Працівники Ковельського міськрайвідділу УДСНС України у Волинській області та працівники відділення рятувальних робіт м. Ковеля провели роз’яснювальну роботу серед рибалок на Ковельському водосховищі (на знімку). Рятувальники нагадали правила поведінки на льоду, а також, як уникнути переохолодження організму та обмороження частин тіла.
Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, неміцна і не витримує маси навіть маленької дитини.
Ця інформація досить цікава: лід блакитного кольору – найміцніший, а білого – значно слабший.
Для однієї людини безпечним вважається лід синюватого або зеленуватого відтінку товщиною більшою за 7 см.
Для групи людей безпечним є лід товщиною не менше, ніж 15 см. При пересуванні декількох людей по льоду треба йти один за одним на відстані.
При масовому катанні на ковзанах лід має бути товщиною не менше, ніж 25 см.
Перш, ніж ступити на лід водоймища, дізнайся про товщину льодового покриву за допомогою довгої загостреної палиці (плішні) чи іншого подібного предмета, але обов'язково легкого, який Ви вільно можете тримати в руці.
Ніколи не перевіряйте товщину льоду ударами ніг!
Під час руху по льоду слідкуйте за його поверхнею, обходьте небезпечні місця та ділянки з кущами і травою. Особливу обережність проявляйте у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами підприємств. Якщо лід недостатньо міцний, негайно зупиніться і повертайся назад тим же шляхом, роблячи перші кроки без відриву від його поверхні.
Ковельський МРВ УДСНС України у Волинській області.
Залишити коментар