“Вірю в світле майбутнє України”
25 жовтня в Україні відбулися місцеві вибори. В їх результаті сформований новий склад рад, в тому числі – й Ковельської районної ради. Підсумки голосування були оприлюднені у нашій газеті.
Як відомо, попередній голова районної ради Ігор Верчук не балотувався кандидатом у депутати цієї ради – він пробував свої сили в боротьбі за депутатський мандат Волинської обласної ради. Оскільки конкуренція була дуже сильною, Ігорю Васильовичу перемогти не вдалося. Далися взнаки, очевидно, ще й недоліки нового виборчого законодавства.
Однак Ігор Верчук духом не падає, а сповнений нових планів і задумів. Сьогодні він – наш співрозмовник.
l
– Ігоре Васильвичу, Ви очолювали Ковельську районну раду порівняно недовго. Скажіть відверто: діяльністю представницького органу влади задоволені?
– Якщо бути відвертим, то скажу так: в цілому задоволений, хоч бачу й суттєві недоліки у роботі і себе особисто, і колег-депутатів. Але було так, як було. А було непросто.
Судіть самі: на долю ради шостого скликання випало, мабуть, найбільше політичних, економічних, соціальних потрясінь за останні роки. Це і Революція Гідності, і війна на Сході країни, і шість хвиль мобілізації, і затяжна криза у фінансах і економіці. Безперечно, все це впливало на нашу роботу.
Однак втішає, що навіть у цих складних умовах Ковельщина мала, образно кажучи, позитивну динаміку розвитку. Збільшувалися бюджетні надходження, в нормальному ритмі працювали установи, які утримувалися за рахунок районного, обласного і державного бюджетів. Для їх працівників не допущено заборгованості із заробітної плати.
Ось конкретний приклад на підтвердження моїх слів. У 2010 році рада затвердила районний бюджет на 2011 рік в сумі 112,5 млн. грн., а вже на 2015 рік ця сума зросла до 168,9 млн. грн. Ця цифра цілком реальна, бо, як засвідчують підсумки 11 місяців ц. р., до загального фонду районного бюджету за цей період надійшло 170,2 млн. грн. доходів, що становить 90,5 відсотка до уточненого річного та 100,5 відсотка до одинадцятимісячного бюджетного призначення з урахуванням змін. За 11 місяців цього року до районного бюджету надійшло власних доходів (без врахування трансфертів з Державного бюджету) 13,4 млн. грн., що становить 101,3 % до річного та 112,2 % до одинадцятимісячного бюджетного призначення. Понадпланові показники надійшло 1,5 млн. гривень.
Цифри, які я навів, переконливо свідчать про те, що представницька влада району тісно співпрацює з виконавчою владою, органами місцевого самоврядування сіл і селищ, звідки – й такий результат. Наскільки я знаю, втішним він є й за підсумками 11 місяців ц. р., що дозволяє з оптимізмом дивитися у майбутнє, хоч загалом соціально-економічна й політична ситуація в державі непроста.
– Які напрямки роботи районної ради шостого скликання Ви вважаєте найбільш важливими і успішними?
– У шостому скликанні було ухвалено 36 бюджетних програм. Всі вони є важливими для соціально-економічного та гуманітарного розвитку району, але, на жаль, недостатньо були профінансовані. Якщо коротко зупинитись на виконанні окремих програм за дев'ять місяців цього року, то можу сказати таке.
В районі продовжувала діяти Програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі "Власний дім". Відповідно до сформованих списків 18 жителям району в 2015 році виділено кредит на будівництво (реконструкцію) та придбання житла на загальну суму 650,0 тис. грн.
Втілюється в життя Програма підтримки демобілізованих учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2015 рік, яка спрямована на вирішення невідкладних питань матеріально-технічного, медичного, соціально-побутового, культурного обслуговування військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції.
