таке завдання стоїть перед журналістами і шанувальниками "Вістей Ковельщини" у зв'язку з вступом в дію Закону України про роздержавлення друкованих ЗМІ
Результати передплати–2016 втішають, але не дають підстав для самозаспокоєння
Надзвичайно складною і непередбачуваною для працівників "Вістей Ковельщини" була передплатна кампанія – 2016.
По-перше, "Укрпошта" розпочала її із запізненням. Крім того, раптово, без будь-яких консультацій із журналістською спільнотою, різко підвищила тарифи на послуги зв'язку.
По-друге, нестабільною виявилася ціна паперу, яка теж пішла угору. Досить сказати, що був період, коли його вартість сягнула 20 тисяч гривень за тонну!
По-третє, Уряд "порадував" значним підвищенням ще й комунальних тарифів.
По-четверте, надзвичайно загострилася конкурентна боротьба на ринку преси, почастішали факти недобросовісної конкуренції.
В таких екстремальних умовах редакції не залишалося нічого іншого, як підвищити передплатну ціну на газету. Її вартість на рік зросла майже на 30 гривень. І хоч ця сума, враховуючи рівень інфляції в країні, нібито й не дуже велика, але ми переживали: чи не втратимо читача?
Слава Богу, переживання виявилися марними: тираж "Вістей Ковельщини" у січні 2016-го року залишився практично на рівні грудня 2015-го, навіть дещо збільшившись. Отже, люди нам вірять, досить висока передплатна ціна їх не злякала.
Як же підсумки передплати - 2016 виглядають в розрізі відділень зв'язку міста і району? Статистичні дані, підготовлені працівниками Центру поштового зв'язку № 4, засвідчують, що "Вісті Ковельщини" й надалі залишаються найпопулярнішим періодичним виданням краю.
Сьогодні можемо лише подякувати начальникам та листоношам відділень зв'язку сіл Арсенович, Білина, Брухович, Волошок, Городища, Заріччя, Кричевич, Мощеної, Облап, Радошина, Ситович, Сільця, Скулина, Старих Кошар, міського відділення "Ковель-6" і відділу передплати, де зуміли передплатити "Вістей Ковельщини" більше, аніж станом на 1 січня 2015 року. "Вийшли" на минулорічний рівень у Мельниці, Новому Мосирі, ВЗ "Ковель-5". Буквально по кілька примірників недобрали у Білашеві, Козлиничах, Майдані, Озерному, Поповичах, Уховецьку, ВЗ "Ковель-1", "Ковель-2", "Ковель-7".
Нагадаємо, що, як ми й обіцяли, на кращих начальників відділень зв'язку і листонош чекають грошові премії від редакції "Вістей Ковельщини".
На жаль, подекуди не зробили усього необхідного, щоб зразково організувати передплату найближчої до людей міста і району газети. Це, зокрема, стосується Велицька, Голоб, Доротища, Дрозднів, Дубового, Колодяжного, Любитова, Підріжжя, Поворська, Свидників, ВЗ "Ковель-2", "Ковель-4", "Ковель-7", "Ковель-8".
Звичайно, ніхто не вправі змушувати людей передплачувати те чи інше видання. Як кажуть, насильно милим не будеш. Але образливо стає, коли багато громадських дописувачів із названих вище населених пунктів (вчителі, культпрацівники, працівники бюджетних установ та ін.) час від часу звертаються до редакції із проханням опублікувати той чи інший лист, а от коли доходить до передплати, то виявляється, що дехто із них взагалі "Вістей Ковельщини"… не читає (?!).
Особливо часто таке ставлення до газети виявляють педагоги окремих шкіл, з приводу чого виникає запитання: як же вони організовують навчально-виховний процес, коли самі перебувають в інформаційному "вакуумі"? Подібне спостерігаємо і серед частини працівників сільських та селищних рад, їх очільників, що в умовах реформи місцевого самоврядування взагалі незрозуміло.
