У ДНЗ №11 належна увага приділяється різноманітним формам роботи з батьками вихованців. Так, у період з 16 по 20 листопада у садочку було проведено тиждень сім'ї "Дружна родина – щаслива дитина".
У кожній віковій групі панувала атмосфера сімейного родинного затишку. Вихователі подбали про тематичне оформлення групових кімнат, а дітки порадували батьків своїми малюнками "Ми діти твої, Україно". Батьки, в свою чергу, підтримали діток у підготовці до конкурсу "Малюнки – пораненим бійцям АТО". Виставка робіт на патріотичну тематику була організована у творчій галереї закладу, і батьки разом із дітьми могли оцінити творчість своїх ровесників.
На завершення тижня сім'ї 19 листопада для батьків було організовано родинний творчий вечір "Кращого місця не знайдеш, ніж той край, де живеш". Ведуча свята Наталія Цукор зустріла гостей щирими вітаннями та ніжними словами про найсвятіший рідний край, неньку-Україну. Діти тішили батьків своєю артистичністю, піснями і танцями. А коли до святкової зали хлопчики-козаки внесли прапор та всі присутні заспівали Гімн України, то без сумнівів можна стверджувати, що у нас підростають справжні захисники Вітчизни.
Під час презентації на ІКТ "Хазяйновита родина – багата країна", батьки з щирими посмішками спостерігали за маленькими помічниками, які вдома беруться за все: і прибирати, і тварин домашніх годувати, на городі допомагати, в гаражі з татом господарювати. Та найбільше малечі до вподоби куховарити. Разом із мамами вони готувались до родинного свята: мама Ірина Панасюк з донькою Настею випікали та презентували пироги; Ярослав Шайнюк допомагав мамі Софії прикрашати торт. А святковий коровай підготували Ольга Шафета із синочком Давидом.
Окрасою творчого вечора стала бабуся одного із вихованців закладу Галина Іванівна Кушнірук. Своїм голосним дзвінким співом вона зачарувала всіх гостей у залі. Пісня "Волинь моя", яку гостя заспівувала разом з музичними керівниками А. В. Демчук, О. В. Завадською та О. В. Смірновою линула далеко за межі закладу. А виконання жартівливої пісні "Варенички" у дуеті із О. М. Смірновою додало всім радісного настрою та емоційного піднесення.
На завершення свята учасники заходу переглянули фото-колаж на ІКТ "Старі та сучасні фото родин", матеріали для нього надавали батьки вихованців. А на згадку про зустріч у родинному колі закладу, батьки для своїх діток залишили побажання на декоративних сердечках, з яких сформували "Дерево батьківської любові".
Руслана КОЛОТЮК, вихователь-методист ДНЗ № 11.
Було прохолодно і волого. Це й не дивно – дощ лив, як з відра. Я люблю таку погоду, коли свіжа вода змиває всю фальш і пафос цього світу, відкриваючи істинну душу усього живого. Так, місто також її має, і саме зараз дощ вимальовує аквареллю цей ледь вловимий, легкий і примарний дух…
Я стою посеред вулиці, не знаючи, яка зараз пора. Можливо, вечір або ж пізня ніч. Взагалі, це й не важливо. Місто зачарувало мене своєю силою, потужністю, жагою до життя, адже рух не припиняється й вночі.
На жаль, через густі хмари неможливо побачити зорі, хоча тут їх замінили так само холодні й байдужі вікна багатоповерхівок. Вітрини магазинів, рекламні щити, світло автомобільних фар – від усього цього може запаморочитись голова. Місто продовжує жити, ніби один складний механізм, а кожен з його мешканців – це невід'ємна його деталь. Кожен виконує свою функцію, має власну роль в цій великій грі під назвою "життя"…
Чого не скажеш про дерева. Вони ніби сплять. Без листя, квітів: просто голі гілки, адже вже глибока осінь. І все ж таки на фоні такої кількості яскравого світла виглядають, як бліді темні силуети.
Я заплющила очі. Якщо місто має душу, то вона, в свою чергу, має голос. Який же він? Він нагадує музику: голосну й бунтівливу. Вона ніби перенесла мене в інший світ, заворожила своєю жагою до життя. Я чула все: і шум автомобілів, і голос людей, їхні кроки й дихання, навіть крики дерев… і дощу. Здається, тільки він лишився байдужим й безучасним у цьому нескінченному вихорі.
Валерія МОЗГОВА, учениця 5 класу Ковельської міської гімназії.
Нещодавно в місті Володимирі-Волинському була проведена відкрита першість фізкультурно-спортивного товариства України «Спартак» з вільної боротьби серед юнаків та дівчат 2000-2002 років народження.
У змаганнях взяли участь представники 9 областей України та м. Києва. Спортсмени нашого міста вибороли третє командне місце (на знімку).
В особистому заліку перші місця посіли сестри Ольга та Анастасія Падошики у вагових категоріях 32 та 40 кг, Володимир Романюк (вагова категорія до 100 кг). Друге місце посіли Ірина Борисюк (37 кг), Олена Романюк (44 кг) та Іван Солов'янчук (85 кг). Третіми стали Катерина Михальчук (32 кг) та Марат Новосад (30 кг).
До змагань спортсменів готували тренери Олег Стус, Ігор Падошик та Олександр Мілєхін.
Володимир ОЛЕКСЮК, директор ДЮСШ управління освіти.
На базі Міжнародної школи вивчення катастрофи Яд Вашем в Їзраїлі пройшов Міжнародний семінар з історії Голокосту для українських вчителів.
Слід зазначити, що його учасники мали нагоду поспілкуватись не тільки із співробітниками школи Яд Вашем та меморіалу, а й з відомими ізраїльськими вченими. Серед лекторів – доктори Арон Вайс, Ілля Лур'є, Шимон Редліх, Арон Шнеєр, Мордехай Юшковський та інші.
В ході робочої зустрічі її учасники мали можливість поділитися власним педагогічним і дослідницьким досвідом, методичним напрацюванням з історії Голокосту. До програми семінару входила також й насичена екскурсійна програма.
Окрім відвідин меморіального комплексу Яд Вашем, вчителі й лектори побували в музеї Ізраїлю, старому місті Єрусалимі, Юдейській пустелі, а також побачили Кумранську долину, річку Йордан та Галілейське море.
Олена ОРИШКЕВИЧ,
учасник семінару, вчитель історії НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія"
ім. С. Є. Ткача смт Голоб.
Залишити коментар