Операції з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі товарів, які не належать до підакцизних, зокрема пива безалкогольного, акцизним податком не оподатковуються, — звертають увагу фахівці Ковельської ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області.
Відповідно до п.п. 14.1.144 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року, № 2755-VI із змінами та доповненнями пиво — це насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, який зазначений у товарній позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД.
В свою чергу, під безалкогольним пивом розуміють насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, одержаний під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами з об'ємною часткою спирту не більш як 0,5 відсотка, отриманий шляхом діалізу або переривання головного бродіння, або виготовлення пивного сусла зі зниженою часткою сухих речовин у початковому суслі, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2202 (ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року, № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" зі змінами та доповненнями).
При цьому п.п. 215.3.1 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України ставки акцизного податку встановлено, зокрема, на пиво із солоду (солодове), що відноситься до товарної групи 2203 00 згідно з УКТ ЗЕД.
На товари, що відносяться до товарної групи 2202 згідно УКТ ЗЕД, ставки акцизного податку Податковим кодексом України не встановлено та такі товари не віднесено до підакцизних.
Алла Антонюк, заступник начальника Ковельської ОПІ.
Продаж алкоголю — за наявності складських приміщень
Торгівля алкогольними напоями повинна здійснюватися за наявності відповідних торговельних та складських приміщень, звертають увагу фахівці ГУ ДФС у Волинській області.
Суб'єкт господарювання зобов'язаний забезпечити стан приміщень для роздрібної торгівлі алкогольними напоями згідно із санітарно-технічними, санітарно-гігієнічними, технологічними, протипожежними та іншими нормами, а також повинен передбачити можливість використання електронних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари.
Така норма передбачена відповідно до Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою КМУ від 30 липня 1996 року, № 854 "Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями".
Також інформуємо, що суб'єкт господарювання повинен мати торговельне приміщення (будівлю) площею не менш як 20 кв. метрів, обладнане відповідним торговельно-технологічним устаткуванням (вітрини, прилавки, пристінні гірки тощо), охоронною і протипожежною сигналізацією, з достатнім освітленням, опаленням і вентиляцією, а у випадках, передбачених законодавством, забезпечити умови для застосування РРО, зберігання матеріальних цінностей.
Варто зауважити, що згідно зі статтею 15 Закону України від 19 грудня 1995 року, № 481/95- ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Прес-служба ГУ ДФС у Волинській області.
Залишити коментар