Без підтримки і допомоги сьогодні не обійтися редакційному колективу
Реалії сучасного життя такі, що нині багаті стали ще багатшими, а бідні – біднішими. І якщо перших практично не цікавлять газети, то других навпаки: без друкованих видань вони не уявляють свого існування. Але зрослі передплатні ціни не завжди дають змогу задовольнити свої духовні потреби.
І ось тут на допомогу приходять благодійники, які, розуміючи ситуацію, намагаються допомогти ветеранам війни і праці, "дітям війни", "афганцям", учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, сім'ям воїнів АТО, малоімущим категоріям населення тощо.
З року в рік своє милосердя виявляють Іван Потапчук, Микола Заікін, Петро Смаль, Володимир Бойко, Євген Поліщук, Альбіна Дяків, Поліна Климчук, Тетяна Зінчук, Євгенія Буднік, Олександр Місяць.
Завдяки їм цьогоріч газету безкоштовно отримують десятки наших земляків.
Важко переоцінити роль і значення в залученні мешканців міста і району до передплатної кампанії керівників ряду підприємств, установ, організацій, комерційних структур. Це – Іван Смітюх, Василь Римарчук, Віталій Фіщук, Андрій і Олена Мигулі, Юрій Рахлінський, Петро М'якота, Юрій Семенюк, Богдан Конопацький, Валентина Конашук.
Це завдяки їм редакції вдається успішно проводити дні передплатника, хоч не завжди так часто, як хотілося б, організовувати лотереї для читачів, а також конкурси "Передплатіть і виграйте!", переможцям яких неодмінно вручаємо цінні призи. Будемо сподіватися, що співпраця між нами продовжуватиметься й надалі. Така співпраця буде особливо потрібною, коли Закон про роздержавлення друкованих ЗМІ запрацює на повну силу.
Щоб і у Вас, і у нас все було гаразд!
Іноді здається, що вітальна листівка чи телефонний дзвінок з нагоди свята – не така вже й велика подія, а звичайнісінька формальність. Але це не так. По-перше, добре слово має матеріальну силу, даруючи нам гарний настрій, оптимізм, впевненість у завтрашньому дні.
По-друге, поздоровлення – свідчення того, що вас шанують, довіряють вам і мають надію на зміцнення дружніх взаємовигідних стосунків у майбутньому. З огляду на це, сьогодні не можу не згадати людей, трудових колективів і громадських організацій, які привітали працівників редакції газети "Вісті Ковельщини" із Новорічно-Різдвяними святами.
Почати хочу із невеликого за обсягом, але глибокого за змістом поздоровлення нашої давньої читачки, ветерана праці Ольги Поляк.
"Шановна редакціє! – написала вона. – Сердечно вітаю усіх з Новим роком! Різдвяними святами!
Засіваю житом-пшеницею, всілякою пашницею – на щастя, на здоров'я, на Новий рік, щоб жилося краще, як торік, щоб Господь дарував Вам довгий вік!
Добра Вам, затишку, тепла і миру – в душі, в сім'ї, у колективі та в усій Україні!
Творчої Вам наснаги, успіхів у здійсненні задумів і вдячних читачів!
Ми Вас любимо і ніколи не зрадимо!".
Дорога пані Ольго! Ми відповідаємо Вам взаємністю, шануємо і любимо Вас і таких, як Ви (а їх тисячі!) – нашу надію і опору. Будьмо разом ще не один рік!
Члени Ковельської філії "Союзу Українок" висловили потаємне: "Молімося до Новонародженого Спасителя, щоб подарував мир нашій згорьованій землі, воїнам – перемоги і повернення живими додому; достойникам, які працюють для народу і України, – звитяг на усіх внутрішніх і зовнішніх фронтах, пораненим – зцілення; родинам загиблих – всенародної підтримки і пошанування, а всім нам, сущим в Україні, – "єдиномислія і братолюбія" подав!".
Отримали ми щирі зичення від ..*?
Залишити коментар