Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик побував із робочою поїздкою на Ковельщині.
– Для мене дуже важливо бувати у “глибинці”, у волинських селах, спілкуватися з людьми та з перших уст отримувати інформацію про їхні проблеми, – наголосив Володимир Гунчик у одному з сіл Ковельщини. – Так, є міста, де можливостей налагодження добробуту значно більше. Але фундамент волинської громади – це сільські ради. Тому зараз, коли відбувається формування бюджету на 2016 рік й активно збирають пропозиції, особливо важливо почути людей і врахувати їхні потреби. Всього й одразу зробити неможливо, але, якщо визначитися з пріоритетами, то конкретні об'єкти можна довести до толку.
Завершити незавершене…
Пріоритети, звісно, – об'єкти соціальної сфери. Саме на цьому акцентують люди. Ніде правди діти, бо в багатьох селах – довгобуди. При цьому дітвора вчиться у закладах, що нагадують шевченківські хати, а медичні послуги отримують в умовах, далеких від ідеалу. Слід зазначити, що волинські недобудовані об'єкти – переважно школи та дошкільні установи "вартують" 450 млн. грн. Саме стільки коштів потрібно, аби завершити раніше розпочате. Упродовж 2014-го та за 9 місяців цього року саме на довгобуди спрямували 150 млн. грн. У 2016-му волиняни також планують працювати в цьому напрямку, активно залучивши кошти з державного фонду регіонального розвитку й принцип співфінансування.
Докластися повинні всі: і сільська рада, і район, і область. На цьому особливо наголошував Володимир Гунчик, спілкуючись із громадою с. Колодяжного. В цьому населеному пункті капітально ремонтують дитячий садок на 51 місце. Чималий обсяг робіт виконано, одначе коштів на завершення не вистачає. Саме тому дошкільну установу внесено до переліку об'єктів, які завершуватимуть коштом із фонду регіонального розвитку.
– Колодяжне – культурний центр району, тут надзвичайно потужна громада, – розповів голова Ковельської райдержадміністрації Віктор Козак, який супроводжував у поїздці губернатора Волині.
Окрім садочка, керівник найвищої виконавчої гілки влади в області оглянув також і приміщення тамтешнього Будинку культури, котре потребує ремонту. Запропонував якомога швидше, уже до 10 листопада, здійснити певні роботи на об'єкті й оновити за потреби документацію. У такому випадку сільський клуб також можна буде оновити через державний фонд.
У Любитові ситуація трохи інша. Далі фундаменту під дитсадочок тут справа не пішла. Залили його у 2011-му, й на тому справа завершилася. При цьому в селі взагалі відсутня дошкільна установа, а діток дошкільного віку налічується понад 150.
План дій від голови облдержадміністрації – консолідація зусиль усіх гілок влади та залучення коштів із фонду регіонального розвитку. Одначе це, зважаючи на обсяг робіт, – справа не сьогоднішнього дня. Натомість майстерню для тамтешньої школи зведуть уже наступного року. З таким проханням звернулися місцеві педагоги, підтримали й представники громади, адже навіть у пристосованому приміщенні, стан котрого направду жахливий, учні виготовляють справжні рукотворні шедеври з дерева.
– Є садочок, школа, дорога – громада живе повноцінним життям, – підкреслив Володимир Гунчик. – Але я хочу таки навчити людей не бути прохачами, а вирішувати всі проблеми спільними зусиллями. Так і тільки так! Моє завдання – підтримати і допомогти. Неодмінно збудуємо майстерню й докладемо максимум зусиль, аби не було соромно за той фундамент під садочок.
Також побував голова облдержадміністрації й у с. Дрозднях. Тамтешня громада прохала допомогти відремонтувати дах навчального закладу. Володимир Гунчик, зрозуміло, не відкинув таку пропозицію, однак закликав представників місцевого самоврядування – сільського голову долучитися до процесу й виготовити проектну документацію. Лише тоді говоритимуть предметніше, бо нині не відомо, скільки коштів потрібно.
