таке завдання стоїть перед журналістами і шанувальниками "Вістей Ковельщини" у зв'язку з вступом в дію Закону України про роздержавлення друкованих ЗМІ
Доля "Вістей Ковельщини" – у наших з Вами руках, дорогі земляки!
У заголовку до цього розділу нотаток немає ніякого перебільшення. Процес роздержавлення, в який вступають журналісти періодичних видань, передбачає найтісніший контакт з читачами, громадськістю міста і району. Тепер вони – наші головні "судді", критики й доброзичливі порадники. Відмова від співзасновників газети місцевих органів влади жодною мірою не означає, що друковані ЗМІ стануть такими собі глашатаями істини в останній інстанції, які не залежатимуть ні від кого і ні від чого.
Така залежність буде – від громадської думки, від широкого кола передплатників, від врахування їх пропозицій і побажань.
Влада (міська, районна, обласна) матиме право висвітлювати свою позицію через публікацію оплаченої інформації про свою діяльність згідно з укладеними угодами з редакцією. Це – її право. Але право журналістів, читачів газети – давати оцінку діям влади, вносити пропозиції щодо розв'язання назрілих проблем, спільного пошуку можливих варіантів цього розв'язання.
"Вісті Ковельщини" завжди відзначалися шанобливим ставленням до листів, заяв, скарг, які надходять до редакції. Уважний читач не може не помітити, як багато дописів друкується на шпальтах газети. Реформуючись, ми одним із найважливіших напрямів роботи вважаємо зміцнення зв'язків з нашими громадськими дописувачами.
Користуючись нагодою, хочу назвати найактивніших позаштатних кореспондентів газети, які співпрацюють із нею багато років поспіль. Це – наші голобські "дівчата", як ми їх називаємо жартома, – Валентина Остапчук, Лідія Гарлінська, Валентина Січкар, Антоніна Гладун із Радошина, Ольга Ліщук з Мощеної, Ольга Тарасюк з Поворська, Ніна Федорук з Городища, Лідія Козуля із Тойкута, Ганна Вишневська та Микола Чуль з Білашева, Валентина Повх з Білина, Наталія і Мілана Тхоржевські з Дубового, Наталія Базильчук з Козлинич, Тетяна Романюк з Озерного, Надія Миронюк і Аркадій Цикун з Облап, Тетяна Климчук з Уховецька, Юлія Войтюк з Любитова, Неоніла Солом'янюк, Галина Оліферчук, Оксана Прадійчук з Люблинця, Аркадій Чабанчук з Нового Мосира, Ігор Вижовець із Гредьок та багато, багато інших.
Щирі і вірні друзі "Вістей Ковельщини" є і в нашому місті. Часто надсилають змістовні статті, кореспонденції, прозові і поетичні твори Анатолій Семенюк, Дмитро Корнелюк, Яків Лавренко, Віра Семеній, Іван Ярошик, Віталій Лихобицький, Степан Тюбай, Олена Мокроусова, Кость Волинський, Іван Сидорук, Володимир Кравчук, Ігор Верчук, Федір Янчар, Людмила Ляшук, Мирослава Тойб, Микола Ковальчук, Дмитро Григорашик, Василь Олексюк, Ольга Бичковська, Мирослава Мороз, Маргарита Матвійчук, Олена Шульган, Еліна Багінська.
Постійними дописувачами газети є працівники культосвітніх та медичних установ, шкіл і навчальних закладів, фізкультурно-спортивних організацій, управлінь та відділів міськвиконкому й райдержадміністрації. Відрадно, що зростає надійна журналістська зміна в особі Сергія Гаврилюка та Валерії Мозгової з міської гімназії, Ірини Кузьмик з професійного ліцею. Щирими друзями газетярів є педагогічні і студентські колективи промислово-економічного коледжу ЛНТУ і медичного коледжу (директори Тетяна Селівончик та Ігор Холейко).
Зрештою, всіх шанувальників і пропагандистів "Вістей Ковельщини" неможливо перелічити у газетній публікації. Їх – сотні, а це означає, що редакція має надійних повноважних представників у різних куточках нашого краю. Без усякого сумніву, вони стануть нашою опорою в процесі роздержавлення єдиного на Ковельщині громадсько-політичного видання, сприятимуть тому, щоб і надалі воно залишалося лідером місцевої преси на Волині.
Ми відкриті й до діалогу з підприємцями, представниками органів місцевого самоврядування, особливо – об'єднаних Голобської і Велицької територіальних громад, керівниками підприємств та установ, громадськими активістами, які зацікавлені у співпраці з редакційним колективом. В наших силах – зберегти і примножити добрі справи колективу "Вістей Ковельщини", не дати загубитися їм у вирі ринкової стихії.
"Будь-який початок важкий", – казав один із класиків. Нелегкий він і в ковельських журналістів, які розпочинають свій рух до повної самостійності і незалежності. Яким він буде – успішним чи провальним, – залежить і від Вас, дорогі читачі і дописувачі.
Вірмо, однак, що все у нас вийде, що "Вісті Ковельщини" збережуть бренд одного з найпрестижніших видань України.
Наше з Вами завдання – вистояти і перемогти! Іншого просто не дано.
Микола ВЕЛЬМА.
Р.S. Якщо у когось із читачів виникне бажання продовжити розмову з приводу порушених вище проблем, будемо раді почути Ваші думки, пропозиції, зауваження.
М. В.
Р.Р.S. Події останніх днів у галузі фінансів зайвий раз підтверджують, що у нашій країні щось прогнозувати і передбачати – марна справа. Про це свідчить той факт, що гривня знову "обвалилася", а долар, навпаки, зміцнився.
Якщо для більшості людей це загрожує прискоренням інфляції, то журналістам на додачу – ще й загрозою можливого банкрутства газет. Бо зводити кінці з кінцями редакціям в умовах різкого зростання вартості паперу, яка тісно "прив'язана" до курсу іноземної валюти, буде надзвичайно важко, якщо не сказати неможливо.
Цікаво, як у цих умовах київські можновладці уявляють роздержавлення преси? Чи вони думають не стільки про її реформування, скільки про знищення?..
М. В.
Залишити коментар