Заходи з нагоди Міжнародного дня інвалідів відбулися у багатьох установах та організаціях міста.
Зокрема, в ГО "Спарта", де проходять фізичну реабілітацію діти та молодь з обмеженими фізичними можливостями; у ДНЗ №7, де виховуються дошкільнята та школярі початкових класів з особливими потребами; у навчальному закладі з інклюзивною освітою ЗОШ №8, у ДНЗ – центрі розвитку дитини № 6, де діє група компенсуючого типу для дітей з вадами слуху, Центрі реабілітації дітей-інвалідів м. Ковеля.
Заклади, де проходять навчання, виховання та реабілітацію ковельські діти з обмеженими фізичними можливостями, відвідав заступник міського голови Ігор Прокопів.
Ігор Ярославович висловив захоплення силою волі і великим бажанням дітей навчатися і розвивати свої творчі здібності. Побажав міцного здоров'я, миру та оптимізму.
У ДНЗ №7 відбувся захід "Повір у себе". Педагоги розповіли своїм вихованцям - дошкільнятам та школярам з особливими потребами про доброту та милосердя, разом переглянули відеофільм "Великі люди з обмеженими можливостями". Також дітей розважили мультиплікаційні герої зі студії "Happy", керівником якої є випускник закладу Буяджи Артем.
Розділили цей день з дітьми представники управління освіти – методист Оксана Колода та завідувач ПМПК Наталія Палкіна, які подарували вихованцям солодощі. Святковий торт дістався дітям і від ще однієї гості заходу – голови "Союзу Українок" Олени Місюри. Крім того, дітей відзначили за участь у конкурсі "Змалюю світ своїми кольорами".
У ЗОШ № 8 з інклюзивним навчанням, де здобувають середню освіту діти з особливими потребами, також відбувся захід з нагоди Міжнародного дня інвалідів.
У закладі цього дня побували представники міської влади, голова організації Товариства Червоного Хреста України Людмила Стахорська, волонтери з Ковельського медичного коледжу. Цікаву концертну програму підготували для дітей з особливими потребами учні та вчителі ЗОШ №8 та міської гімназії. Звернувся до присутніх заступник міського голови Ігор Прокопів. Він запевнив, що міська влада і надалі приділятиме особливу увагу "особливим" дітям.
Ігор Ярославович разом із головним спеціалістом Ковельського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Тетяною Медведєвою вручили подарунки, придбані за кошти міського бюджету, усім учасникам творчого конкурсу "Змалюю світ своїми кольорами".
У Центрі реабілітації дітей-інвалідів м. Ковеля було проведено бінарне заняття на тему: "Можливості – обмежені, здібності – безмежні". Програма заходу була різноманітною та цікавою. Діти із захопленням подивилися презентацію: "Вони перемогли долю". А свої мрії щодо майбутніх досягнень у житті діти з особливими потребами писали на листочках і кріпили до "Дерева бажань". А ще – колективно виготовили "Барвистий віночок", на якому позначали свої почуття кольоровими олівцями. На завершення заходу відбулось нагородження призерів конкурсу "Змалюю світ своїми кольорами".
Варто зауважити, що саме вихованці Центру були найактивнішими його учасниками, представивши 17 робіт. Директор Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Ковеля Марія Кисляк привітала вихованців, побажала міцного здоров'я і творчих успіхів. А головний спеціаліст центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Тетяна Медведєва вручила дипломи і подарунки переможцям Михайлу Савону та Анастасії Швед.
Семеро вихованців громадської організації "Спарта", у якій проходять фізичну реабілітацію діти та молодь з обмеженими фізичними можливостями, взяли участь у чемпіонаті Волинської області з пауерліфтингу, що відбувся у Луцьку. Крім того, команда юних ковельських футболістів з особливими потребами стала учасником футбольного турніру.
З нагоди Міжнародного дня інвалідів у "Спарті" відбулись уроки доброти. А чотирнадцять її вихованців завдяки меценатам мали змогу безкоштовно відвідати показ фільму у кінозалі "Прем'єра" та пограти у боулінг в клубі "Классік".
У Ковелі побували представники ОБСЄ: Іван Дудак, Антон Філло та Артур Плесак. Вони зустрілися з першим заступником Ковельського міського голови Михайлом Гетьманом. Спостерігачів спеціальної моніторингової місії цікавили питання безпеки в місті. Під час спілкування йшлося також і про життєдіяльність міської громади загалом: чисельність населення, працевлаштування, якість надання освітніх та медичних послуг, діяльність громадських організацій, політичних партій, релігійних громад, розвиток інфраструктури та залучення інвестицій.
Міжнародні спостерігачі ОБСЄ працюють в Україні від початку розгортання воєнних дій на Сході країни. На разі іноземні гості проводять моніторинг у сфері безпеки у Волинській, Львівській та Чернівецькій областях, спроби дестабілізації суспільно-політичної ситуації, криміногенна обстановка та діяльність правоохоронних органів у забезпеченні охорони громадського порядку.
Михайло Гетьман повідомив, що загалом ситуація в Ковелі контрольована та стабільна. Місцева влада й правоохоронці приділяють значну увагу безпеці ковельчан, особливо під час проведення масових заходів. Зусилля спрямовані на попередження й недопущення правопорушень. За кошти міського бюджету у Ковелі встановлено камери відеоспостереження у місцях найбільшого скупчення людей, на перехрестях доріг. За допомогою засобів візуального контролю вдалося попередити та розкрити ряд злочинів.