У лікарні – лише лікарня…
Одначе не лише з освітянами зустрічався Володимир Гунчик. Особливо напруженим було спілкування із колективом ДЗ "Вузлова лікарня станції "Ковель". Варто нагадати, що медичну установу цього року передали із державної власності у обласну комунальну. Відтак, упродовж 2015-го влада вишукувала можливості фінансування закладу, котрий раніше перебував у віданні "Укрзалізниці".
Зрозуміло, що утримувати ще одну лікарню у Ковелі – надто дороге задоволення для бюджету, та й потребу у медичних послугах задовольняють ті заклади, які працюють у місті. Тому пропозиція влади, напрацьована упродовж кількох місяців діяльності робочої групи із залученням фахівців, – зберегти поліклініку, де обслуговуватимуть залізничників та “атошників”, а стаціонар перепрофілювати у хоспіс. Окрім того, заплановано повністю використати можливості реабілітаційного відділення та протезного цеху.
– Профіль закладу неодмінно буде збережено, – звернувся до колективу голова облдержадміністрації. – Чимало проблем ми зможемо вирішити. В області катастрофічно не вистачає хоспісів. Тому тут розмістимо спочатку на 50 місць, а далі орієнтуватимемося. "Укрзалізниця" зовсім забула за цей заклад. Тепер же маємо басейн, який не використовують. З'ясувалося, що система енергозабезпечення потребує капітального ремонту, а це – 3 чи 4 мільйони.
Тож на першому етапі заплановано оперативно запустити в роботу хоспіс. Продовжить роботу й поліклініка.
У жодній районній лікарні немає таких можливостей для реабілітації, – додав Володимир Гунчик. – Тому маємо цією можливістю скористатися. Розраховую залучити кошти з фонду регіонального розвитку. Маємо дійти здорового компромісу з максимальним ефектом для громади, для всіх волинян.
"Близька" послуга…
Також побував голова облдержадміністрації й у ковельському районному ЦНАПі. Це – далеко не перші відвідини відповідного закладу. Востаннє Володимир Гунчик оглядав приміщення та спілкувався з керівництвом закладу наприкінці травня. Тоді ЦНАП якраз розпочав роботу.
Нині у закладі – чимало відвідувачів. Як розповіла директор ЦНАПу Ольга Чайка, щодня за допомогою звертається понад півсотні відвідувачів. А якщо враховувати заявників міграційної служби, що розташована поверхом вище, то – більше 300. Відтак, працівники ЦНАПу більше ніж завантажені роботою. А їх – усього четверо.
– Це недобре, що люди приїздять із сіл і змушені чекати в чергах, – наголосив голова облдержадміністрації. – Тому районна влада повинна подумати як збільшити штат. Працюємо ж для людей, а не для звітності!
“Влада і влада…”
Сам так окреслив стосунки представників влади та ЗМІ керівник найвищої виконавчої гілки влади в області, перебуваючи у редакції міськрайонного видання "Вісті Ковельщини". Мовляв, виконавча вертикаль та четверта влада – представники медіа, працюють на спільний результат – захист інтересів держави та кожного громадянина зокрема.
А приводом погостювати у ковельських журналістів стало підписання угоди про співпрацю між редакцією та відділом інформаційної політики облдержадміністрації.
– Є багато скептиків, котрі вважають: укладання відповідних угод – бажання влади впливати на редакційну політику, – підкреслив голова облдержадміністрації. – Але знову повторюю: жодного темника ми не розіслали. Жодного! У нас – інші інтереси: намагаємося створити поле для обміну інформацією. Окрім того, уперше Україна потрапила в умови гібридної війни. Життя змусило нас дізнатися, що таке інформаційна безпека. Й тут потрібно об'єднувати зусилля.
Наголосив Володимир Гунчик і на тому, що не полишає ідеї проведення семінарів для ЗМІ за підтримки влади. Мовляв, ця підтримка повинна бути не лише виключно економічна, а й моральна, юридична.
Наш кор.
НА ЗНІМКАХ: Володимир ГУНЧИК під час перебування на Ковельщині; губернатор області разом з головою РДА Віктором КОЗАКОМ в редакції газети “Вісті Ковельщини”.
Фото з архіву відділу інформаційної політики ОДА і
Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар