія Батраченко та голова правління луцької організації "Спілка в'язнів – жертв нацизму" Валентина Лазарук.
На виставці були присутні голова міської ветеранської організації Віталій Подолянчук, начальник управління праці та соцзахисту населення виконкому Ковельської міськради Софія Сагаль, місцева поетеса Віра Семеній, голова осередку Спілки "Вдови Чорнобиля" Зінаїда Федорук, проректор Університету ІІІ-го віку Світлана Смітюх та багато інших гостей.
Присутні виконали “Гімн вічної молодості”, музику до якого написала учасниця камерного оркестру "Квінта" Ковельської школи мистецтв Людмила Масалига. "При таких зустрічах всі дізнаються багато цікавого, розумного, мудрого, можуть поділитися своїми спогадами, знайти своїх друзів, побратимів", – сказала від імені влади Софія Сагаль, побажавши, аби члени організацій частіше спілкувалися, щоб їх зустрічі були змістовними та більш масовими.
Слово також мали Віталій Подолянчук, директор міського історичного музею Маргарита Матвійчук, поетеса Галина Оліферчук та інші, які декламували свої вірші, присвячені нашій державі та жертвам нацизму.
Запрошені мали можливість переглянути короткі відео, в яких люди літнього віку діляться своїми спогадами про воєнне лихоліття, під час якого пройшли полон і дивом залишились живими.
Організатори підготували невеликий концерт, який всіх приємно вразив. Артисти виконали українські народні пісні "Розпрягайте, хлопці, коней", "Перелаз", "Два кольори", "Гей, соколи" й інші.
Марію Батраченко, яка доклала зусиль, щоб провести цю зустріч, присутні привітали від імені Університету ІІІ-го віку, подякували їй як куратору мистецького факультету, дуже чуйній та добрій людині.
Виставку, яка прибула із Луцька, планують експонувати в історичному музеї. Вона становить собою великі плакати з портретами жертв нацизму, на яких розписано, як війна вплинула на їх долі. На світлинах ветерани розповідають, як змінилося їх життя завдяки програмі "Місце зустрічі: діалог", яку в Україні фінансує німецький фонд "Пам'ять, відповідальність і майбутнє". Організаційним партнером цього фонду з питань реалізації даної програми є Всеукраїнська благодійна організація "Турбота про літніх в Україні".
Сергій ГАВРИЛЮК, учень Ковельської міської гімназії.
Фото автора.
Залишити коментар