Директор Світового банку по Україні, Білорусі та Молдові Чімяо Фан розповів про перспективи української економіки, потенційні ризики та позитивні чинники на зустрічі Європейської бізнес-асоціації "Інвестиційний клімат України: глобальний огляд", повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на ЛігаБізнесІнформ.
"У довгостроковій перспективі ми налаштовані в цілому оптимістично щодо перспектив української економіки. Необхідно вірити в майбутнє цієї країни. Україна володіє третиною світового чорнозему. У неї прекрасне географічне розташування: близькість до найбільшого платоспроможного ринку Європи, величезний транзитний потенціал. І, що найважливіше: в Україні дуже багато талановитих і освічених людей.
Але дуже погано працюють державні інститути. Разом з тим, якщо б ми не бачили поліпшення за останні 18 місяців, не бачили певних зрушень, ми б не інвестували $5 млрд. в Україну. Певні позитивні для української економіки сигнали ми почали отримувати ще у другій половині минулого року. У першому півріччі ВВП України знизився майже на 16%, а в другому падіння сповільнилося. В результаті скорочення українського ВВП становило 11,6%. На 2016-й ми прогнозуємо вже зростання ВВП на 1%", – розповів директор Світового банку по Україні, Білорусі та Молдові.
Але при цьому, виходячи з тих складностей і безпрецедентних викликів, що стоять перед країною, цих реформ, очевидно, недостатньо. На жаль, за останні місяці ми спостерігаємо істотне уповільнення темпів реформ. Надзвичайно важливо, щоб влада залишалися на нинішньому реформістському курсі. Громадянське суспільство і ЗМІ можуть і повинні зіграти в цьому ключову роль", – нагадав Чімяо Фан.
Голова фракції "Батьківщина" у Верховній Раді Юлія Тимошенко вважає, що ухвалення змін до Конституції щодо децентралізації не принесе очікуваного миру та є "реалізацією планів Кремля щодо руйнації суверенітету України", і щодо них, як і щодо будь-яких змін до Конституції, потрібно проводити референдум.
Про це вона заявила під час засідання погоджувальної ради парламенту, повідомляє прес-служба "Батьківщини".
"Зміни до Конституції не принесуть мир, а принесуть повну руйнацію суверенності держави, її територіальної цілісності", – наголосила лідер "Батьківщини".
За словами Тимошенко, прикриття намірів руйнації територіальної цілісності країни словом "децентралізація" є неприпустимим.
УНІАН.
Залишити коментар