Жіноче серце – джерело добра й миру, милосердя і любові, а коли війна, небезпека над сім'єю, родиною, країною, коли гинуть діти, – воно стає ще більш чутливим, крається навпіл, нестерпно болить і хоче допомогти.
На Сході нашої України ще й досі війна. І нема, мабуть, людини, котра була б байдужою до тих подій. Для тих, хто сьогодні перебуває на передовій, хто захищає мир на нашій землі, особливо хочеться простягнути руку допомоги. Адже, саме доброта та милосердя були найбільш притаманні в усі часи нам, українцям.
І не можна сказати сьогодні, хто першим кинувся на допомогу воїнам АТО. Бо допомагали всі, кожна сім'я, кожна родина в селищі. Збирали продукти, кошти, плели шкарпетки, маскувальні сітки, писали листи. Та хіба можна все перерахувати?.. Головне, що це не був лише збір – це щедрий поклик душі, щире вболівання за завтрашній день дітей країни.
На превеликий жаль, трагічні події на Сході не стихають. І знову волонтери спішать на допомогу – так хочеться, щоб там, на передовій, відчули чарівність Різдвяних свят, поласували домашніми смаколиками.
Саме для того і зібрались доброчинці у хаті священика Ніфонта Свято-Георгіївської церкви смт Голоб. Адже святиня завжди була центром благодійної допомоги.
На цей раз прихожани не тільки зносили продукти харчування: овочі, продукти, різну консервацію, але й пекли новорічні печиво та пиріжки. Одні випікали на місці, інші приносили з дому. А молодь пофантазувала, аби прикрасити випічку.
Отож, на декілька днів хата перетворилась на кондитерський “цех”, де в спільну хорошу справу вкладалися заодно теплота душі, щирі вітання та новорічні зичення. Здається, куди вже там знаменитим кондитерам?!
Хотілося б, аби наша допомога була корисною для воїнів АТО, додавала їм сили, здоров'я і наснаги!
Валентина СІЧКАР.
НА ЗНІМКАХ: під час випікання смаколиків для воїнів АТО.
Фото з архіву автора.
В Різдвяні дні повсюди,
в кожній хаті,
На всіх чекає багато чудес.
Ольга Пенюк.
У давнину січень був "просинцем", бо після похмурого грудня на небі з'являються острівці блакиті. За іншою версією, така назва означає "просити в Богів добра", тому що на цей місяць випадають Різдвяні свята. До цього перший місяць року мав й інші назви: "студень", "сніговик", "тріскун", "вогневик", "льодовик", "щипун", "сніжень", "лютовій".
"Січень наступає, мороз людей обнімає", – каже народне прислів'я. Бо чим сильніші морози у січні, тим веселіші Новорічні свята. Місяць ніби перевіряє, чи здатні люди на щедрість, доброту, згуртованість.
Що саме робить зимові свята особливими? Подарунки? Новорічні прикраси? Чи неповторна казкова атмосфера, передчуття дива? Таємниця Різдва криється у справжніх почуттях, емоціях, полум'ї, яке потрібно запалити святковим настроєм та щирими посмішками.
Це, безсумнівно, вдалося зробити Тетяні Дарчич, голові батьківської ради Ковельської міської гімназії, яка спільно зі своєю донькою, випускницею закладу Настею, організувала та провела майстер-клас із виготовлення Різдвяних композицій. Дійство стало черговою ланкою у калейдоскопі майстер-класів, започаткованих дирекцією закладу напередодні Дня народження гімназії.
Тетяна Дарчич запропонувала присутнім створити різдвяну композицію на основі природних матеріалів (гілок ялини, ялівцю, магонії, шишок, жолудів, троянд) з вкрапленнями намистин, стрічок, якими радо поділилася з присутніми.
Цінність такої прикраси полягає у тому, що вона існує в єдиному екземплярі, не є безликою, адже у неї вкладена частинка душі майстра та енергетика добра, що особливо важливо напередодні Різдвяних свят. Майстриня розкрила усі тонкощі роботи з флористичним оазисом та таємниці створення подібних виробів.
Мистецтво об'єднало у затишному колі різних, на перший погляд, людей. Серед них – трьох батьків (Тетяна Дарчич, Валентина Ваврищук, Олена Мар'юсік), двох випускників (Анастасія Дарчич, Юлія Ваврищук), педагогів (Олена Вальчук, Любов Комашко, Кіра Квятковська, Руслана Шворак, Людмила Барановська, автор цих рядків, Оксана Чак, Галина Качинська, Галина Заграй, Надія Бурим, Марія Троцюк, Людмила Коваль), секретаря Наталію Дубій, завідувача шкільною бібліотекою Євгенію Мочарську та педагога-організатора Ольгу Черняк.
Майстер-клас, організований Тетяною Дарчич, засвідчив: Ковельська міська гімназія – заклад нового типу, у якому панує натхнення, витає дух нестримної, творчої енергії, спрямованої на виховання всебічно розвиненого патріота України, який поважає та цінує народні традиції.
Дякуємо батькам гімназистів за подаровану зимову казку й атмосферу доброти та єднання, адже, за словами Дженіс Медітер, "Різдво не є стільки відкриттям наших подарунків, як відкриттям наших сердець".
Оксана Комашко, вчитель української мови та літератури Ковельської міської гімназії.
Залишити коментар