Нещодавно у «Вістях Ковельщини» було опубліковано інтерв’ю з начальником відділу комунального господарства міськвиконкому Олександром Балаком, у якому позитивно відзначено роботу колективу УВКГ «Ковельводоканал» в непростих умовах цьогорічної зими. Днями громадський кореспондент газети побував на підприємстві і поцікавився, яка там ситуація сьогодні.
Для зменшення аварійності і втрат питної води в мережах підприємством виконано багато робіт, повідомили нам в управлінні. Це – заміна морально зношених водопровідних труб на нові, реконструкція обладнання насосної станції другого підйому на вул. Ватутіна, монтаж гіпохлоридної установки для очищення води на станції другого підйому на вул. Геологів, встановлення ультразвукових лічильників на шести свердловинах південного водозабору та інше.
Не менш інтенсивно розвивалися каналізаційні мережі. Велика увага приділялася і приділяється будівництву каналізаційних споруд на вулицях приватного сектора. Це не тільки дає можливість розширити географію послуг водоканалу, але й створює передумови для оздоровлення екологічної ситуації в місті. Адже там, де будують водоканалізаційну мережу, ліквідовують вигрібні ями і санітарно необлаштовані колодязі. Такі роботи проведено на вул. Саксаганського, Крушельницької, Ашхабадській та інших.
Реконструйовано каналізаційну насосну станцію № 5. Придбано каналізаційну станцію з камерою перемикання для будівництва каналізаційних мереж на вул. Корольова, Чупринки, Тихого. Замінено напірний каналізаційний колектор від КНС-10 до очисних споруд протяжністю 2,6 кілометра у дві нитки.
Успішно втілюється в життя Програма з енергозбереження, що дає можливість вивільнити кошти на розвиток підприємства.
Не забувають у «Ковельводоканалі» про покращення умов праці обслуговуючого персоналу та інженерно-технічних працівників. Немало робиться й для удосконалення обслуговування абонентів.
У цих досягненнях – частка праці міської влади, котра, як зазначає міський голова Олег Кіндер, завжди підтримує фінансово тих, хто працює, вдосконалює й модернізує своє господарство. Позитивним у цій співпраці є те, що покращення роботи водоканалізаційних мереж та обладнання в кінцевому результаті позитивно впливає на благополуччя мешканців міста.
Але найголовніший позитив вбачається в філософії управління системою водопостачання. Аналізуючи технічний стан господарства, ліквідовуючи аварійні і слабкі місця в системі постачання, колектив (в першу чергу – інженерно-технічні працівники) на чолі з Юрієм Рибачком дивиться далеко вперед.
Вже розроблено проектно-кошторисну документацію для реконструкції вісімнадцяти водозабірних свердловин, модернізації насосної станції другого підйому на вул. Ватутіна, диспетчеризації та автоматизації водозаборів другого підйому на вул. Геологів та Ватутіна.
Знову ж таки, реалізація цього широкомасштабного проекту дозволить зекономити до 600 тисяч кВт/год. електроенергії.
Також розроблена проектно-кошторисна документація на реконструкцію очисних споруд, де передбачено повну модернізацію технологічних процесів, що суттєво покращить якість стоків і відчутно зменшить енергозатрати.
Чи просто втілити ці задуми в життя? Звичайно, що ні. Адже ці проекти передбачають мільйонні затрати. Одноосібно їх реалізувати «Ковельводоканалу» не під силу. Тому мусить бути фінансова підтримка влади. Є надія, що так і буде.
І ще один позитив: наявність проектів відкриває широкомасштабні можливості для участі в міжнародних конкурсах і залучення закордонних інвестицій на взаємовигідних умовах.
В кінцевому підсумку виграє не тільки «Ковельводоканал», але й громада міста.
Що ж, попутного вітру!
Іноді буває: хто йде до мети, зустрічає на шляху перепони, які гальмують рух вперед.
Сьогодні виникла конфліктна ситуація із Зеленською сільською радою за право користування земельною ділянкою по вулиці Піщаній у с. Волі-Ковельській. На цій ділянці розміщена артезіанська свердловина № 2, а місцевий орган влади минулого скликання виділив її у власність приватній особі.
З цього приводу своє слово має сказати суд. Але, думаю, було б правильно зацікавленим сторонам сісти за стіл перемовин і знайти компроміс, зрозуміти, що ціна питання дуже висока. За ним стоять інтереси не тільки колективу «Ковельводоканалу», а й інтереси громад і міста Ковеля, і сіл Волі-Ковельської та Зеленого.
Анатолій СЕМЕНЮК.
Залишити коментар