Окремою темою розмови стало питання підтримки учасників АТО та їх сімей. Михайло Олександрович повідомив про те, що Ковель одним із перших почав надавати земельні ділянки учасникам АТО. На сьогодні їх уже отримало майже 300 ковельчан. У жодному місті в Україні не виділено демобілізованим бійцям, а також сім'ям загиблих героїв стільки земельних ділянок для будівництва житла. У Ковелі працює координаційний центр підтримки учасників АТО та членів їх сімей, надається ряд послуг — соціальних, освітніх, медичних, реабілітаційних та ін. Діє Програма соціального захисту окремих категорій громадян міста Ковеля, згідно з якою надаються додаткові пільги та матеріальна допомога учасникам АТО, їх сім'ям, членам сімей загиблих.
Крім того, перший заступник міського голови розповів, що Ковель (міська влада і громада) досить активно допомагає українським бійцям: у зону АТО, де несуть службу ковельчани, неодноразово надавалась техніка, бронежилети, військовий одяг та інша амуніція, прилади нічного бачення, антенні системи для радіорозвідки, продукти харчування тощо.
Михайло Гетьман подякував міжнародним спостерігачам за змістовну розмову та зауважив, що сьогодні перед міською владою стоять досить відповідальні завдання - утримувати ситуацію під контролем, забезпечувати громадський порядок і безпеку мешканців. Завдяки тісній співпраці влади, правоохоронців та міської громади ковельчанам на разі це вдається.
На запрошення міської влади у Ковелі побував виконуючий обов'язки першого заступника голови правління Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву" Сергій Комнатний. Він зустрівся з міським головою Олегом Кіндером. Приводом для розмови стала нагальна проблема завершення будівництва другої черги житлового будинку по вул. Ватутіна, 70 б у Ковелі для молодих сімей, які взяли на себе кредитні зобов'язання в рамках державної програми "Житло для молоді".
Зустріч із посадовцем навряд чи можна назвати результативною. Сергій Комнатний подякував міському голові Олегу Кіндеру за розуміння, за те, що влада міста не залишає молоді сім'ї наодинці зі своїми проблемами, виділяє кошти на завершення довгобуду з міського бюджету.
Великі надії на вирішення житлових проблем молоді сім'ї покладали на реалізацію житлових програм, за якими держава компенсує частину відсотків за кредитами. Однак вони виявилися неефективними. І наступного року ситуація навряд чи поліпшиться — коштів на завершення житлового будинку у Ковелі по вул. Ватутіна 70 б у Держбюджеті не передбачено.
На цьому при зустрічі наголосив виконуючий обов'язки першого заступника голови правління Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву". Тож Сергій Комнатний звернувся до міської влади, аби вона й надалі брала на себе зобов'язання щодо вирішення проблеми із довгобудом.
Про приїзд у Ковель одного з керівників державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву знали й інвестори, тому очікували на зустріч із Сергієм Комнатним. Проте з невідомих причин ця зустріч не відбулася.
Спілкуватися представникам молодих ковельських сімей, які уже кілька років очікують на власні квартири, довелося з міським головою. Вони подякували Олегу Кіндеру за підтримку і допомогу, адже завдяки міському голові ситуація зрушила з місця. Саме з його ініціативи з міського бюджету у 2015 році було виділено один мільйон гривень на продовження будівництва. Кошторисна вартість об'єкта (друга черга — 30 квартир) становить 11 млн. 771, 141 тис. грн. Станом на 30.11.2015 року генпідрядником ТзОВ "Житлобуд-2" виконано будівельно-монтажних робіт на суму 1 млн. 992 тис. грн. Ще залишилось освоїти 521,5 тис. грн. Для введення в експлуатацію необхідно ще 9 млн. 779 тис. грн.
За дорученням міського голови Олега Кіндера відділом комунального господарства виконавчого комітету міської ради направлено лист Державній спеціалізованій фінансовій установі з проханням посприяти у виділенні коштів з Державного бюджету у 2016 році.
Будинок по вулиці Ватутіна, 70-б у Ковелі внесений до Переліку об'єктів молодіжного житлового будівництва, у яких порушені строки введення в експлуатацію. Питання продовження будівництва другої черги будинку міська влада неодноразово піднімала на обласному та державному рівні. На сьогодні цей об'єкт залишається проблемним через відсутність державного фінансування. Завдяки значним зусиллям міського голови Олега Кіндера, колишнього голови облдержадміністрації Бориса Клімчука та самих інвесторів тридцять ковельських сімей (перша черга будинку) стали новоселами у грудні 2013 року.
Будівництво другої черги розпочалось у листопаді 2012 року. А введення в експлуатацію мало відбутись у 2014-му. Міська влада Ковеля подавала пропозицію щодо внесення цього об'єкта до переліку інвестиційних програм (проектів), які можна реалізувати у 2015 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Однак підтримки з боку обласної влади не отримала.
Міський голова Олег Кіндер запевнив інвесторів, що влада і надалі підтримуватиме молоді ковельські сім'ї і продовжуватиме фінансування будівництва. Для цього у проекті міського бюджету на 2016 рік передбачено один мільйон гривень.
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв'язків з громадськістю виконавчого комітету міської ради.
Залишити коментар