У день Вашого професійного свята висловлюю вдячність за працю і турботу про надійне збереження архівної спадщини. Вашими зусиллями примножується історична скарбниця нашого міста. Документи, які створюються в діловодстві установ, організацій та підприємств, відображають всі сторони життя і діяльності міської громади. Дбайливе збереження безцінної документальної спадщини зміцнює нерозривний зв'язок різних поколінь.
Переконаний, що Ваші професіоналізм і висока відповідальність, відданість обраній справі і надалі будуть запорукою збереження історичної, духовної та культурної спадщини рідного міста. Бажаю Вам міцного здоров'я, родинного добробуту, успішної роботи та впевненості у мирному майбутньому!
З повагою –
Олег Кіндер, міський голова.
Архівні відділи районних і міських рад Волинської області були утворені в 1940 році на виконання постанови облвиконкому, № 794 від 16 березня 1940 року "Про охорону архівних матеріалів по м. Луцьку та райархівах Волинської області".
Під час окупації німецькими військами архівні документи довоєнного періоду в м. Ковелі були знищені повністю.
Діяльність Ковельського держміськархіву відновилась з вересня 1944 року. В червні 1960 року відбулись зміни в управлінні архівною галуззю. Архівне управління республіки було підпорядковане Раді Міністрів УРСР.
Із встановленням в серпні 1991 року державної незалежності України особливих змін в діяльності держміськархіву не відбулося. Архів працював над поповненням Національного архівного фонду документами, що відображали стан розбудови державності в місті.
31 липня 2002 року сесія Ковельської міської ради на базі держміськархіву створила архівний відділ виконавчого комітету міськради. Функції і завдання архівного відділу залишились такими, як і держміськархіву. Відділ реалізує державну політику у сфері архівної справи і діловодства в межах своєї компетенції, здійснює управління архівною справою і діловодством на території міста. Забезпечує облік, зберігання і охорону документів Національного архівного фонду, комплектування документами установ списку №1, їх упорядкування, створення науково-довідкового апарату до них, забезпечення схоронності та їх повноцінного використання.
У 1993 році було створено в держміськархіві структурний підрозділ для зберігання документів з особового складу ліквідованих організацій і підприємств. На підрозділ було покладено завдання збирання документів, забезпечення їх схоронності та використання. Для забезпечення видачі довідок соціально-правового характеру за даними документами в штат архіву була введена одиниця спеціаліста.
Рішенням, сесії міської ради від 24 лютого 2011 року, № 6/8 був створений Трудовий архів. В структурний підрозділ за час його існування було прийнято 6153 справи з особового складу від 130 установ, організацій чи підприємств, що були ліквідовані або реорганізовані, різних форм власності. Документи, які зберігались в структурному підрозділі архівного відділу, були передані в новостворений Трудовий архів в травні 2011 року.
В архівному відділі виконкому Ковельської міської ради зберігаються документи 24 фондів в кількості 1989 справ, з них 20 фондів з документами управлінської документації постійного зберігання (1938 справ) та 4 фонди особового походження (51 справа).
Олена Кислюк, начальник архівного відділу виконавчого комітету міської ради.
Залишити коментар