Відповідно до Програми соціального захисту населення Ковельського району у 2015 році з районного бюджету надано матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових проблем 108 сім'ям демобілізованих і мобілізованих на суму 32,5 тис. грн. та на проведення лікування та реабілітації 13 учасникам антитерористичної операції на суму 29,3 тис. грн. Всього за цією Програмою профінансовано 379,8 тис. грн.
Протягом січня-вересня 2015 року 5953 сім'ї звернулись за призначенням соціальних допомог. Забезпечено 100-відсоткові виплати по всіх видах державних соціальних допомог, пільг та компенсацій. На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває 10938 пільговиків усіх категорій.
Державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям отримали 436 сімей на суму 14249,2 тис. грн.
– Гострою не тільки на Ковельщині, але й у всій країні є проблема призову юнаків на військову службу, організації мобілізаційних заходів, допомоги дітям-сиротам, багатодітним сім'ям. Як вдавалося і вдається вирішувати ці питання?
– На виконання заходів Програми організації та проведення на території району заходів приписки, призову юнаків на військову службу, мобілізаційної підготовки, мобілізації і матеріально-технічного забезпечення військових частин, батальйонів територіальної оборони, інших військових формувань, утворених відповідно до чинного законодавства, військовослужбовців, працівників правоохоронних органів, добровольців на 2015 рік районним бюджетом передбачено 170 тис. грн., які уже використані.
Що стосується Програми реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, то в 2015 році виділено 18,3 тис. грн. коштів районного бюджету. На реалізацію заходів районної цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, у 2015 році виділено кошти районного бюджету в сумі 40,0 тис. грн. на Поповичівську сільську раду для ремонту житлового будинку дитині-сироті Савіну Андрію та 20,0 тис. грн. – на Голобську селищну раду для ремонту квартири особі з числа дітей-сиріт Климовцю Руслану. Як співфінансування з обласного бюджету, виділено кошти в сумі 60,0 тис. грн. на Старокошарівську сільську раду для надання матеріальної допомоги на ремонт житла дітям-сиротам Міщуку Сергію та Міщуку Анатолію.
На здійснення Програми розвитку культури, мистецтва і туризму використано кошти районного бюджету в сумі 20,3 тис. грн. Для організації змістовного дозвілля, що пропагує національну культуру, духовність, здоровий спосіб життя, в закладах культури району проводиться робота з культурного обслуговування молоді та школярів. Сума наданих платних послуг за 9 місяців 2015 року становила 127,1 тис. грн.
– Ігоре Васильовичу, Ви багато зробили для підтримки і розвитку волонтерського руху на Ковельщині, особисто не раз бували з друзями у зоні АТО, де воював Ваш син. Що б хотіли сказати з цього приводу?
– Ковельська районна рада тісно співпрацює з Ковельським об'єднаним міським військовим комісаріатом від першої хвилі мобілізації та постійно тримає зв'язок з військовослужбовцями, які сьогодні несуть службу на Сході України і долучається до заходів, спрямованих на підтримку наших солдатів необхідним спорядженням, речами першої необхідності, засобами гігієни та продуктами харчування.
На Ковельщині, як і в інших регіонах України, ще від початку подій на Євромайдані започаткувався активний волонтерський рух. Згодом волонтери різних груп об'єдналися у волонтерські центри. І уже з самого початку проведення антитерористичної операції на Сході України саме волонтери стали надійними помічниками Збройних Сил України та добро
25 жовтня в Україні відбулися місцеві вибори. В їх результаті сформований новий склад рад, в тому числі – й Ковельської районної ради. Підсумки голосування були оприлюднені у нашій газеті.
Як відомо, попередній голова районної ради Ігор Верчук не балотувався кандидатом у депутати цієї ради – він пробував свої сили в боротьбі за депутатський мандат Волинської обласної ради. Оскільки конкуренція була дуже сильною, Ігорю Васильовичу перемогти не вдалося. Далися взнаки, очевидно, ще й недоліки нового виборчого законодавства.
Однак Ігор Верчук духом не падає, а сповнений нових планів і задумів. Сьогодні він – наш співрозмовник.
Залишити коментар