У результаті спецоперації Національної поліції, Державної фіскальної служби за підтримки Генеральної прокуратури виявлено найбільший архів сім'ї колишнього президента Віктора Януковича і його особисто, серед яких – документи на фінансово-господарську діяльність.
На своїй сторінці у Facebook Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков написав: "У нашому розпорядженні опинилася значна частина особистого архіву "сім'ї" Януковича з особистими документами екс-президента, його фінансових операцій, печатки та документи більш як 300 офшорних компаній, документи розрахунків від "Танталіту" до "МАКО" і банків Януковича, оригінали документів на власність від Межигір'я до Хонки, від Гонконга до Швейцарії. Схеми виведення коштів".
Заступник глави Нацполіції Олександр Вакуленко повідомив подробиці спецоперації правоохоронних органів.
За словами Вакуленка, слідчими Національної поліції за матеріалами ДФС було розпочато кримінальне провадження за фактом діяльності ряду конвертаційних центрів, які займалися, в тому числі, відмиванням бюджетних коштів.
Як повідомляв УНІАН, 2014 року Генеральна прокуратура України відкрила більш як 30 кримінальних проваджень стосовно екс-президента Віктора Януковича і людей з його оточення.
За даними Генпрокуратури, Янукович підозрюється в організації більшості випадків насильницьких дій проти учасників Майдану, а також у скоєнні ряду економічних злочинів.
Державна служба фінансового моніторингу України в червні 2014 року повідомила про арешт коштів у розмірі близько 1,5 млрд. дол. на рахунках компаній, близьких до екс-президента Януковича.
Загалом за часів правління Януковича з країни незаконним шляхом було виведено близько 100 млрд. дол.
Міністерство закордонних справ України висловило глибоке обурення у зв'язку з переміщенням РФ до своїх територіальних вод бурових установок експропрійованого РФ "Чорноморнафтогазу". Про це йдеться в офіційній заяві відомства.
МЗС вважає, що ці міжнародно-протиправні дії РФ у черговий раз спрямовані на порушення суверенних прав України на розвідку та розробку природних ресурсів у її територіальному морі та на континентальному шельфі, гарантованих Конвенцією ООН з морського права.
У зв'язку з цим відомство вимагає повернути бурові установки: "Міністерство закордонних справ вимагає від Російської Федерації негайно вжити всіх практично можливих заходів для припинення міжнародно-протиправних діянь, надати належні запевнення і гарантії їх неповторення у майбутньому та негайно повернути у користування і володіння належне Україні майно".
Крім того, в МЗС відзначили, що міністерство залишає за собою право вимагати відшкодування від російської сторони шкоди, завданої діяннями останньої, що мають всі ознаки міжнародного правопорушення за змістом Конвенції ООН з морського права.
УНІАН.
Залишити коментар